ZEEUWS-VLAANDEREN Auto's Een hele lange rode loper Van aangekondigde verhuizing kantoor Terneuzen dit najaar nog niets te merken, Den Haag hult zich in stilzwijgen. Hoge opbrengst Strangetocht almanak MODE IN DE OPENLUCHT Quarterlife wint PZC-juryprijs voor Zeeuwse films NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Mike Weerts speelt Vledder in toneelversie van Baantjer terneuzen - Het is nog volstrekt onduidelijk of en wanneer de Be lastingdienst uit Terneuzen ver trekt. Ook is niet bekend waar de ongeveer honderd belastingambte naren heen zullen gaan. Onder het personeel heerst onzekerheid, maar ook gelatenheid. „We weten van niets en zien wel wat er gaat gebeuren", laat één van hen ano niem weten. „Er wordt al zo lang over gesproken." Minister Stef Blok van Wonen en Rijksdienst liet er 28 juni in een brief aan de Tweede Kamer geen misverstand over bestaan. Hij stel de: „In Zeeuws-Vlaanderen ver trekt de Belastingdienst uit Ter neuzen met een kleine negentig voltijdse arbeidsplaatsen; dit na jaar start het proces van verplaat sen van medewerkers van kan toor Terneuzen." Het is najaar en bij het belasting kantoor in Terneuzen is nog geen sprake van enige verhuisbewe- ging. Woordvoerders van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken - waaronder minister Blok valt - en Financiën wijzen naar elkaar. „Zodra de Belastingdienst uit Ter neuzen weggaat, zullen wij pas in actie komen", meldt woordvoer ster Vera Hoogendoorn van de Rijksgebouwendienst. „We wach ten een seintje af." Woordvoerder Adriaan Ros van het ministerie van Financiën, ver antwoordelijk voor de Belasting dienst, laat na navraag weten dat 'er nog niets concreets valt te mel den'. „We zijn bezig het master- plan voor de Belastingdienst uit te werken", heeft hij slechts te melden. Wanneer dit klaar is en of er dan ook duidelijkheid komt voor de belastingkantoren in Zee land (Terneuzen en Goes) kan hij nog niet mededelen. Al jaren hangen er donkere wol ken boven de Zeeuwse Belasting dienst-filialen, zeker boven dat in Terneuzen. Frans Levels, adviseur belastingen in Terneuzen, maakt zich er al die tijd ook al druk om. De rijksoverheid heeft volgens hem nooit kunnen aantonen dat samenvoeging van belastingkanto ren besparingen oplevert. Terwijl, aldus Levels, belastingadviseurs wel veel baat hebben bij regionale vestigingen. In Terneuzen zijn in specteurs met specifieke kennis over zaken als grensarbeid, ICT en kansspelbelasting. Die dreigt bij verhuizing verloren te gaan, is Levels grote vrees. Burgemeester Jan Lonink staat er niet van te kijken dat de Belasting dienst in Terneuzen nog niet aan het verhuizen is. Hij heeft via via begrepen dat het kantoor nog tot 2018 blijft. En dat de Belasting dienst dan ook niet uit Zeeland weggaat. Bij ministeries in Den Haag valt daar geen bevestiging van te krijgen. Veiligheid staat voorop bij het kopen van een kinderfiets OOSTBURC - Voorzitter Joop Kools van de Reddingsbrigade West-Zeeuws-Vlaanderen kreeg zaterdag, tijdens de training van de brigade in zwembad de Een hoorn, van voorzitter Karei den Ouden van de Rotaryclub Oost burg een cheque van 12.500 euro. Het was de onverwacht hoge op brengst van de derde Lange Stran- getocht, die eind augustus werd gehouden. Het succes was te danken aan ruim 1100 deelnemers en een groot aantal sponsors. Het geld is bestemd voor een nieuwe red dingboot voor de brigade. De kleinzoon van zes zit in een over gangsperiode. Hij laat dinosaurus sen achter zich en maakt de over gang naar auto's. Geen nep-auto's zoals in tekenfilms, maar echte au to's. Toegegeven, die interesse werd mede veroorzaakt doorzijn belangstelling voor de Wii. Vooral de Lamborghini had zijn voorkeur. Zijn twee jaar jongere zusje houdt zich nog bezig met poppen en spe len in de tuin maar ook de ontwik keling van haar broer houdt ze nauwlettend in de gaten. Ze had nog wel moeite met de namen. Toen op de snelweg een snelle sport auto passeerde was haar vraag: „Is dat nou een trampolini?" ENTERTAINMENT CONSUMENT Onzekerheid Belastingdienst door Harmen van der Werf MAANDAG 23 september 2013 Tip? redactie@pzc.nl SLUIS - Het winkelcentrum van Sluis was zaterdag één grote catwalk. De openluchtmodeshow Fashion Lifesty le Event, waarbij een rode loper van twee kilometer was uitgerold, werd mede door het zonnige weer een swin gend feest van mode. Een veertigtal zaken verleende me dewerking. Ze toonden de nieuwste trends en combina ties op het gebied van mode, sieraden en accessoires. Met creaties van pikante lingeriemode tot warme winter- kleding. Lady-speaker Mariëlle Bastiaansen wist het pu bliek te boeien. Op de loper ook een Schotse doedelzak speler vergezeld van in kilt uitgedoste mannen, halloween- griezels en groente-obers, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57