'Gemeente draait sportverenigingen de nek om' KEUKEN CUTLET WINKEL Rustplaats voor paard en ruiter BEVELANDEN en THOLEN 17 Kledingbeurs Viskraam van Tholenaar gaat in vlammen op Motorrijder zwaargewond Diefstal uit kleedkamer op Het Schenge COES - Een rondje over de sport parken in Goes en Kloetinge op zaterdagmiddag leert dat leden en supporters niet wakker liggen van de nieuwe regels over het schenken van alcohol. Veel mensen horen er zelfs voor het eerst van. Na enige uitleg zijn ze vrijwel unaniem van mening dat het beleid veel te streng is. „Een biertje in de voetbalkantine is toch de normaalste zaak van de wereld?", zegt Sjaak (ansse. „Ik zit zelf riiet wekelijks in de kantine hoor, maar durf hier wel te stel len dat daar echt geen sprake is van massaal dronkenschap." Goesenaar Maurits Boon windt zich enigszins op en vraagt zich af of de gemeente geen belangrij kere zaken heeft om te regelen. „Het verkeer staat elke dag op ver schillende plekken muurvast, in de binnenstad is het bijna elk weekend gedonder en hier verder op ligt een bedrijfsterrein te ver pauperen. Maar de gemeente gaat het alcoholgebruik in kantines aanpakken. Nou, dan weet je je prioriteiten goed te stellen, hoor. Niet dus." Een toehoorder merkt op dat dit een beetje flauw is. „Er zijn altijd grotere problemen te bedenken", zegt hij. „Dat betekent niet dat dit probleem moet blijven liggen. Boon kaatst de bal terug: „Het drinken van een pilsje in de kanti ne is helemaal geen probleem!" Het argument dat sportverenigin gen oneerlijke concurrentie be drijven tegenover de reguliere ho reca wordt door iedereen wegge wuifd. Johan: „Ik kom nauwelijks in café's. Ik drink hier bij de voet bal een paar biertjes en dat is het. Als dat straks niet meer mag, ga ik mijn heil echt niet zoeken in de stad, hoor." Jolanda Minnaard is van mening dat de gemeente de sportclubs de nek omdraait. „Met minder in komsten uit de kantine wordt het alleen maar moeilijker om de be groting in balans te krijgen." GOES - In buurthuis De Pit in Goes wordt morgen (19.00-20.00 uur) en woensdag (9.00-10.00 uur) een kinderwinterkleding- beurs gehouden. Er zal ook speel goed worden verkocht. HEINKENSZAND - Schapenboerderij De Schaapskooi in Heinkenszand is sinds zaterdag een voorziening rijker: een paardenbar. De bar werd officieel in gebruik gesteld door wethouder Conny Miermans en kunstenaar Jan Wil lem Hament. De voorziening is bedoeld voor ruiters die tijdens een rit door de Zak van Zuid-Beveland even een tussenstop willen maken. Het dier kan zich buiten bij de paardenbar tegoed doen aan hooi en water, terwijl het baasje bin nen uitblaast in de eterij. Volgens Yvonne Nijssen van de schapenboerderij ontbrak een der gelijke voorziening in de buurt. De paardenbar zou zelfs uniek Eigenaar Peter Wachters uit Tho- len hoopt binnen een paar dagen terug te zijn met een andere kraam. De ochtend na de nacht van de brand staat de Tholenaar beduusd naar zijn uitgebrande viskraam te kijken. „Het zijn natuurlijk 'maar' spullen en ik ben verzekerd, maar ik heb bijna twintig jaar met deze kraam gewerkt..." De vaste klanten schrikken als ze zaterdagochtend langs komen om vis te kopen. „Wat erg voor je. Heel veel sterkte", steken ze Wachters een hart onder de riem. De visboer is deze zaterdagoch tend 'echt uit m'n ritme'. „Ik ben gewend om altijd te werken." Gelukkig hoeft hij niet lang stil te zitten. Van zijn zwager Frans de Kok kan hij een viskraam huren. „Daar ben ik heel blij mee." Wachters hoopt er woensdag mee in Vrouwenpolder te staan. Nog voor vijf weken, tot het seizoen voorbij is. De uitgebrande kraam kan pas worden weggehaald als de verzekering langs geweest is. Wachters verwacht dat dat van daag zal gebeuren. WOLPHAARTSDIJK - Bij een aanrij ding op de kruising van de Aarde- bolleweg met de Noorddijk in Wolphaartsdijk is zaterdag om 17.15 uur een motorrijder (50) uit de gemeente Noord-Beveland zwaargewond geraakt. Hij botste op een personenauto, bestuurd door een 67-jarige man uit de ge meente Goes. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht. GOES - Tijdens een wedstrijd tus sen de Ai-elftallen van SSV'65 en RCS op sportpark Het Schenge in Goes zijn dinsdag spullen ont vreemd uit de kleedkamer van de ploeg uit Oost-Souburg (RCS). Volgens SSV-voorzitter Patrick Simpelaar gaat het om diverse kle dingstukken en een iPod. Waarde volle spullen gaan volgens hem normaal gesproken in een zak mee de dug out in. „Maar schijn baar wilde de jongen van wie de iPod was dat niet, omdat hij bang was dat hij zou beschadigen." Vol gens Simpelaar heeft RCS nagela ten de kleedkamer af tè sluiten. De politie is ter plaatse geweest en is op basis van een signale ment van een mogelijke dader nog op zoek geweest in de aan grenzende woonwijk de Goese Polder. Dat heeft niet tot een aan houding geleid. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 Een biertje bestellen in de voetbalkantine, zoals hier bij Kloetinge, kan in de toekomst niet altijd meer. foto Marceile Davidse Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat i8c 4431 NK 's-Gravenpolder T (oi 13) 312547 M 06 533'4i«9 Openingstijden zit luiuui. keufeenoutletu;inbel.nl zijn in heel.Nederland. De paardenbar in Heinkenszand. foto Marceile Davidse door Carla van de Merbel VROUWENPOLDER - De viskraam van Wachters-de Kok op het par keerterrein aan het Augustinushof in Vrouwenpolder is in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig uit gebrand. De brand is ontstaan door een technisch mankement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55