i r ereklasse binnen Spruijt als eerste over de meet -Ar SPORT 43 -m Bronzen medaille Van 't Westende De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent komen goed uit de startblokken in de competitie. $wm- dropkick op de lat was beland, bracht Aleksandrovs zijn team vijf minuten later op een 3-6-voorsprong. De Middelburgse ploeg had aanvallend nog niets gecreëerd, maar ondanks de nu merieke minderheid strafte Anthony Flint zwak tackelwerk van Waterland genadeloos af en hij drukte uit het niets een try, die door Joey Luitwieler werd ge converteerd: io-6. De gasten wa ren daarna de kluts volledig TAMPERE - Judoka Sam van 't West ende, afkomstig uit Vlissingen, heeft zaterdag tijdens een Europa Cuptoernooi in Tampere brons ge wonnen. Hij is daardoor zo goed als zeker van deelname aan het EK onder 23 jaar, dat in november in de Bulgaarse hoofdstad Sofia is. In de klasse -73 kilogram kwam de 22-jarige judoka als winnaar uit zijn eerste twee partijen. Pas in de halve finales verloor hij van de Rus Ali Kurzhev, die later ook het toernooi won. De strijd om het brons besliste Van 't Westende vervolgens wel weer via een houd greep in zijn voordeel. Hij was te sterk voor de Pool Filip Puzyer. Vorig jaar was Van 't Westende ook al succesvol in Tampere. Toen pakte hij het zilver. Oktober wordt een drukke maand voor de Vlissinger. Op 12 oktober doet hij mee aan de World Cup in Minsk en een week later verdedigt hij zijn titel op het NK. kwijt en de Middelburgers buit ten dat prima uit. Binnen enkele minuten produceerde Oemoeme- noe nog twee try's. Eerst was er een break van Matthew Grant, die door Rowan Geuze knap werd afgerond. Niet veel later maakte Geuze een interceptie, waarna Isaac Ngirubia kon sco ren. Joey Luitwieler benutte twee maal de conversie. Oemoemenoe staat nu achtste in de ereklasse met vier punten. MIDDELBURC - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zijn het seizoen in de landelijke competitie goed begonnen. RSR/Ivoren Toren werd met een pak slaag naar huis gestuurd. De reserves van Het Witte Paard ver loren, terwijl het derde team van de Sassenaren wonnen. Landau en Souburg begonnen ook met een overwinning. RSR/Ivoren Toren-HWP Sas van Gent 3-7: Het tiental van Ivoren Toren werd opgerold door de for matie van Hans Groffen. Thibaut Vandenbussche en Tom Piceu hadden hun overwinningen snel binnen. Wout Gryson maakte er zelfs 3-0 van. Debutant Renzo Du- carmon won met zwart zeer knap van een sterkere tegenstander, waarna Johan Goormachtigh er 5-0 van maakte. Hans Groffen hield aan zijn toreneindspel een half punt over en dat was voldoen de voor de matchwinst. Adrian Roos maakte het nog erger voor de Rotterdamse tegenstanders door te winnen. Enig smetje op de middag was de nederlaag van Koen Leenhouts. Oegstgeest 80-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: De reserves van Het Witte Paard zijn beroerd be gonnen in de tweede klasse. Her man van de Wynkele pakte te gre tig een stuk en moest dit bekopen met een nederlaag en Marnix van der Zalm snoepte een pionnetje mee, maar werd vervolgens kans loos gelaten. Teamcaptain Kees Nieuwelink kon het tij ook niet keren en verloor. David Roos won als enige. Sliedrecht-HWP Sas van Gent 3 2-6: Het derde team van HWP is in de derde klasse uitstekend be gonnen. Nieuweling Yves Reg- niers luisterde zijn debuut op met een zege. Na een nederlaag van Jim van de Vreede en een degelij ke remise van Chris Ghijsels ging het rap. Eric van Wynkele over klaste zijn tegenstander en cap tain Etienne van Leeuwen maak te dankbaar gebruik van de tijd nood van zijn tegenstander. Rudi van de Wynkele en André Galle maakten het karwei af. S. Landau Axel-Middelburg 6-2: De Axelse formatie van Wim Sin- ke is prima begonnen tegen een zwak Middelburg. Quinten Ra- macker won vrij eenvoudig van Adriaan van Haaften en Bas de Fe- ijter speelde remise tegen de Mid delburgse teamleider Maarten Westerweele. Arthur Hugaert wist Johan de Wolf naar een zeld zame nederlaag te spelen en ook Wim Versporten en Nick Dubbel dam grepen de winst, tegen res pectievelijk Michael Wise en Ro nald Lauer. Enig pluspuntje bij Middelburg was Marcel Nellen, die een punt pakte tegen Wim Sinke. DSC Delft 3-Souburg 3-5: Jeroen Hekhuis haalde remise na heel slecht gestaan te hebben en Hen- rik Westerweele deelde ook het punt mét zijn opponent. Henrik Porte verloor vrij duidelijk. René Tiggelman zette dit recht doordat zijn twee lopers beter waren dan de toren van zijn tegenstander. Bert Henderikse speelde een su blieme partij. Collin Boelhouwer zette voor het sluiten van de markt de kers op de taart. Het RES-circuit, één van de mooi ste accommodaties van ons land, lag er nagenoeg perfect bij. De MX2 2-takten kende de meeste deelnemers: 32. In de eerste man che vestigde Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen alle aan dacht op zich. De KTM-rijder leid de nagenoeg van start tot finish. Jordi van de Wiele uit Sint-Jan- steen had een matige start, maar legde nog beslag op de derde plaats. Daarachter volgde snelstar- ter Tom Cortvriendt uit Axel. In de tweede manche was Van de Wiele de sterkste voor Van Maaren. De laatste had aan deze klassering voldoende om dagwin naar te worden. Bij de MX2 4-takten sprongen drie rijders er uit. Kevin Spruijt kwam beide keren als eerste aan de finish, gevolgd door Michael Janssen uit Oud-Beijerland en Gian Scheele uit Zaamslag. De zwaarste klasse, de MXi, was matig bezet. In de eerste manche ging de winst naar Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg, ge volgd door de Belg Rob Konings en Boy Stockman uit Terneuzen. Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen werd vijfde. In de tweede manche leek er opnieuw geen vuiltje aan de lucht voor Van Kempen. Tegen het eind moest hij als gevolg van de naweeën van de ziekte van Pfeiffer heel veel gas terugnemen en won Konings de manche én het dagklassement. Tot zijn eigen verrassing wist Bijvank goed bij te blijven en werd hij derde. Stock man deed het nu wat minder met plaats zes. Bij de veteranen was Patrick Pies sens de snelste man. Hij pakte in beide manches kopstart en was ge lijk gevlogen. Om de overige po diumplaatsen werd fel gestreden. Uiteindelijk werden Bart Mang- nus uit Vogelwaarde en Erik van der Wekken uit Zierikzee de num mers twee en drie. Bij de 85CC werd Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke in beide man ches tweede. Zaterdag gaat de strijd verder in Wemeldinge. Tovaal onderuit tegen de koploper De rugbyers van Tovaal ver loren zondag van koploper Thor. Na een 8-5-achter- stand bij rust ging Tovaal in de tweede helft volledig on- 1 deruit: 50-20. De start van Tovaal was nog hoopge vend, want Peter van Stee opende de score. Voor rust bogen de Delftse studenten de achterstand om: 8-5. Na rust liep Thor vlot uit naar 28-5. Via een try van Alex Vlieland en goed kickwerk van Ray Blackburn kwam Tovaal terug tot 28-15, maar meer viel er niet te halen. Vlieland maakte nog 50-20. Nick van der Lijke derde in Frankrijk Nick van der Lijke is derde geworden in de Grand Prix de la Somme, een wieler koers voor profs in Noord -Frankrijk. De Middelburger (21), lid van het opleidings team van Rabobank, maakte deel uit van een kopgroep van negen renners die om de zege sprintte. De Belg Pre- ben van Hecke (Topsport VlSanderen) won, voor de Fransman Jean-Luc Delpech (Francaise des Jeux). Judoka's Walhout en - Moerman naar NKT De judoka's Chantal Wal hout (15) en Mauk Moerman (16) plaatsen zich zaterdag tijdens de Zuid-Nederland- se kampioenschappen in Gilze voor het NKT. Tijdens dat toernooi kunnen ze zich kwalificeren voor het NK voor senioren op 19 en 20 ok tober. Walhout pakte in Gil ze de districtstitel in de klas se -70 kilo. Moerman werd derde in de categorie -81 ki- 1°. Zege Moeleker, Gunst wordt derde Ivar Moeleker heeft zaterdag een koers voor junioren in het Belgische Haaltert ge wonnen. De wielrenner uit Yerseke had een kleine voor sprong op een achtervol gend groepje. Daarin reed Moelekers plaatsgenoot Da- 4 vy Gunst, die naar de derde plaats sprintte. Gunst staat saterdag in Flo rence aan de start vaji het WK voor junioren. Minderhoud wint GP met Johnson Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud heeft zondag de Grand Prix van Oud-Be ijerland gewonnen. Het was de eerste GP-zege voor de voormalige inwoner van Westkapelle met zijn paard Johnson. Minderhoud kwam tot een score van 74,5 procent en daar was hij na afloop erg content mee, zo meldde hij op Twitter. n MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 f i HWP start erg sterk door Roeland Alders door Herman Heuvink AXEL - De motorcrossers Kevin Spruijt uit Meliskerke (MX2 4-tak- ten), Patrick Piessens uit Heikant (veteranen) en Luca Dhanis uit Ter- neuzen (65cc) hebben zaterdag bei de manches gewonnen tijdens de openingswedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap in Axel. Het was op papier de derde wed strijd voor het OZK, maar pas de eerste wedstrijd die doorging. De eerste twee, in Westdorpe en Ril land, konden om uiteenlopende re den niet worden verreden. DELFT MIDDELBURG GILZE HAALTERT MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43