Droomstart voor BC Vlissingen Twee zeges Walcheren TTC Middelburg herpakt zich tegen US Oemoemenoe heeft eerste zege in Overwinningen voor De Kok en De Kok 42 SPORT Van Dijk verrast De Leeuw Mannen. Almonte-BC Vlissin gen 64-72: De Vlissingse mannen begonnen met een sterke verdedi ging, maar omdat het aanvallend niet lekker draaide bleef de voor sprong na het eerste kwart be perkt tot 9-12. In het tweede kwart kwam BC Vlissingen aan vallend beter uit de verf, waar door de marge opliep naar 27-38 bij rust. De Eindhovense ploeg tapte na de hervatting uit een an der vaatje en BC Vlissingen kon niet voorkomen dat de voor sprong in het derde kwart teniet werd gedaan: 53-53. In het laatste kwart toonde het team van coach Klaas-Willem Barten opnieuw hun verdedigende kracht, waar door BC Vlissingen in de eerste wedstrijd de punten mee naar huis kon nemen: 64-72. BC Vlissingen 2 - Schijndel 65-58: Bij rust stond Schijndel met 30-34 voor, na drie k war teil stond de thuisploeg weer voor: 49-45. In het laatste kwart bleef het spannend, maar BC Vlissin gen gaf de'voorsprong niet meer uit handen: 65758. Vrouwen. BC Vlissingen-Barons 65-57: BC Vlissingen begon aarze lend, waardoor Barons tot 11-9 kon volgen. Daarna maakte het team van coach Tom Joziasse uit stekend gebruik van het lengte- overwicht en liép uit naar 22-10. Na de 33-17-ruststand schakelde de Bredase ploeg over naar een an dere verdediging, waardoor de marge slonk tot 49-46. BC Vlissin gen wist daarna weer de juiste richting te vinden en behaalde een verdiende 65-57-zege. Vrouwen. Walcheren-Udenhout 4-1 (0-1): Udenhout counterde nog voor de doelwisseling naar 0-1. In de tweede helft was een sterker Walcheren effectiever. Uit een strafcorner zorgde Adriënne Krijnen voor 1-1. Na twintig minu ten noteerde Maira Burggraaff 2-1 en in de slotfase was het tot twee keer toe Frederique van Amers foort die de score uitbouwde. Mannen. Walcheren-Evergreen 4-3 (3-1): Walcheren haalde een beter niveau dan vorige week. Nu was het de evenknie van Ever green, ondanks het feit dat de thuisploeg al na twee minuten op achterstand kwam. Tien minuten later zorgde Steven Sijna voor de gelijkmaker. Na ruim een half uur liet jonas Pa- tist 2-1 en 3-1 noteren. Stijn Goos- sens zette Walcheren op 4-1 waar na Evergreen nog terug kwam tot 4-3- In de Zandkuil in Middelburg stond de eerste thuiswedstrijd voor TTC Middelburg op het pro gramma. jean Paul Montanis, Dylan Kret en Pieter Danes zet ten de Middelburgers op een snel le 3-0-achterstand. De dubbel van Sören de Witte en Jan Henk Bom- hof bracht hier verandering in. Hierna was De Witte met 15-13 in de vijfde game te sterk voor Kret. Ook Riny Kasse trok nog twee keer aan het langste eind. Bomhof moest alleen een partij afstaan aan Kret. Danes en Montanus dol ven het onderspit tegen Bomhof. Door de 7-3-zege op US voert TTC Middelburg de ranglijst aan in de tweede divisie. In de lande lijk A klasse heeft het eerste jeugd- team van TTC Middelburg thuis met 9-1 gewonnen van de Treffers (A) uit Arnhem. Het eerste jeugd- team van Smash'76 speelde in de landelijk C tegen TTC Middel burg 2. In Sint-Annaland werd Smash'76 met 9-1 verslagen. In Roelofarendsveen speelde Yerse- ke tegen de Treffers (R). Yerseke won met 6-4 en staat momenteel tweede in hun landelijk C. Oemoemenoe startte met de erva- 'S-GRAVENPOLDER - Het Zeeuws damkampioenschap is zaterdag van start gegaan met een dave rende verrassing. Titelhouder Joh nny de Leeuw ging hard onderuit tegen zijn PWG-clubgenoot Mar tin van Dijk. Van Dijk sloeg op de 38e zet toe met een verborgen damcombinatie. Behalve Van Dijk gingen er nog twee spelers met een overwin ning van start. De jonge Jacob Pro voost versloeg Niels Roelofsen. Debutant Aart Slager won in een rommelige partij van Kees de Jon ge- Arjo Kousemaker maakte na twee jaar afwezigheid zijn rentree in her Zeeuws kampioenschap. De man uit Heinkenszand speelde een boeiende partij tegen Jaap Veerhoek waarin geen van beide spelers zich op fouten liet betrap pen. Dat laatste gold ook voor de hekstellingpartij tussen Jos de Wild en Kees Rijk. ren Matthew Grant. De Schot maakte meteen een gedegen in druk. In de beginfase hadden de gasten nog een licht overwicht, maar de Noord-Hollanders kwamen niet verder dan een benutte penalty kick van de Let Andrejs Aleksand- rovs: 0-3. Na een beenbreuk van Jerry Christiaanse lag het duel een half uur stil. Na de hervatting duurde het lang voor beide teams het rit me hervonden. Nadat Oemoeme noe twee mogelijkheden om langszij te komen had laten lig gen, liet Joey Luitwieler in de 32e minuut zien wel van grote af stand raak te kunnen schieten: 3-3- Oemoemenoe begon voorzichtig aan de tweede helft. Na een tijd- straf voor Scott Flanagan in de vijftigste minuut leek het hele maal fout te gaan. Waterland nam het initiatief en nadat een Na drie kilometer wedstrijd moest Fertoute afhaken en een ki lometer verder ging het voor Har mes te snel. Na 32 minuten en 26 seconden was de zege voor De Kok- „Nog één lange duurloop en dan moet het goed zitten voor de Kustmarathon", liet de Kok we ten. Erwin Harmes behield in Som- melsdijk de tweede plaats in 32.53. Willem de Korte (Dynamica) was goed voor de zesde plaats en Sjaak Brouwer maakte de top tien vol. Adrie Faes (Dynamica) werd op de vijftiende plaats overall twee de bij de H50. Marianne de Kok was zondag de snelste in 'Tien van 't oagje' in Breda. De atlete uit Lewedorp fi nishte in een tijd van 37.53 minu ten. Het was voor De Kok lang ge leden dat ze zo snel is geweest op de tien kilometer. Ingrid Koene uit Yerseke was za terdag de sterkste in de halve ma rathon van Oisterwijk. De atlete van AV'56 legde de ruim 21 kilo meter af in een tijd van 1.39,26. Koene hield zo'n veertig vrouwen achter zich. Bij de mannen werd Marius Be- suijen uit Sint Laurens zevende in 1.24,19, net voor Jan de Wilde uit Goes in 1.24,37. Michel Bekink (Goes) maakte de top tien com pleet 1.26,19. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketbaliers van BC Vlissingen kenden een droom start in de promotiedivisie door de eerste wedstrijd op dit niveau in winst om te zetten. In Eindhoven werd Almonte met 64-72 versla gen. Ook het vrouwenteam van BC Vlissingen begon het seizoen met een overwinning. Scores: Dorde Karadzic 17, Dennis de Paauw 17, Sjors van de Poel 12, Benja min Steenbeek 7, Abdul Zombra 7, Raylin Jimenez 5, Stefan Schrier 4 en Amar van Sluijs 3. Scores: Ronny de Troije 24, Amar van Sluijs 13, Mike de Kraker 9, Dylan Hof- mann 8, Tom Rottier 6 en Abdeloua- hid el Kharbouchi 5. Scores: Yolanda Joosse 17, Melanie Dolfing 15, Sheri Bos 13, Lisa Kuiper 7, Anouk van Pelt 6, Johanna Kuijs Murcia 5 en Romana de Ridder 2. Oirschot 2 - BV Souburg 34-81: BV Souburg zat vanaf het begin goed in de wedstrijd en met na me Melanie Lindenberg had het vizier op scherp staan. Via een 8-22 tussenstand was de wed strijd bij rust al beslist: 15-44. Vooral in het laatste kwart maak te BV Souburg het krachtsver schil nog eens duidelijk: 34-81. Scores: Melanie Lindenberg 18, Ilse Rijnberg 14, Immie Pattikawa 10, Jessi ca Verhage 10, Annegret Scheers 10, Citta Zijlma 9, Nathalie Franke 6 en Annemarie van der Kaaden 4. MIDDELBURG - De hockeysters van Walcheren hebben zondag in de derde klasse met 4-1 van Uden- hout gewonnen. Bij de mannen bleef Walcheren eveneens aan de positieve kant van de score. MIDDELBURG - In de tweede divisie heeft TTC Middelburg met 7-3 ge wonnen van US uit Amsterdam. Het tij werd gekeerd na een 0-3-achterstand voor de Middel burgse tafeltennissers. Oemoemenoe-rugbyer Anthony Flint heeft de bal stevig vast. Hij maakte één van de try's, foto Ruben Oreel door Hans Markusse MIDDELBURG - In de eerste twee speelrondes bleek dat nieuwkomer Oemoemenoe zich niet kan meten met de toppers in de ereklasse. Maar in de eerste krachtmeting met een van de mindere goden, Waterland, sloeg de Middelburgse promovendus direct toe. Na een 3-3-ruststand eindigde het enerve rende duel in 24-6. MIDDELBURG - Martijn de Kok uit Heinkenszand is klaar voor de Kust- marathon gezien zijn zege in de 10 kilometer wegwedstrijd in Som- melsdijk. Al snel had De Kok de lei ding van de tweehonderd deelne mers samen met Erwin Harmes (Middelburg) en Fouad Fertoute (Oud Beijerland). Aan het eind bleek De Kok de sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42