Tjoba blijft ronde na ronde verbazen BOK wint bij debuut in promotieklasse SPORT 41 9 r rijden in punten een verjongd Ventura Sport speel de derdeklasser Ondo de beste wedstrijd van het seizoen. Coach Hans de Meij was dan ook trots op de complimenten die hij kreeg van supporters van de thuisploeg. Ondo gaf verdedigend nauwelijks ruimte weg en kon aanvallend haar gang gaan. Scores Ondo: Ronald Wisse 8,. Robbie Mesu 4, Dennis Witte en Jeroen Me- su 3, Lilian van de Linde 2, Annemieke Toerse en Kristy Kolmus 1. Weidevogels-Seolto 14-11: Seolto heeft het even niet en oogde lam lendig in Bleiswijk. De bal ging aarzelend rond bij de Vlissingers. „Een zichtbaar gebrek aan zelfver trouwen", zei coach Sjaak Joziasse. Scores Seolto: Timme Provoost 3, Mayella Kuizinga 2, Mariëlle Francke, Daisy Verkerk, Rowena de Pagter, Den nis Goedegebuur, Mick Goedegebuur en Wouter Harthoorn 1 Nikantes-Atlas 16-15: Atlas heeft de kans om van de nul af te ko men niet gegrepen. Een uur lang lag de Ritthemse ploeg op winst- koers, maar toen verloor men de grip. Bij 15-15 werd een onacht zaam moment in de laatste tellen Atlas fataal. Scores Atlas: Benjamin van Hese 5, Tim Dibala 4, Michel Wezemer 3, Tommy van der Kuijl 2, Evi Ovaa 1 KVK-NIO 13-9: Zowel voor als na rust (7-3) had KVK tien minuten nodig om baas in eigen huis te worden. Doordat de koploper on rustig acteerde, bleef NIO in de buurt. Thor-Blauw Wit 13-12: Bepaald niet te spreken was coach Adri van Bavel over het feit dat drie van zijn spelers op kunstgras schoenen de grasmat moest bespe len. Glijpartijen bleven niet uit en de gebruikelijke aanvallende druk was er daardoor niet bij Blauw Wit. „Als je niet meer met de wed strijd bezig bent dan dit, moet je niet staan te kijken van een onno dige nederlaag", zei hij. heel erg mooi." Crucq: „Ik vind het knap dat ze binnen hun spel ruimte vonden voor die getructe aanvallen." Beide trainers waren er duidelijk over: ze hadden de toekomstige kampioen aan het werk gezien. En TOP laat zich niet van de wijs brengen door deze 22-14-neder- laag. De Arnemuidse ploeg staat nu derde met zes punten uit vier duels. Crucq: „Daar hadden we van tevoren voor getekend." Tjoba-Odik 18-14: Tegen de Barne- veldse ploeg toonde Tjoba vooral voor rust (13-9) aan de stijgende lijn te pakken té hebben. Vooral het vrouwenkwartet maakte in druk. In de tweede helft hield Tjo ba de bezoekers op gepaste af stand. Scores Tjoba: Robin Harinck 5, Es- mee Walraven 4, Anoek Braam, Demi Mondeel, Dirk-Jan Westmaas en Ro bert van Schaik 2, Marcel de Dreu 1. Maassluis-Fortis 13-8: De Sou- burgse ploeg trainde afgelopen week incompleet. Het was een voorbode voor de offday van For tis. Alleen Kim Baas kon zich aan de misère onttrekken. „De machte loosheid straalde ervan af', zei coach Sjaak Baas na afloop. Swift-RWA 17-19: In de attractie ve eerste helft (10-11) was al zicht baar dat Swift te veel individuele foutjes maakte. Toch kregen de Middelburgers pas na de 14-12 de rekening gepresenteerd. „De te genstander was te goed. Onze fou ten konden niet verbloemd wor den", zei coach Dennis Plantinga. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat- thijs Pouwer 4, Kris Huisman 3, Mirel- la Pouwer 2, Vera Kuiper, Aisja Zuid- weg en Lennart Hoogenboom 1. DES-Togo 13-8: In Delft liep twee deklasser Togo tegen de derde ne derlaag van het seizoen aan. „Dat kwam vooral doordat we de kan sen niet benutten", zei coach Jan Voshart. Hij zag dat na de 7-3 de kopjes gingen hangen. Na rust wa ren de Goesenaren feller. Mytilus-Jola/Olympus 0-4 (14-25, 18-25, 18-25, 19-25): De bezoekers hadden beslist geen won- derploeg, maar troffen in de Goese formatie een tegenstander die een collectieve offday had. Mytilus stond onder druk, waar door de aanval heel voorspelbaar werd. Bovendien ontbrak het bij de Zeeuwen aan zuiverheid. Om dat bij Jola wel alles lukte, eindig den veel rally's in Brabants voor deel. Zuvo-WS'92 4-0 (25-17, 25-17, 25-23, 25-22): Een ruime, maar geflatteerde nederlaag voor de Vlissingse mannen. WS'92 was verre van compleet en werd in de eerste twee sets op veel fronten af getroefd.. De thuisploeg won bei de sets dan ook overtuigend. De Walcherse formatie knokte zich daarna terug in de wedstrijd. VVS'92 nam in de derde set het voortouw, bouwde een voor sprong op die tot boven het twin tigste punt werd behouden, maar moest in de slotfase alsnog bui gen voor Zuvo. In de vierde set on dergingen de met een voorbeeldi ge inzet spelende Vlissingers een zelfde lot. De Burgst 2-BOK 1-3 (23-25, 23-25, 22-25,25-12): Beide ploegen begon nen afwachtend en gingen heel lang gelijkop. Na de eerste set winst speelde Bok wat meer vrijuit, zonder tot grote hoogte te komen. De buitenaanval kwam niet uit de verf, waardoor veel bal len terugkwamen. In verdedigend opzicht bleven de Zeeuwen knap overeind. In een wedstrijd met veel rally's trok BOK nog eens twee sets op rij steeds in de slotfa se aan het langste eind. Vooral een ijzeren wil om te winnen lag daaraan ten grondslag. Verzekerd van de wedstrijdzege nam die in de vierde set af. Bok liet de teu gels vieren en kreeg daarvoor in de vierde set de rekening gepre senteerd. Podarwic-WS'92 3-1 (25-23, 25-20, 25-21, 21-25): In Aalst legden de Vlissingse vrouwen met 3-1 het loodje. Dat was vooral te wijten aan onrust in de Walcherse gelederen. Veel communicatie fouten waren daarvan het gevolg. Aanvankelijk bood WS'92 meer dan verdienstelijk partij. Pas in de slotfase trok de thuisploeg de eerste set over de streep. Veel onnodige fouten hielpen Podar wic daarna nog eens twee keer op rij aan winst. In de vierde set red de een hard werkend WS'92 de eer. Volley2B 2-Forza 1-3 (22-25, 15-25. 25-19, 20-25): De jeugdige en ruime selectie van de thuisploeg maakte indruk tijdens het in slaan, maar nadat het eerste fluitsignaal had geklonken bleken de gastvrouwen niet stabiel genoeg. De Schouwse formatie profiteerde daar ondanks een matige service en pass in de eerste set van. Met een veel betere service speelde Forza de te genstander in de tweede set weg. Met twee setzeges op zak nam de concentratie af. Volley2B toonde veerkracht en trok in een boei ende derde set aan het langste eind. Waar de thuisploeg hoopte op een vijfsetter, zetten de Zeeuw en de puntjes op de i. Bekeken spelend werd de winst veilig ge steld. LICHTENVOORDE - De Zeeuwse mo torcrossers lieten zich zondag van hun beste kant zien in de laatste wedstrijd van het Open NK in Lichtenvoorde. Mark Boot (MXi), Nancy van de Ven (125a:) en Carsten Goedegebure (85a:) zet ten elk hun beste jaarprestatie neer. Boot werd negende in de dagklas sering. In de eerste manche klom hij vanuit de middenmoot op naar de tiende plaats. In'de twee de heat werd hij na hetzelfde sce nario elfde. Casper Ovaa uit Oost-Souburg bleef buiten de punten. Na twee slechte starts werd Nancy van de Ven (Vlissin- gen) 26e en achttiende in de 125CC. Die achttiende plaats was haar beste klassering, goed voor drie punten. In de 85CC werd Carsten Goedegebure (Yerseke) twee keer vierde. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke werd in de eer ste manche tiende. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 Scores KVK: Lennard Volkers 4, San- der Slabbekoorn 3, Koen Volkers en Bart Niewenhuijze 2, Tonia de Visser en Yvonne Joziasse 1. Scores Blauw Wit: Martijn Sandee en Bastiaan Rijk 3, Ivo Flipse en Edwin Bommeljé 2, Marty de Vilder en Anne- marije Holl 1. TOP-korfballer Peter van Belzen wordt uit evenwicht gebracht ir» het duel met SDO. TOP verloor met 14-22. foto Ruben Oreel Scores TOP: Corné Bezemer en Petra de Ridder 3, Peter van Belzen en Rem- co Bezemer 2, Nelleke van Belzen, Jeanine Marijs, Jurriaan Bouwens en Michael Hendrikse 1. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Na een misstap in de eerste speelronde begonnen de korfballers van Tjoba aan een zege reeks in de overgangsklasse D. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen won zaterdag voor de derde keer op rij en staat daardoor tweede. In de eerste klasse verloren Swift en Fortis. Scores Fortis: Rens van den Driest 3, Remco Crucq 2, Jordy Sleijpen, Harm Buijs en Kim Baas 1. Scores Togo: Anouk Hazelaar en Mar ten Postema 2, Wendy Uitterhoeve, Sharona van Belzen, Niek Meerman en Jan-Willem van Nieuwenhuijze 1. Ventura Sport-Ondo 9-22: Tegen door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van BOK kenden een sterk compe titiedebuut in de promotieklasse B. De debutant won in Breda met 1-3 van De Burgst 2. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-1 van Podarwic. In de promo tieklasse A won Forza met 1-3 van Volley2B 2. De mannen van My- tilus en WS'92 gingen met 4-0 on deruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41