Naïef Goes ook bij HFC onderuit Pennings wil Vlissingen *aasm0slafelaat Rimpelloze zege voor meedogenlozer zien wlü^iippeJ6 Hansweertse Boys SPORT 37 De derde nederlaag op rij zorgde voor veel onderlinge irritaties. Jo nathan Constansia, die een con stante dreiging was voor de HFC-defensie, draaide er niet om heen. „Een aantal jongens snapt niet wat er op dit niveau gevraagd wordt", zei de aanvaller. „Neem al leen de mentaliteit waarmee som mige jongens een wedstrijd in gaan. Dat kan echt niet." Midden velder Raymond Wolff: „Op dit moment hebben we te weinig winnaars. 2ag je hoe dat HFC te keer ging? Ze zaten er bovenop." Het vlaggenschip van de elite club, waar de rollende r in menig keel is terug te vinden, is~ niet eens zo'n wervelend elftal. Maar HFC profiteerde wel een paar keer van zwakke momenten bij Goes. Er waren nog geen drie mi nuten verstreken toen Martijn Tjon-A Njoek weg mocht draaien bij Goes-verdediger Quincy Gooding en zag hoe Matthew Len- tink de korte hoek openliet (ï-o). „Zo verdedigen, dat kan echt niet", was De Nooijer na afloop duidelijk. „En die 2-0, hoe kan die bal er nu eigenlijk in?" Tjon-A Njoek schoot de bal van net buiten het strafschopgebied via de muur in de verste hoek, in de laatste seconden van de eerste helft. HFC was daarmee redelijk effectief, waar dat van Goes niet gezegd kon worden. Het ontbrak vooral een goede eindpass, waar door menig goede aanval voortij dig strandde. „Tel daarbij op dat we het op cruciale momenten ver dedigend niet op orde hadden. Dan weet je waar het vooral mis is gegaan. Als we ons defensief niet verbeteren, blijven we zulke goals tegenkrijgen." Het was vooral heel naïef wat Goes had laten zien, merkte De Nooijer terecht op. De trainer baalde van het gebrek aan scherp te bij vrijwel iedere speler. Hij ver wees naar de derde HFC-goal, waarbij Wouter Haarmans het eindstation was na een reeks kor te combinaties en hakjes. De Nooijer: „Een mooi doelpunt, ab soluut. Maar ze kunnen zo combi neren, omdat wij iedere keer een stap te laat komen. Ik miste de wil om te winnen. En dat ga ik ze ook vertellen." Sinan Coban, die sterk voetbalde als aanspeelpunt, redde drie minu ten na de 3-0 nog de eer voor Goes. Het laatste woord was voor de boomlange Carlos Opoku, die een strafschop benutte (4-1). Zon dag treft Goes op eigen veld Dos- ko, dat pas één punt heeft. „Hope lijk heb ik dan al iets meer keus", vertelde De Nooijer, die er vanuit gaat dat Shannon Braafhart jr. dan weer fit is en Claudio Wende speelgerechtigd. „Roysel James en Sherief Tawfik zijn ook op de te rugweg. Met al die jongens erbij moet het beter worden. Anders hebben we echt een probleem." KARAKTERISTIEK rukken en tenslotte scoorde Mats Willemse (omhaal bij de tweede paal) en kopte Domenique van den Berge Bruse Boys naast GPC. Het was het derde gelijkspel van de Duivelandse club op rij. „Er had zelfs nog meer in gezeten", vond Bru-trainer Wim Nieuwland. „In de rust zeiden we dat het nog kon, hoewel we met 0-2 achterstonden. Dat is ge bleken. Het is vervelend dat we nu voor de derde keer gelijkspe len, maar deze 2-2 geeft wel mo raal." Voor de rust was de ploeg van trai ner Ruud Pennings heer en mees ter in Eersel. Dat werd echter niét in de stand uitgedrukt. Alleen Hoessein Bouzambou verzilverde een van de vier honderpocentkan- sen. Na een steekbal van Etiënne Mallie strafte hij - met een gave lob - weifelend optreden van de Brabantse goalie af: 0-1. Khalid el Hattach en Abdoe Abdenbi ver zuimden vervolgens het duel in het slot te gooien. „Want als we op 0-2 zouden komen, zag ik EFC niet meer terugkomen", verzucht te trainer Ruud Pennings. „Dit soort wedstrijden moeten we vroegtijdig beslissen. Vorige week verspeelden we tegen Longa zo nog bijna de overwinning. We moeten meedogenlozer worden." De kansen in de eerste helft ten spijt kwam de thuisploeg vlak na rust langszij. Een voorzet van de zijkant werd door Bas Baljaars tot doelpunt gepromoveerd. EFC ging vervolgens opportunisti- scher spelen en Vlissingen ging daarin mee. Echt uitgespeelde kansen kreeg het niet meer, al hadden Bouzambou en Lorenzo de Groot nog voor drie punten kunnen zorgen. Met zeven punten uit drie wed strijden is Vlissingen wel koplo per, al heeft Brabantia - dat zes punten heeft - een wedstrijd min der gespeeld. ZWIJNDRECHT - Na twee gelijke spelen kon Zaamslag de eerste overwinning in de eerste klasse C zaterdagmiddag al bijna aanraken. De promovendus kwam in Zwijn- drecht na 68 minuten op een 2-0- voorsprong en kreeg daarna legio mogelijkheden om WGZ over de knie te leggen. Aan het eind van de wedstrijd stond echter een 2-2-eindstand op het scorebord. „Ik overdrijf niet als ik zeg dat we ze hebben weggespeeld", zei trai ner Hubert van den Hemel. „Al leen moet je jezelf dan wel belo nen. Voor rust missen we een strafschop en in de tweede helft hielpen we de ene na de andere kans om zeep." Wesley en Peter Dieleman scoorden voor Zaam slag. Bruënaar Dimitri Hooftman, ver oorzaker van de strafschop, werd bij WGZ al vroeg gewisseld. Kwadendamme-Vivoo 1-5: Kwa dendamme begon aardig aan het duel en kwam door Adrie de Kort op een i-o-voorsprong. Daarna strortte het team echter volledig in. Nadat Vivoo op 1-1 was geko men door Jeroen van Gastel was er nog maar één ploeg die voetbal de. Nog voor de rust werd het 1-2 door Dave de Krom. In de tweede helft drukten San- der Oerlemans, Jeroen van Gastel en Dimitri Keukens Kwadendam me nog harder met de neus op de feiten: 1-5. Hansweertse Boys-Volharding 5-1: Hansweertse Boys kwam van af de aftrap op 1-0 door een doel punt van Damien Jansen en was daarna lange tijd heer en meester. Aleksandar Veljanoski voerde de score voor de rust met twee tref fers verder op, waarna het kort na de hervatting 4-0 en 5-0 werd door doelpunten van Nick de Vries en Freddy Struijk. De laatste scoorde uit een strafschop. Daar na liet Hansweertse Boys de teu gels vieren en kon Volharding be ter in de wedstrijd komen. Verder dan een tegentreffer van Maikel Boonman kwamen de bezoekers echter niet: 5-1. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 door Barry van der Hooft HAARLEM - Van paniek is nog geen sprake. Maar tijd voor een goed ge sprek is het na drie nederlagen wel bij Goes. Vanavond kan een aantal spelers de borst natmaken als Gé- rard de Nooijer zijn nabespreking houdt naar aanleiding van het duel met de Koninklijke HFC. Goes ver loor met 4-1 en is daardoor de puntloze hekkensluiter in de hoofd klasse A. Koninklijke HFC-Goes 4-1 (2-0). 3. Martijn Tjon-A Njoek 1-0,45+3, Martijn Tjon-A Njoek 2-0, 80. Wouter Haarmans 3-0,83. Sinan Coban 3-1, 90+5. Carlos Opoku 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: V.L. Barrett (Deest). Gele kaart: Ilias Houda (HFC) en Menancio Weeda (Goes). Aantal toeschou wers: 400. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder (57. Tom de Bonte), Me nancio Weeda, Quincy Gooding (66. Trung Tran), Dangelo Martien; Frits Paap, Raymond Wolff, Thijs van den Dries; Ray Kroon, Sinan Coban en Jonathan Constansia (75. Mahboeb Rahimi). en Bruse Boys M GPC-speler Rafael Vulin neemt Rudi van der Bijl van Bruse Boys stevig onder vuur. Het komt hem op een gele kaart te staan, foto Ruben Oreel door Bob Maes EERSEL - VC Vlissingen speelde zon dag gelijk bij EFC en dat had het aan zichzelf te wijten. In de eerste helft werd kans op kans gemist. Daardoor kwam de eersteklasser niet verder dan 1-1. Desondanks is de ploeg koploper. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Hansweertse Boys won de derby tegen Volharding met 5-1 en bivakkeert daardoor in de subtop van de vijfde klasse in het zondagvoetbal. Kwadendamme ging op eigen veld met dezelfde cij fers onderuit tegen Vivoo. Na drie wedstrijden zijn SDO'63 (3-2-zege op Corn Boys), IJzendijke (10-0-ze- ge op Terhole) en Hoofdplaat (5-1-zege op Sluis) nog altijd zon der puntenverlies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37