Vier goals zijn niet genoeg voor RCS Langeveld beslissend vanaf de stip 36 SPORT Luctor'88 nog altijd puntloos TWEEDE KLASSE ZATERDAG Vlissingse tweedeklasser ziet 2-0-voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen na rode kaart. MIDDELBURG - RCS kreeg in de eer ste thuiswedstrijd van het sei zoen zes tegentreffers om de oren. De Souburgse zondag-twee deklasser toonden zichzelf ook trefzeker, maar toch kon een ne derlaag (4-6) niet worden voorko men. Zeeland ia Middelburg speel de in Made een goede eerste helft, maar verloor toch met 3-0. RCS-Voab 4-6: Voor rust kwa men de Souburgers tweemaal op voorsprong, maar telkens kwa men de bezoekers binnen vijf mi nuten weer langszij. Doelpunten makers bij RCS waren Mourad Az- zanagui en Joey Katzenbauer. Voab maakte 2-3, waarna Len Eversdijk vanaf elf meter gelijk maakte: 3-3. Kort voor de thee nam Voab opnieuw de leiding en in de tweede helft bracht de ploeg de marge op twee treffers (3-5). Zes minuten voor tijd bracht Geraldi Geerman met 4-5 de spanning weer terug. Even la ter stonden er bij een hoekschop van de Brabanders ineens twee man vrij bij de tweede paal en één daarvan besliste het duel: 4-6. Madese Boys-Zeelandia Middel burg 3-0: In de eerste helft waren de Middelburgers de bovenliggen de partij, maar lieten Dennis Ko- vacevic en Rogier Veenstra na om de score te openen. Na tien minu ten in de tweede helft kreeg de ploeg hiervoor de rekening gepre senteerd toen de thuisploeg wel tot scoren kwam: 1-0. De bezoe kers waren even de kluts kwijt en de Brabanders profiteerden hier van door uit een hoekschop de voorsprong te verdubbelen: 2-0. Met opportunistisch spel probeer den de Zeeuwen hierna nog wat aan de stand te doen, maar het was de ploeg uit Made die zich nogmaals trefzeker toonde. Terneuzen-BSC 0-1 (0-1). Guilliano Wierikx 0-1 MIDDELBURG - Luctor'88 is na de 4-nederlaag zondag bij Cluzona samen met Aardenburg de enige club zonder punten in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Cluzona-Luctor'88 4-1: Halverwe ge de eerste helft was doelman Berry Simonse, de vervanger van de geblesseerde Ron Tempelaars, twee keer gepasseerd. Rutger van Rossum bracht uit een vrije trap de spanning terug. De tweede helft was rommelig. Bij de bezoe kers viel de eerder als derde wis sel binnen de lijnen gekomen Ra mon van Leeuwen na tien minu ten alweer geblesseerd uit. Met elf tegen tien liep Cluzona uit naar 3-1 en, nadat ook Mark Raas ge blesseerd het veld had verlaten, te gen negen Zeeuwen nog naar 4-1. Aardenburg-Hontenisse 0-3 (0-0). Tom Rijk 0-1 en 0-2 (strafschop), We sley Leys 0-3. VLISSINGEN - Het was niet bepaald de mooiste actie van de wedstrijd van Bruse Boys maar wel de slim ste. Het was 2-0 voor een sterker GPC toen in de 67e minuut van het weinig opwindende tweede klasseduel GPC'er Dennis Jobse een schopje uitdeelde aan Marco Ketting. De Bruenaar ging neer alsof zijn laatste uur geslagen had en zijn ploeggenoten waardeer den de status van de overtreding nog eens extra op door de dader een paar flinke duwen te verko pen. Was ie nou helemaal gek ge worden? Arbiter Quinten uit Oirschot trapte met open ogen in de val en gaf Jobse geel. Het was zijn tweede, want iets eerder had de Vlissinger al geel gekregen toen hij de bal na het fluitsignaal een stukje wegschoot. Bruse Boys profiteerde van de numerieke meerderheid en stapte met een niet meer verwacht 2-2-gelijkspel het veld af in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. GPC Vlissingen-Bruse Boys was een wedstrijd waarin maar wei nig goed ging. De meeste combi naties strandden in een voortijdig stadium, diverse spelers moesten met blessures naar de kant en na de pauze raakte arbiter Quinten het spoor een beetje bijster, waar door Dennis Jobse veel te zwaar gestraft werd voor twee simpele overtredinkjes. Bij GPC begon de ellende al voor de wedstrijd. Ricardo de Nooijer meldde zich anderhalf uur voor de aftrap af en tijdens de war- ming-up bleek de knie van aan voerder Matthijs Lugtenburg toch te pijnlijk om te kunnen spelen. Als klap op de vuurpijl moest Da vy van Geersdaele na een kwar tier naar de kant met een blessu re. De invalbeurt van Dennis Job se stond vervolgens niet onder een gelukkig gesternte. Tenslotte had ook Robin de Pagter pech. Hij raakte twee keer het hout werk. „We konden onze plannen al snel in de prullenbak gooien", keek GPC-trainer Michel Leonhart te rug. „Bruse Boys was daarom in de beginfase beter, maar wij kon den het op basis van individuele kwaliteiten gelukkig ombuigen." Bij Bruse Boys begon de ellende pas na twintig minuten. Toen werd er zo geknoeid in de eigen defensie dat GPC's gelegenheids aanvoerder Sven Ronde de bal zo maar panklaar kon breedspelen op Robin de Pagter. Hij schoot hem langs de verbijsterde keeper Mark Giljam: 1-0. Niet veel later was de 2-0 ook al een feit. Sven Ronde probeerde zich in de zestienmeter vrij te kap pen en vond het helemaal niet erg dat hij bij die actie de voet van Bru-speler Erik Duffener te genkwam: strafschop. Jesper de Vlieger schoot onberispelijk raak: 2-0. Tegenvaller nummer drie was er vijf minuten voor rust, toen Dennis Hoep de bal voor een leeg doel hoog over knalde en de gifbeker was pas leeg nadat Thomas Groeneveld op slag van rust met een beenblessure de dug-out had opgezocht. Na de thee kreeg GPC het weer voor z'n kiezen. Eerst moest Car los Peirera met .een gescheurde wenkbrauw richting ziekenhuis, daarna moest Dennis Jobse in- Patrijzen-Vogelwaarde 3-2: Na de snelle openingstreffer van Rick Moens in de derde minuut (0-1) bracht Nick van Craenenbroeck Patrijzen weer langszij (1-1) in een verder matige eerste helft. De eerste twintig minuten van het tweede bedrijf liet een sterke thuisploeg zien wat door een ei gen doelpunt van Paul Strooband en een treffer van invaller Danny Faes leidde tot 3-1 na een uur voet bal. Patrijzen, dat verzuimde hier na verder afstand te nemen, ken de in het laatste kwartier een te rugval. Vogelwaarde kwam kort voor tijd nog wel terug tot 3-2 via David Smits, maar echt in gevaar kwam de zege niet meer. Zeeland Sport-Jong Ambon 1-3: Al na vijf minuten keek de thuis ploeg tegen een achterstand aan na een treffer van Daniel Pattina- ma: 0-1. Azdine Boufrahi maakte er uit een voorzet van Wouter van Belzen 1-1 van, maar op slag van rust bracht Björn Langeveld vanaf elf meter de Middelburgers opnieuw op voorsprong: 1-2. De tweede helft was een stuk minder van beide kanten, waarbij de Vlissingers grossierden in bal verlies. In de 70e minuut was er opnieuw een overtreding op Mar tin Waisapy die een strafschop op leverde. Robin Jilleba stopte de in zet 'van Björn Langeveld, maar was kansloos in de rebound: 1-3. WW'67-Vosmeer 6-r: In de vier de klasse B was Vosmeer kansloos tegen WVV'67 dat eveneens vorig seizoen nog in de vijfde klasse uit kwam. Nadat de thuisploeg door treffers van Peter Vriens, Ronald Bogers en Joey van Hooijdonk naar 3-0 was uitgelopen, profiteer de Jeffrey Driehuis van een fout van de Brabantse doelman door de ruststand op 3-1 te brengen. Kort na rust werd het 4-1 door Quirijn Schevenhoven, waarna Kevin van Loon met twee treffers het halve dozijn volmaakte: 6-1. Groede-Clinge 0-3 (0-2). Percy Verlin den 0-1, Emanuel Pauwels 0-2, Tho mas Leegwater 0-3. Koewacht-Breskens 2-2 (1-1). Ned de Looze 0-1, Robin Mariman 1-1, Thomas Kodde .1 -2, Joey Schelfhout 2-2, eigen doelpunt 2-3, Kjell Ver- schorre 2-4. HVV24-lnternos 3-1 (3-0). Evert van den Berg 1-0, Jari Vyaene 2-0, Michal Szczawinski 3-0. Unitas'30-Philippine 6-0 (2-0). Jordy Bollaart 3, Rachid Moesant 2, Lars Rampaart 1. Pech op pech bij GPC door Koen de Vries KARAKTERISTIEK GPC Vlissingen-Bruse Boys 2-2 (2-0). 21. Robin de Pagter 1-0, 28. Jesper de Vlieger 2-0 (strafschop), 77. Mats Willemse 2-1,84. Dome- nique van den Berge 2-1. Scheids rechter J.J.L.W. Quinten (Oor schot). Rode kaart (2x geel): Den nis Jobse (GPC Vlissingen). Gele kaart: Rafael Vulin (GPC Vlissin gen), Mats Willemse, Robin Meer- tens, Marco Ketting (allen Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Van de zeven duels die zondag in de vierde klas A op het programma stonden wist al leen Patrijzen als thuisspelend team de wedstrijd tegen Vogelwaar de winnend (3-2) af te sluiten. Het Walcherse treffen tussen Zeeland Sport en Jong Ambon, dat één van de vijf wedstrijden was die door de bezoekers werd gewonnen, eindig de in 1-3 waardoor de Middelbur gers ongeslagen aan de leiding blij ven. 3 Jong Ambon heeft als enige vierdeklas ser alledrie zijn wedstrijden deze com petitie gewonnen. De Middelburgse ploeg scoorde in elke wedstrijd drie keer. RIA W-Oostburg 1-2 (0-2). Jimmy Jansen 0-1 en 0-2, Ibrahim Cissé 1-2. Sluiskil-Schoondijke 1-4 (0-2). Yassi- ne Benali 0-1, Norredine Zaha 0-2, Mourad Kesikbas 1-2, Norredine Zaha 1-3, Arek Nikolajzcyk 1-4. Steen-Biervliet 1-1 (0-1). Ilyas Yavuz 0-1, Giovanni Lekaj 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36