Mattheijer wijst SSV'65 de weg 2 Nieuwdorp volgt kort op FC Axel SPORT 35 JLmJ i moest de ploeg nu omschakelen naar compact verdedigen. „Maar ook die tactiek hebben de jongens goed uitgevoerd", vond trainer Diederik Hiensch. „Ik ben trots op de manier waarop ze met de tegenslagen zijn omgegaan." De ploeg hield zich inderdaad rustig onder de onrust. Ook Hiensch zelf, die toch een 'rode' reputatie heeft, bleef de rust zelve. „Het kostte moeite", zei hij. Met tien man stond Kloetinge na een klein half uur op achterstand toen Thijs van den Berg een vrije trap door de muur binnenschoot. Kort voor rust kwam Kloetinge door een kopbal van Timo lansen, uit een vrije trap van Jason Tjien-Fooh, verrassend op gelijke hoogte. Na rust had Kloetinge de manmindersituatie onder controle. Achilles Veen vond nau welijks openingen. Na een uur viel de winnende goal uit een scrimmage voor het Kloetin- ge-doel (lat, van de lijn gekopt, goal). Tien tellen daarvoor was Bart De- prez héél dicht bij de 2-1 voor Kloetinge. Na een individuele ac tie van Tjien-Fooh kwam zijn in zet via de binnenkant van de paal in de handen van de keeper. Daar na wekten vooral de arbitrale be slissingen de aandacht. Zoals de rode kaart voor Kloetinges keeperstrainer Jaap Pijnenburg wegens 'aanhoudend commen taar op de leiding'. En zoals de ro de kaart voor Veen-speler Gordil- lio Clemens die eerder onhandig dan gemeen was. De ludiekste gele kaart was voor Björn Quartel, de rechtsachter van Kloetinge. Van Wijk legde het na afloop uit: „Een speler van Achilles Veen was in kansrijke po sitie en de nummer twee van Kloetinge (Quartel) riep 'in je rug'. Aan de beweging van de spe ler van Achilles Veen zag je dat hij daarop reageerde. Daarom gaf ik geel voor onsportief gedrag." Quartel: „Ik riep 'in je rug' naar mijn ploeggenoot Ruben Holle mans (centrale verdediger van Kloetinge) om hem te coachen." Van Wijk: „Dat slaat nergens op, want er was niemand in de buurt." En zo spraken scheidsrechter en spelers zaterdag heel vaak een an dere taal. Zwaluwe-Tholense Boys 3-1: Het was geen groots duel in Lage Zwa- luwe. Via Gijs van de Made kwam Zwaluwe op 1-0, maar Matthijs van Stee zorgde ervoor dat de Thoolse ploeg met een 1-1-tussen- stand de kleedkamer opzocht. In de tweede helft ging het alsnog fout voor Tholense Boys. Eerst maakte Van de Made zijn tweede, waarna loost Glimmerman de be vrijdende 3-1 verzorgde. Terneuzense Boys-Dinteloord 0-1: Voor rust kreeg de thuisploeg de nodige kansen om de score open te breken, maar de bal wilde er maar niet in. In de tweede helft kreeg Dinteloord de overhand. In de 72e minuut schoof Mamadi Si- dibe, na een lange bal van achter uit, onder doelman Dennis Rijn berg door de 0-1 binnen. Terneuzense Boys wilde wat force ren, maar kwam niet tot grote kansen. De Meeuwen-Serooskerke 0-0: De Walcherse derby kende een te rechte uitslag. Het betere veldspel was van Serooskerke, maar de meeste kansen waren voor de thuisploeg. Via Maikel Simonse was Serooskerke dicht bij een tref- fer. Voor én na rust had Danny Huibregtse de mogelijkheid op een Meeuwen-goal, net als zijn ploeggenoot Delano Langezaal. De Fendert-SSV'65 3-4: De Goe- se ploeg mocht de handen dicht knijpen met de drie punten. SSV'65 kwam via Richard Schou ten op 0-1 en daarna werd een Goese goal van Dennis Weijers af gekeurd wegens buitenspel. Re- mon Heinsius scoorde voor rust 1-1 en de thuisploeg raakte ook nog paal en lat. Na de pauze maak te Heinsius de 2-1, maar twee rake vrije trappen van Thomas Matthe ijer zetten SSV'65 op het juiste spoor. Alex van Dongen maakte er met een van richting veran derd schot 2-4 en vlak voor tijd te kende Jeroen Beerendonk uit een penalty voor de 3-4. MZVC-Dauwendaele 1-3: Voor rust werd er, ondanks kansen over en weer, niet gescoord. Tim- me Kwast tikte in de 70e minuut de 0-1 binnen. Vijf minuten later maakte Khalid Kaldoon, die van afstand in de bovenhoek schoot, de 0-2. MZVC kwam door een goal van Jesper Davidse terug in de wedstrijd, maar Peter van Gor- sel maakte in de 85e minuut aan alle illusies een eind. Duiveland-WC'68 1-6: Een erg gehavend Duiveland keek bij rust al tegen een 3-1-achterstand aan. Joery Malinka opende de score en Stefan Roosenboom maakte er 0-2 van. Uit een voorzet van Marcel de Bruine kopte Tabesh Osmanie de 1-2 binnen, maar via Dennis Luijks stond het bij rust toch 1-3. In de tweede helft liep WC'68 uit naar 1-6 door goals van Luijks en Malinka (2x). MZC'11-Veere 2-1: MZC'11 miste in dé eerste minuten via Rick Be velander, Lars Holm en Ramon Janson veel kansen, maar in de 41e minuut was Mark de Theije namens Veere wel trefzeker. Na de pauze schoot Veere een vrije trap op de lat. Uit een voorzet van Corné Schilperoort kopte Martijn van Grunsven daarna de 1-1 bin nen. Op aangeven van Kristelijn gleed Van Grunsven daarna MZC'n naar de zege. Nieuwland-Oostkapelle 0-1: De wedstrijd was in evenwicht. Bei de teams leken zich te verzoenen met een doelpuntloos gelijkspel, maar in de blessuretijd sloeg Oost- kapelle alsnog toe. Arjen Patten- ier kopte de bezoekers in de 93e minuut naar de niet meer ver wachte driepunter. Heinkenszand-Spui 7-1: Al na één minuut opende Ramon Ver- mue de score en bij rust leidde de thuisploeg door goals van Martijn Simonse en Rens Baas (2x) al met 4-0. Leon Bek voerde na rust de score op naar 5-0 en via de derde goal van Baas werd het 6-0. Op aangeven van Bek tekende Mat thijs van de Dries voor de 7-0. Vlak voor tijd redde Ad Verlinde namens Spui de eer. FC Axel-De Noormannen 5-1: Een regelmatige zege. Nick van de Velde en Chiel van Drongelen hielpen FC Axel in de eerste helft aan de 2-o-voorsprong. Na rust maakte Van Drongelen ook de der de Axelse goal. Sam Strijdonk schoot van afstand de 4-0 binnen en was later de aangever bij de 5-0 van Bart Rijckaert. Vlak voor tijd deed Mark Minderhoud na mens De Noormannen wat terug. Domburg-Walcheren 3-3: Chiel Maranus kopte Domburg naar 1-0 en daarna werd een goal van de thuisploeg afgekeurd. Bart Cher- min bracht met zijn goal weer evenwicht in de stand, maar door goals van opnieuw Maranus en Martijn Minderhoud ging Dom burg met een 3-1-voorsprong rus ten. Na de pauze gaf Walcheren gas. Via Steve Schalkwijk kwam het in de 57e minuut al aan de aansluitingstreffer en in de 65e minuut zorgde Schalkwijk ook voor de 3-3. VCK-DFS1-1: Jeroen Grefkens zet te DFS na dertien minuten op 0-1. DFS trof daarna de paal, maar na een mooie VCK-aanval tekende Si mon Voet de 1-1 aan. VCK-doel- man Thomas Arends hield DFS daarna van de 1-2 af en zag vlak na rust ook nog eens dat Grefkens een penalty naast schoot. VCK kreeg via Erik Goudt met een schot op de paal nog een grote kans op de zege. Nieuwdorp-Arnemuiden 3-0: Ar- nemuiden-doelman Rick Balk hield Nieuwdorp met enkele fraaie reddingen voor rust van sco ren af. In de 70e minuut kopte Ja- nick van As uit een corner van Frank Oostdijk de 1-0 binnen. Ste fan van de Klooster besliste in de slotfase het duel met twee goals. 4 MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 I Mark Schuit (midden) probeert aan de bal te komen tegen Achilles Veen. Kloetinge speelde het duel met rouwbanden om de bovenarm vanwege het over lijden van erelid Rinus Blomaard, op 82-jarige leeftijd. Vóór het duel werd daarom ook een minuut stilte in acht genomen, foto Marcelle Davidse door Klaas Verspoor MIODELBURC - SSV'65, Dauwendae- le en Dinteloord zijn ook na drie speelronden nog zonder puntenver lies in de tweede klasse E. Seroos- kerke viel af bij de koplopers door een 0-0-gelijkspel tegen De Meeu wen. Onderin wachten MZVC en Duiveland met De Fendert na drie duels nog op het eerste punt. De Meeuwen speelde alweer voor de tweede keer met 0-0 gelijk. Eerder deed het dat te gen Bruse Boys. O pagina 36 en 37: GPC Vlissingen-Bruse Boys door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A gaat FC Axel na drie duels op kop met negen punten. Nieuwdorp boekte'een knappe 3-0-zege op Ar- nemuiden en is de nummer twee op de ranglijst. Onderin zijn De Noormannen en Nieuwland nog puntloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35