i Hoek geeft masterclass Smerdiek laat het kanon bulderen Armin de Bat bekroont veerkracht Krabbendijke met winnende goals 34 SPORT HOOFDKLASSE ZATERDAG Vroege rode kaart voor Jaap Esser overschaduwt verloren duel van Bevelandse hoofdklasser. Het werd 0-5, maar het had ook net zo goed 1-8 of 1-9 kunnen zijn. Want Hoek opende al na zes minuten de score (kopbal Nick de Groote), kreeg daarna twee hon- derdprocentkansen om de score uit te breiden, maar deed dat pas vlak voor rust. Hakim Boucheta, die voor het eerst in de basis stond, dolde op de achterlijn twee verdedigers (een panna en een sleepbeweging) en bediende ver volgens de instormende Birgen Martens (0-2). De Groote maakte er in blessuretijd op aangeven van Fabian Wilson nog 0-3 van. Dat de rechtsback een assist op zijn naam kreeg, was vooral het gevolg van-de gekozen strijdwij ze. Zonder de gepasseerde links back Thomas van den Houten KARAKTERISTIEK speelde Hoek geen 4-3-3, maar 3-5-2. Drie verdedigers dus, met Thomas van Renterghem (links) en Wilson daarvoor als buitenste, lopende pionnen. Centraal op het middenveld was Reguillo Vande pitte de controleur, Boucheta dé creatieve geest en Martens de lo per met ongelofelijk veel inhoud. Het is dat hij kort na rust de zo veelste aanval niet afrondde, an ders was de score nog veel hoger uitgevallen. Dat lag overigens niet alleen aan Martens, want ook Guillaume Clinckemaillie liet meteen na rust twee enorme mo gelijkheden onbenut. Gert-Jan van Leiden (64e minuut, kopbal uit een corner) en invaller Kyle Doesburg (90e minuut, op aange ven van de eveneens ingevallen Van den Houten) maakten er uit eindelijk nog 0-5 van. Het voelde voor Stedoco als een pijnlijke masterclass. De thuis ploeg had nauwelijks iets in te brengen, op één afstandsschot op de onderkant van de lat na dan. „Over het eerste halfuur was ik niet echt tevreden", zei trainer Kenny Verhoene. „Omdat we te weinig deden met de ruimte die we kregen. Dat werd daarna wel beter." Over de speelwijze zei hij: „Met het materiaal dat we tot on ze beschikking hebben is dit op dit moment in mijn ogen het bes te systeem. Met een speler tien meter dieper of juist tien meter te rug kun je het ook zo aanpassen." Het optreden van zijn ploeg zorg de voor vertrouwen richting het bekerduel met HBS (woensdag) en de derby tegen Kloetinge (za terdag). Eén van de opvallendste spelers in Hoornaar kijkt echt uit naar die duels. „Ook al ken ik HBS dan niet. Maar het is een top- klasser, dat weet ik wel", zei Bir gen Martens. „Vorig seizoen ben ik naar Kloetinge-Hoek geweest. In België heb ik met Lovendegem heel wat derby's gespeeld, maar de sfeer was nooit zoals daar in Kloetinge. Toen ik aankwam zag ik politie lopen, er was veel pu bliek, er werd vuurwerk afgesto ken; ik vond het prachtig." Oostkapelle-Viod 1-4: Al in de tweede minuut opende Viod de score. Oostkapelle was duidelijk de betere ploeg, alleen kreeg het de bal niet in het doel. De forma tie van Irma de Witte kreeg de ene na de andere kans, maar al leen Marieke Kwast scoorde. Di rect na rust zorgde Viod voor 1-2. Na de 1-3 schoot Birgit Bijleveld de bal op de lat en vanaf de straf schopstip raakte ze de paal. De re bound van Solange de Smit vloog ook op de paal. Smerdiek-Stedoco 2 7-0: Lenny Stoutjesdijk opende de score al na drie minuten. Esra Bicer zorgde voor 2-0 en Inge Peeters voor 3-0. Maud van der Linden zette de 4-0-ruststand op het scorebord. Smerdiek voetbalde na rust rustig verder en Peeters, Stoutjesdijk en Angelique Hage bepaalden de eindstand op 7-0. „De afwerkoefe- ningen hebben hun vruchten af geworpen", stelde trainer Danny Moens. Vredenburch-MZC'11 1-3: De ploeg uit Zierikzee pakte voof het eerst drie punten. Na acht minu ten reageerde Judith Bruijnooge alert en prikte de 0-1 in het doel. Na een half uur verzilverde Ellen Bijzet een strafschop. De tweede helft was rommelig en Romy Mes- semaker kon uit een scrimmage voor 0-3 zorgen. Vlak voor tijd scoorde Vredenburch tegen. KLOETINGE - Scheidsrechters en voetballers spreken wel 's een an dere taal. Kloetinge ervoer dat za terdag nadrukkelijk in het verlo ren duel met Achilles Veen (1-2). Tal van beslissingen van scheids rechter Sebastiaan van Wijk wer den in en rond het veld slecht 'verstaan'. „Ik heb wel 's leukere wedstrijden gefloten", erkende de arbiter uit Nieuw-Lekkerland na dien. „Maar ik ben hier ook niet om vrienden te maken." De kiem voor de babylonische spraakverwarring tussen scheids rechter en spelers werd al vroeg gelegd met een dubbele gele kaart voor Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser. De moeizame relatie bleef een constante in het restant met aanvechtbare gele en rode kaar ten, onbestrafte overtredingen en een assistent-scheidsrechter die meermalen overruled werd. Het zorgde voor onder- én bovenhuid- se irritaties. Na een sterke openingsfase van Kloetinge werd de wedstrijd na achttien minuten onthoofd. Jaap Esser kreeg bij de zijlijn een gele kaart van de scheidsrechter, ter wijl de assistent-scheidsrechter met zijn vlag in Kloetings voor deel wuifde. „Dat kwam ongeluk kig over", erkende Van Wijk. „Mijn assistent vlagde voor een overtreding van de Achilles Veen-speler, maar ik constateerde vlak daarvoor een onbesuisde tackle van de Kloetinge-speler. Vlag- en fluitsignaal kwamen he laas tegelijk." Van Wijk bestrafte de tackle van Jaap Esser met geel en een vrije trap. Uit die vrije trap kopte Veen over het doel en toen iedereen zijn posities in het veld weer opzocht, kreeg Esser plots zijn tweede gele kaart. „Uit een mêlee van spelers kwam meneer Esser nogal hard op me afgelopen en zei nog iets tegen me." Jaap Esser: „Ik zei dat als hij respect wilde krijgen dat hij het ook moest ge ven. Toen kreeg ik mijn tweede gele kaart." De opmerking van Esser was weer een reactie op de vrije trap waarbij hij zijn eerste gele kaart kreeg. „De scheidsrechter zei toen tegen mijn broer Daan iets dat niet door de beugel kon. Daar reageerde ik op. Volgens mij dacht hij dat ik Daan was, want hij zei dat hij me gewaarschuwd had." Van Wijk erkende dat hij de Esser-tweeling wel 's door elkaar haalt, maar ontkende stellig dat hem dat nu was overkomen. Met tien man kon het Kloetingse strijdplan onder de delete-knop. In plaats van vroeg druk zetten, WHS-Noad'67 3-0: Noad begon gedreven, maar het was de thuis ploeg die op 1-0 kwam. Uit een vrije trap maakte Mo Allali 1-0. Hierna domineerde WHS en de ploeg kreeg genoeg mogelijkhe den om de score uit te bouwen. In het tweede bedrijf slaagde Robin van Dijke er in om twee kansen om te zetten in een doelpunt. Seolto-Yerseke 2-3: In een slappe eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Via Arjen de Koe- ijer kwamen de bezoekers op voo'rsprong. Vanaf elf meter trok Patrick de Klerk de stand in even wicht en Jeroen van Wingerden schoot Seolto op voorsprong. Een kwartier voor tijd moest Yerseke met tien man verder na rood voor Erik Boedagjan. Door te strijden en veel feller te zijn dan Seolto ging Yerseke met drie punten naar huis. Elco de Schipper zorgde voor 2-2 en De Koeijer maakte het feest com pleet. Krabbendijke-Kapelle 3-2: Een sterk Kapelle was na 45 minuten aan de winnende hand. Hans Tol- hoek zorgde voor 0-1 en Jasper Vink voor 0-2. In de tweede helft gooide Krabbendijke de schroom van zich af en kwam terug tot 1-2 dankzij Richard Dommisse. Twee minuten later werd het 2-2 door Armin de Bat. Het geloof was hele maal terug bij de thuisploeg en drie minuten voor tijd zorgde De Bat voor 3-2. Wemeldinge-Kruiningen 5-3: Een benauwde zege voor de thuis ploeg en tevens de eerste. Thomas Paauwe schoot Kruiningen op 0-1 en Nigel Beenhakker trok de stand gelijk. Niels Kole zorgde voor 2-1 en Beenhakker op slag van rust voor 3-1. Direct na rust zorgde Remy Bruijnooge voor 4-1. Kruiningen kwam sterk terug door treffers van Lars Steendijk en Jacco de Keijzer. In de 87e mi nuut moest Jimmy Fens aan de noodrem trekken (rood) en kreeg Pieter Bolle de kans op 5-3 vanaf elf meter. Jacco Veerhoek pakte zijn inzet, maar Bruijnooge kreeg de rebound er wel in. door Barry van der Hooft HOORNAAR - De ploeg die een week geleden stroperig acteerde (0-0 tegen Heinenoord), liet zater dag ineens weer een wat vertrouw der gezicht zien. Hoek was in Hoor naar een elftal in beweging, dat ver dedigend niet in de problemen kwam, op het middenveld steeds een man over had en voorin gevaar stichtte met veel snelheid en diep gang. Het sterke optreden tegen Stedoco resulteerde in een klinken de overwinning. Stedoco-Hoek 0-5 (0-3). 6. Nick de Groote 0-1, 39. Birgen Martens 0-2,45+2. Nick de Groote 0-3, 64. Gert-Jan van Leiden 0-4, 90. Kyle Doesburg 0-5. Scheidsrechter R.F. de Lima Schepens (Culemborg). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld; Fabian Wilson, Bir gen Martens (72. Thomas van den Houten), Reguillo Vandepitte, Ha- kim Boucheta, Thomas van Ren- terghem; Guillaume Clinckemaillie (63. Kyle Doesburg) en Nick de Groote (68. Regilio Pinas). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Smerdiek behaalde een 7-0-overwinning op Stedoco 2 in de eerste klasse van het vrou wenvoetbal. In de hoofdklasse ver loor Oostkapelle met 1 -4 van Viod, terwijl MZC'11 in de tweede klasse met 1-3 won bij Vredenburch. Kloetinge kleurrijk door Rudy Boogert KARAKTERISTIEK Kloetinge-Achilles Veen 1-2 (1-1). 28. Thijs van den Berg 0-1,42. Ti- mo Jansen 1-1, 61. Bas van Loon 1 -2. Scheidsrechter SA.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart: 18. jaap Esser (Kloetinge, 2x geel), 83. keeperstrainer Jaap Pijnenberg (Kloetinge), 88. Gordil- lio Clemens (Achilles Veen). Gele kaart: Björn Quartel, Mark Schuit (Kloetinge), Thijs Burgmans (Achil les Veen). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (88. Michel Maas kant), Jaap Esser, Ruben Holle mans, Timo Jansen; Roy Mulder, Bert den Hamer; Mark Schuit, Daan Esser, Bart Deprez; Jason Tjien-Fooh (83. Tom Blomaard). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Krabbendijke blijft ongeslagen in de derde klasse B. Zaterdag werd er met 3-2 gewon nen van Kapelle. De KrafJbenkreek- derby werd een prooi voor WHS door met 3-0 van Noad'67 te win nen. Wemeldinge pakte de eerste drie punten na een 5-3-overwin- ning op Kruiningen en Yerseke ver sloeg met een man minder Seolto met 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34