Vettel lacht om boegeroep van publiek SPORT 33 DCHAMPIO Maar in het bloedstollende ge vecht tussen OPQS en Orica ging het vooral om karakter en kracht. De 'Belgen' hebben met Tony Mar tin, Sylvain Chavanel, Niki Terps tra en Peter Velits vier uitzonder lijke hardrijders in huis. Orica steunt op gelijksoortige krachtpat sers: Sven Tuft, Brett Lancaster, Luke Durbridge. Toen Orica de aanvankelijk comfortabele voor sprong van OPQS begon op te peuzelen, schakelde de titelverde diger een tandje hoger. „Het moest even", zei Martin. „Het deed pijn, maar zonder pijn lukt het niet." Volgens Terpstra reed zijn ploeg op dat moment te net jes, te gladjes. Precies zoals de ren ners van Belkin even daarvoor hadden aangegeven waarom ze te vreden waren. „Het is fijn als een ploeg goed op elkaar ingespeeld kan fietsen, zonder dat iemand een ander kapot rijdt", liet Stef Clement weten. Het trainings kamp in Twente had een hoop on zekerheid weggehaald, voegde hij eraan toe. „En als je niks fout hebt gedaan, zal je het gewoon moeten doen met de eindafreke ning." Red Bull-teambaas Christian Hor ner zei het onomwonden: „Dit was een van de beste races van zijn carrière." En dat in wat mis schien wel de fysiek zwaarste GP van de kalender is. De avondrace bij kunstlicht gaat over een hobbe lig stratencircuit dat ook nog eens de meeste bochten heeft van alle banen dit jaar. Elk jaar doet de winnaar ongeveer twee uur over de 6i ronden in de Aziatische Kit te. Hij verliest zo'n drie liter vocht in die tijd. Niettemin zag het er makkelijk uit voor Vettel, wiens auto zo sta biel en gecontroleerd oogde, dat het leek alsof hij op rails reed. Het hele seizoen is Vettel een veel vraat. Hij is een klasse apart, met uitzondering misschien van Malei sië, toen hij z'n teammaat op een egoïstische manier van de over winning beroofde. Meest in het oog springende mo ment in Singapore was de herstart na een safetycarperiode halverwe ge de race. Vettel leidde nog steeds en trok meteen een enorm gat. In een paar rondjes was hij ze ven seconden weg van de num mer twee en uiteindelijk dus zelfs een halve minuut. Net als de overwinningen van Vet tel lijken ontevreden fans een tra ditie te worden in 2013. In Monza was het boegeroep voor de Duit ser van de vele Ferrari-fans geen verrassing. Maar ook in Singapore toonde het publiek zich niet on der de indruk van Vettels foutloze prestatie. Het publiek jouwde de drievoudig kampioen uit, zij het iets minder hard dan in Italië. Naast hem grijnsde Fernando Al onso in zijn Ferrari-overall en zwaaide naar zijn fans. De joelende bezoekers lijken Vet tel niet te deren. Twee weken gele den zei hij al: „Hoe harder ze roe pen, hoe beter ik het heb gedaan." Vettel heeft nu 114 GP's gereden en al 33 keer gewonnen. Hij gaat daarmee bijna gelijk op met Mi chael Schumachers. In het lopen de seizoen staat hij zestig punten voor op Alonso. Dat betekent dat de Spanjaard meer dan twee keer moet winnen in de laatste zes ra ces. Gezien het tempo van de Fer rari ten opzichte van de Red Buil, lijkt dat een onmogelijke opgave. Maar Alonso is er de man niet naar om op te geven, ook niet als het uitzichtloos lijkt. Nederlander Giedo van der Garde reed een sterke race in z'n Cater- ham. Hij finishte als zestiende. „Een zware race, maar ook een he le, goede", zei Van der Garde. „Ik heb me uitstekend vermaakt. Het was*geweldig om lang met de Wil liams in gevecht te zijn en ik ben heel blij voor teambaas Tony Fer- nandes." Het Maleisische Caterham is in de tweede helft van het seizoen be ter gaan presteren. Dat zal ook no dig zijn om op naaste rivaal Marus- sia de tiende plek in het teamkam pioenschap te heroveren. Cavendish en Wiggins heersen Mark Cavendish en Bradley Wiggins trofFen elkaar zon dag op het podium na de achtste en laatste etappe van de Ronde van Groot-Brittan- nië. Cavendish boekte in Londen zijn derde ritzege, Wiggins sloot de rittenkoers als win naar af. Cavendish, zaterdag ook al ritwinnaar, bleef in Londen in de massasprint de Ier Sam Bennett en de Italiaan Elia Viviani voor. Schroder en London klasse apart Gerco Schroder heeft in We nen weer eens laten zien wat voor een bijzondere combinatie hij vormt met de hengst London. De springruiter won de Grote Prijs. Dat leverde hem 100.000 euro op. Schroder stuurde zijn succespaard, waarmee hij vorig jaar tij dens de Olympische Spelen tweemaal zilver veroverde, in de barrage foutloos rond in 36,65 seconden. Tom Coronel zegeviert in Japan Autocoureur Tom Coronel heeft in Japan de tweehon derdste race in het WK toer- wagens (WTCC) gewonnen. De Nederlander profiteerde van zijn positie op de eerste startrij op het circuit van Su- zuka. Hij stuurde zijn BMW na 17 van de 26 ronden voor bij de Marokkaan Bennani en reed onbedreigd naar zijn vierde triomf in de WTCC. De Fransman Muller kroonde zich voor de vierde keer tot wereldkampioen. Démare wint GP d'lsbergues De Franse wielrenner Ar- naud Démare heeft zondag de Grand Prix d'lsbergues gewonnen. De renner van Fd] was in de sprint de Duit ser John Degenkolb van Ar- gos-Shimano te snel af. De Luxemburger Jempy Drucker werd derde. Hij hield de Noor Thor Husho- vd (vierde) en de Belgische wereldkampioen Philippe Gilbert (vijfde) van het po dium. Toernooizege Simon in Metz Tennisser Gilles Simon heeft voor eigen publiek voor de tweede keer het toernooi van Metz op zijn naam gebracht. In het Fran se onderonsje was hij met 6-4 6-3 te sterk voor zijn als eerste geplaatste landgenoot Jo-Wilfried Tsonga. Het toernooi in Sint Peter burg werd gewonnen door de Let Gulbis. In de finale versloeg hij de Spanjaard Garcia-Lopez: 3-6 6-4 6-0. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 TOSCAI Niki Terpstra (helemaal rechts) heeft voor de tweede keer in twee jaar de gouden medaille van het WK tijdrijden voor ploegen in ontvangst genomen. foto Maurizio Degl'lnnocenti/EPA' door Koen Verhelst SINGAPORE - Volgens sommigen is Sebastian Vettel alleen zo snel om dat hij in de beste auto van het hui dige F1-veld rijdt: de Red Buil. Zou hij ook sneller zijn dan Alonso in een tegenstribbelende Ferrari? Aan het eind van de laatste drie Grand Prix' was zijn voorsprong zó groot, dat die niet alleen verklaard kan worden uit technische superioriteit. Vettel kent z'n auto zo goed, dat hij als geen ander weet hoe met haar om te gaan. Bij de finish in Singapo re had de Duitser een halve minuut voorsprong op nummer twee, Fer nando Alonso (Ferrari). LONDEN WENEN SUZUKA ISBERGUES METZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33