Meesten komen speciaal voor de muziek Viskraam Vrouwenpolder brandt volledig uit WALCHEREN 17 Diefstal uit kleedkamer op Het Schenge GOES - Tijdens een wedstrijd tus sen de Ai-elftallen van SSV'65 en RCS op sportpark Het Schenge in Goes zijn dinsdag spullen ont vreemd uit de kleedkamer van de ploeg uit Oost-Souburg (RCS). Volgens SSV-voorzitter Patrick Simpelaar gaat het om kleding stukken en een iPod. Waardevolle spullen gaan volgens hem nor maal gesproken in een zak mee de dug out in. „Maar schijnbaar wilde de jongen van wie de iPod was dat niet, omdat hij bang was dat hij zou beschadigen." Volgens Simpelaar heeft RCS nagelaten de kleedkamer af te sluiten. De politie is ter plaatse geweest en is op basis van een signale ment van een mogelijke dader nog op zoek geweest in de aan grenzende woonwijk de Goese Polder. DOMBURG - De organisatie van Jazz by the Sea kijkt tevreden te rug op het afgelopen lange jazz- weekend aan de Walcherse kust. Het was vooral heel druk in Dom burg, het hart van het festival. Voorzitter Hans Goovers van Jazz by the Sea schat het aantal bezoe kers van het vijfdaagse festival (in clusief Vlissingen, Oostkapelle, Westkapelle en Zoutelande) op 10.000 tot 15.000. „Maar het is moeilijk in te schatten. We verko pen geen kaartjes en mensen lo pen rond." Bij de jazzkerkdienst, die gisteren is gehouden in de Sint lacobskerk in Vlissingen, waren rond de 600 mensen aanwezig. Dominee Cil Wigmans uit Alphen aan den Rijn hield een meditatie en er was natuurlijk veel muziek, van de Red Green Jazzband, de Red Wing Band en Brian Carrick. Zij brachten bekende ('Oh, when the Saints') en minder bekende go spels en spirituals. De kerkgan gers zongen de bekende num mers mee. De Zweedse Red Wing Band en de Britse klarinettist en tenorsaxo fonist Carrick traden vier keer sa men op tijdens het festival. Hun optredens waren de hoogtepun ten, aldus Hans Barth, één van de programmeurs van Jazz by te Sea. „Carrick speelt met de groten der aarde." De leden van de Zweedse band logeerden bij Barth; Carrick bij zijn buurman. „Om de kosten voor de organisatie te drukken." Dankzij sponsors en goed onder handelen met de artiesten zijn al le optredens tijdens Jazz by the Sea gratis te bezoeken. Het was de 23ste keer dat Jazz by the Sea werd gehouden. Ook 23 jaar geleden heette het festival al zo. „Wij waren het eerste By the Sea festival", zegt Goovers. Daar na kwamen Film by the Sea, Hor ses by the Sea, Trail by the Sea... „De meeste bezoekers komen spe ciaal voor de jazz", aldus Goovers. Ze zijn afkomstig uit Zeeland, maar vooral ook van daarbuiten. „Veel mensen hebben nu alweer voor volgend jaar hun overnach- tingsplek gereserveerd." Het festival wordt altijd in het der de weekend van september gehou den. Volgend jaar is dat van 17 tot en met 21 september. De ochtend na de nacht van de brand staat Peter Wachters be duusd naar zijn uitgebrande vis kraam te kijken. „Het zijn natuur lijk 'maar' spullen en ik ben verze kerd, maar ik heb bijna twintig jaar met deze kraam gewerkt..." De vaste klanten schrikken als ze zaterdagochtend langs komen om vis te kopen. „Wat erg voor je. Heel veel sterkte", steken ze Wachters een hart onder de riem. De visboer is deze zaterdagoch tend 'echt uit m'n ritme'. „Ik ben gewend om altijd te werken." Gelukkig hoeft hij niet lang stil te zitten. Van zijn zwager Frans de Kok kan hij een viskraam huren. „Daar ben ik heel blij mee." Wach ters hoopt er woensdag mee in Vrouwenpolder te staan. Nog voor vijf weken, tot het seizoen voorbij is. De uitgebrande kraam kan pas worden weggehaald als de verze kering langs geweest is. Wachters verwacht dat dat vandaag ge beurt. Kerk begint herberg aan Bellamypark De Protestantse Gemeente Vlissingen gaat het pand aan Bellamypark 151, waar eer der VI-computers zat, hu ren. De kerkelijke gemeente wil er aan het eind van het jaar De Herberg openen. Dit moet een ontmoetingsplaats worden, met koffie, lectuur, gesprekken over zingeving en activiteiten. Museum ontvangt 70.000ste bezoeker Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk heeft zaterdag de 70.000ste bezoeker over de vloer gehad. Dat meldde voorzitter Karla Peijs van de stichting Nationaal Monu ment Watersnood 1953 tij dens de Vriendendag van het museum. Gevierd is dat feit niet, omdat in korte tijd in rap tempo een paar bezoe kersmijlpalen behaald zijn. Aantal bruinvissen weer gedaald Het aantal bruinvissen in de Oosterschelde is gedaald ten op zichte van vorig jaar. Dat laten de eerste resultaten van de gisteren gehouden telling, georganiseerd door Stichting Rugvin, zien. Er werden ongeveer 16 bruin vissen geteld. Deze week volgt een preciezer getal, als de tellingen naast elkaar zijn gelegd en dubbelingen eruit zijn gehaald. MAANDAG 23 SEPTEMBER 2013 De Honkers Brassband vermaakt het publiek tijdens de Streetparade zaterdag in de winkelstraat in Domburg, foto's Ruben Oreel door Carla van de Merbel VROUWENPOLDER - De viskraam van Wachters-de Kok op het par keerterrein aan het Augustinushof in Vrouwenpolder is in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig uit gebrand. De brand is ontstaan door een technisch mankement. Eigenaar Peter Wachters uit Tholen hoopt binnen een paar dagen terug te zijn met een andere kraam. foto Ruben Oreel VLISSINGEN OUWERKERK KAMPERLAND /H OF HOUTtH VtOFRFN srectAiisr STOFVRIJ SCHURFN KZUZt iö Kt EURt N VFRKOOP HtPARA rtiS AOfie Alewifme 06 - iets8 2614

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17