Kampioenschap sjezen sluit ringrijseizoen af Namen dj's Glazen Huis Oostkapelle bijna bekend Schilders met klasse KEUKEN OUTLET WINKEL 1 1 1 1 1 16 WALCHEREN JAZZ BY THE SEA Jazz by the Sea bracht weer veel liefhebbers van jazz naar Domburg. „Wij zijn mazzelpikkies." Driekwart stemt voor theater in de binnenstad VAM IWAARDEN El) Veertig deelnemende koppels van heel Walcheren verschenen zater dag aan de start. De uittredend kampioenen en 'thuisrijders' Pat ty en Helm Brouwer beten om 9.30 uur het spits af en zetten di rect de toon voor de dag: foutloos rijden. De andere koppels wisten wat ze te doen stond en velen volgden dit voorbeeld. Na achttien beurten, waarbij in to taal 72 ringen gestoken konden worden, bleven er zes koppels met 72 ringen over. Zij mochten gaan strijden voor vijf bekers. De eerste kampronde bleek een op- warmrondje te zijn, want alle kop pels staken vier van de vier 32 mm-ringen. Na de tweede ronde, op de 26 mm-ring, vielen drie koppels af omdat zij één ringetje misten. De ze koppels mochten op de 20 mm-ring kampen voor beker 4 en 5. Rian Janse en )os Wisse uit Zou- telande wonnen deze kamp, waar door zij de 4e beker in ontvangst mochten nemen. Patty en Helm ringrijden Brouwer wonnen de 5e beker, voor Tamara Louws en Peter Mara- nus die net buiten de prijzen vie len. De kamp erna was die om het Zeeuws kampioenschap. De drie overgebleven koppels moesten ook verder op de 20 mm-ring. Lin da Minderhoud en Adri Buys wis ten als enige koppel alle vier de ringen te steken en werden zo de nieuwe Zeeuws kampioen sjezen rijden. Elvira Reijnierse en Jan Hendrikse, uit Middelburg, won nen uiteindelijk de 2e beker en va der en dochter Marco en Laeticia de Boer, uit Ritthem, werden der de. In de versieringscompetitie gooi den de bekende koppels weer ho ge ogen. Ilona Buteijn en Simon Lous wonnen de ie prijs in de ca tegorie overigen, voor Machteld en Rinus Moens en Natasja de Buck en Lou Louws. Rianne Lous en Wim Maljers wonnen in de ca tegorie trekpaarden, voor Nicolet- te Momberger/Bram Francke en Floortje Janssen/Patrick Houter man. Het antwoord daarop geeft de or ganisatie van Oostkapelle Serious Request zaterdagavond tijdens een feestelijke bijeenkomst in eet café De Babbelaar. Daar komt ook dit jaar het Glazen Huis, van 18 tot en met 24 december. Net als in het landelijke Glazen Huis, dat dit jaar in Leeuwarden ■4e- -dj'^-zich .een DOMBURG - De sfeer zit er zater dag al vroeg in. Nog voor de Streetparade in de winkelstraat van Domburg begonnen is, wordt er aan het begin van de middag al geswingd voor het hoofdpodium van Jazz by the Sea bij hét Badho tel. Het Ron Agerbeektrio strooit van uit piano, bas en drums jazzklan- ken over het grote en goed gevul de terras. Eén van de dansers is Pieter Zaunbrecher (80) uit Dord recht. Dit is zijn achtste Jazz by the Sea. Hij komt er steeds spe ciaal voor naar Domburg. Donder dag, aan het begin van het festi val, is hij gearriveerd. Deze keer heeft hij een groep vrienden uit Dordrecht meegenomen. Ze ge nieten van het festival. „Wij zijn mazzelpikkies", zegt Zaunbre cher. Twee vrienden van hem, Phi lip en Milou Elzerman, roemen de sfeer van Jazz by the Sea. „Er is hier snel een sfeer van 'ons kent ons'. Na twee dagen al. Je bouwt snel iets op. Wij zijn verkocht", al- week op zonder eten en presente ren vanuit hun tijdelijk onderko men 24 uur per dag een muziek programma. Oostkapelle had vorig jaar de pri meur met een eigen Glazen Huis. Dat bleek een groot succes, de ac tieweek leverde ruim 118.000 euro op. De organisatie wil dit jaar pro beren het verzamelpunt te zijn voor alle Serious Request-acties in de gemeente Veere, op Walche ren of zelfs provinciebreed. De bijeenkomst zaterdag begint om 20.30 uur. De Zeeuwse cover band Monday After treedt op. Er wordt ook 'een nacht meedraaien in Huis'verloot. MIDDELBURG - De peiling die de PvdA zaterdagmiddag in Middel burg hield naar de mening van de burgers over een schouwburg in de stad, leverde een percentage van 73,7 procent op voor behoud van het theater in de binnenstad. De rest, 26,3 procent, stemde te gen de binnenstad en vond een schouwburg op het ZEP-terrein acceptabel of zelfs favoriet. In to taal brachten 354 Middelburgers hun stem uit. Het raadsvoorstel over verbou wing van de schouwburg aan het Molenwater wordt woensdag be sproken in de commissie maat schappelijke zaken. dus Philip. „We horen al jaren ver halen van Pieter over dit festival", zegt Milou. „Dit is de eerste keer dat we hier zijn." De diversiteit van de optredens, met verschillen de stijlen, spreekt haar erg aan. Even later mengt het groepje zich in de drukte van de Streetparade. De Honkers Brassband uit Zee land loopt muziekmakend door de winkelstraat. De negenkoppige band brengt swingende New Or leans jazz. Een eindje verderop zorgt Rue d' Anvers uit Bergen op Zoom voor een opstopping met zijn oude stijl jazz en latin jazz. Voor restaurant-brasserie In Den Walcherschen Dolphyn is Yezz! That's Swing - voor de Streetpara de omgedoopt in Yezz! We Walk - neergestreken. Mét mobiel drumstel, mobiele bas en zelfs een microfoon met versterker voor de zang. Het kwartet uit het oosten en noorden van het land brengt dixielandjazz. 'Voor ons al leen maar Dixieland', zingt Lex Lubbers. Jazz by the Sea is goed voor de Domburgse winkeliers en horeca, beaamt Debora Saman van grand café Roode Leeuw. „Het is mooi weer, de mensen genieten en het is overal druk. En dit publiek heeft wat te besteden." Voor het eerst tijdens Jazz by the Sea heeft de Roode Leeuw, samen met colle ga's In Den Walcherschen Dolp hyn, Markt 6 en 't Begin, een po dium in hun deel van de straat ge organiseerd. De huisband van de Roode Leeuw, de Charlestown jazzband, treedt hier op om ook voor en na de Streetparade voor extra sfeer te zorgen. Saman: „Dit is één van de beste weekenden van het hele jaar in Domburg." Lts Thijs Compeer, geboren en opge groeid in Vlissingen, is vrijdag ge promoveerd aan de Universiteit Maastricht (Moleculaire Weten schappen) op onderzoek naar de werking van bloeddrukverlagen- de medicatie. Compeer zat in Vlissingen op de Theo Thijssen- school en het Scheldemond Col- I .iteSS-n jMMnrDe mïnslM 9jasv 9tl Zeeuws kampioen sjezenrijden 2013: Linda Minderhoud en Adri Buys, foto Connely Lous door Rian Janse AAGTEKERKE - In Aagtekerke is za terdag de allerlaatste wedstrijd van het seizoen 2013 van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging gereden. Dit was traditioneel het Zeeuws Kam pioenschap sjezenrijden. De Ritthem/Souburg-combinatie Linda Minderhoud en Adri Buys won dit kampioenschap. door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - De grote vraag in Oostkapelle is nu nog: Welke drie dj's nemen in de week voor kerst hun intrek in het Glazen Huis in Oostkapelle. Jazz bezorgt Domburg een topweekend door Carla van de Merbel I I Het publiek danst voor het hoofdpodium bij het Badhotel op de muziek van het Rob Agerbeektrio. Met hoed: Pieter Zaunbrecher uit Dordrecht. Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 Goedkoper ban niet... leuber wel! Spoorstraat r8c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenoutietwinkel.nl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16