Personeel (van) over de grens I 3 Noviteiten VAN DONGEN uw notaris voor uw onderneming MKB steeds internationaler Grensoverschrijdende arbeid Goede voorbereiding loont ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 3 k m 9 Petra de Boevere: Grote bekendheid dankzij social media. ruim pand aan de centraal gelegen Groote Markt in het idyllische, druk bezochte winkelstadje Sluis, dat voor al geliefd is bij de Belgen, veelal Bourgondiërs die een goed glas we ten te waarderen. "Voor die belevingswinkel was een investering van 100.000 euro nodig", vervolgt Petra. "Het leek mij een heil loze weg naar een bank te gaan in de ze tijd, dus moest ik iets buiten hen om bedenken. Inmiddels had ons be drijf, mede dankzij de sociale media, zo'n grote bekendheid verworven en persoonlijke contacten opgeleverd met wie ik allerlei zaken deelde, dat ik die relaties heb benaderd met de vraag of zij geloofden in ons plan en dat wilden ondersteunen met een bij drage van 1000 euro. In ruil daarvoor kregen zij voor 1200 euro waardebon nen van onze zaak die zij na een jaar konden inwisselen. De reacties uit de hele Benelux waren overweldigend en ruim voor de geplande openingsda tum van 1 mei 2012 hadden wij het benodigde bedrag bij elkaar. Om te onderstrepen hoe belangrijk die per soonlijke contacten voor ons waren, heb ik voor iedere deelnemer 24 waardebonnen van 50 euro met de hand gesigneerd en gedateerd, een klein gebaar dat zeer werd gewaar deerd. Zo werd crowdfunding voor mij CrowdFUN. Nu zijn wij op het punt aangekomen dat de bonnen wor den ingewisseld. Diverse deelnemers doen dat persoonlijk in de winkel en koppelen er een maaltijd of overnach tingen) aan vast, zodat ondernemend Sluis er ook een graantje van mee pikt. Er is een gestaag stijgende lijn in de omzet hier in Sluis, mede dankzij de sociale media, maar vooral dankzij onze prachtige winkel en de sublieme locatie. Dat ons project veel ondernemers en thousiast heeft gemaakt, blijkt wel uit de vele Masterclasses die ik op ver zoek in het hele land verzorg. Tijdens deze inspirerende lezingen vertel ik de deelnemers hoe mijn succes is ont staan en stuur hen een bepaalde denk richting op. Daarbij benadruk ik altijd dat succes een stevig fundament moet hebben, een niche zoals onze gere nommeerde slijterij-wijnhandel. In middels hebben diverse ondernemers een soortgelijke actie ondernomen." Steeds vaker werd Petra de Boevere benaderd met de vraag of zij 'Monasti- que' verkocht, een eeuwenoude kloosterlikeur die met name bij onze zuiderburen geliefd was. Bols maakte dat destijds onder de naam 'Bernardi- ne', maar was ermee gestopt, omdat het niet meer in hun likeurassorti ment paste. De receptuur hielden zij geheim. Een flesje uit 1970 dat een van Petra's rela ties vond in Limburg, bracht de oplos sing. Na een uitgebreide testfase zag het zuiver natuurlijke kloosterlikeur 'Monastique' op 1 juli 2013 het le venslicht in een fles in de vorm van een inktpot, gelinkt aan de in Sluis ge boren woordenboekermaker Johan Hendrik van Dale en aan Petra zelf, die de virtuele pen ook veelvuldig ge bruikt. Slijterij-Wijnhandel 'De Vuurtoren' was dit jaar voor de derde keer geno mineerd voor de titel Slijterij van het Jaar. "Daardoor behoren wij tot de tien besten van Nederland en de eni ge slijterij 3.0 waar on- en offline bele ving in elkaar overvloeien, ofwel de Slijterij van de Eeuw!" Q www.devuurtoren.nl NOTARIS PRAKTIJK Dam 37 Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl Water laat zich niet stoppen door grenzen. Wij Nederlanders evenmin. De media besteden er dan ook geregeld aandacht aan, zoals recent over de open grenzen voor Roemenen en Bulgaren. Bij die internationale activi teiten is nóg een parallel te trekken met activiteiten op het water: net als navigeren op het water vraagt navigeren op de internationale markten voorbereiding en kennis. Vooral als het gaat om uitwisseling van mensen. Het zijn zeker niet alleen de grote internationale ondernemingen die met grensoverschrijdende situaties te maken hebben. Uit recent onderzoek blijkt dat ook het Nederlandse mkb steeds meer internationaal opereert. Hierbij kunt u denken aan het in dienst nemen van buitenlanders (even tueel via een uitzendbureau) in Nederland, aan het uitbreiden van de activiteiten buiten Nederland door het uitzenden van personeel naar het buitenland en aan het openen van een buitenlandse vestiging. Op het moment dat er een grensoverschrijding door een werkgever of werknemer plaatsvindt, krijgt u te maken met meerdere belastingsyste men en met onder meer verschillende sociale zekerheidsstelsels, visa en werkvergunningen en arbeidsrecht. De vragen die dan opkomen bij ondernemers en hun werknemers zijn bijvoorbeeld: Inkomstenbelasting: waar moeten welke belastingen betaald worden? Is de hypotheekrenteaftrek van toepassing? Is een 30% regeling of Nedeco-regeling mogelijk? Hoe zit het met onkostenvergoedingen? Sociale verzekeringswetten: waar is iemand, al dan niet verplicht, so ciaal verzekerd? Hoe zorg ik ervoor dat ik geen AOW-gat krijg? Hoe zit het met de zorgverzekering? En de meereizende gezinsleden? Kan het pensioen voortgezet worden en zo ja, hoe? Ontstaat een vaste inrichting hier of in het buitenland? Waar is een werkgever inhoudingsplichtig? Visa en werkvergunningen: welke vergunningen heeft iemand nodig om legaal in Nederland te werken? Wat moet geregeld worden bij werkzaamheden in het buitenland? Voldoet een bedrijf aan de kennis- migrantenregeling? Hoe en waar moet ik mij registreren? Uitzendkrachten: hoe zit het met inleners- en ketenaansprakelijkheid in relatie tot buitenlandse uitzendkrachten? Inmiddels is het gemeengoed dat de fiscus samen met andere diensten, zoals de vreemdelingendienst, fysieke posten inricht bij (bouw)projecten met toegangscontrole aan de poort.'In den vreemde'zien we een verge lijkbare trend. In tegenstelling tot Nederland worden daarbij dan persoon lijke vrijheidsbeperkende maatregelen niet geschuwd. Onze ervaring is dat vooraf een en ander goed in kaart brengen en afstemmen ervoor zorgt dat én de uitvoering van het project geen ver traging oploopt én u als opdrachtgever of opdrachtnemer niet achteraf met een veelvoud aan kosten wordt geconfronteerd. Uw cliënten ervaren dit als extra kwaliteit in uw bedrijfsvoering wat past in de trend van maat schappelijk verantwoord ondernemen. Kleine koerswisselingen kunnen uiteindelijk grote impact op de werkge ver en de werknemer hebben, negatief dan wel positief. Heeft u één of meer van de bovenstaande vragen, gaat u grensoverschrijdend opereren of doet u dat al, aarzel niet om contact met ons op te nemen. Wij hebben de specialistische kennis in huis en regelen alle praktische zaken, zoals visa en werkvergunningen. En stippelen graag samen met u de beste koers uit. DRV Jan Gijsel is partner en accountant bij DRV Accountants Adviseurs Tel. 0115 -645645 Email j.gijsel@drv.nl DRV Accountants Adviseurs is met een team van 450 medewerkers en 11 vestigingen in Zuidwest-Nederland een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87