Rohani praat met CSU HÉÉLVEELSUNSCAPE HÉÉL VEEL OAD ALL Skiën in een kerstkaart! BUITENLAND 7 INCLUSIVE 1 PARADIJSELIJK CURASAO -,im I oad.nl/sunscape sSJSSSSffis?' rechts-extremistische sentimen ten aan te wakkeren en te worden beschuldigd van 'racisme' en 'dis criminatie': een doodzonde in Duitsland. Dat de problemen, die de open grenzen met zich mee brengen, zijn veroorzaakt door Europese politici in Brussel, zou voor kie zers een argument kunnen zijn om op een eurosceptische partij te stemmen. Maar euroscepsis vind je in Duitsland onder de ge vestigde partijen niet of nauwe lijks. Daarvoor moeten de Duit- TUrkije sluit grens Syrië om jihadisten Turkije heeft de grensovergang met Syrië in de zuidoostelijke provincie Kilis gesloten, na ge vechten tussen Syrische rebel len en een groepering die ban den heeft met het terreurnet werk al-Qaeda. Alleen humanitaire hulp komt de grens nog over. De gevech ten tussen de jihadistische Isla mitische Staat van Irak en Sy rië (ISIS) en de Noordelijke Storm Brigade gaan om de con trole over het grensstadje Azaz. Donderdag werd door de brigade op Facebook een wa penstilstand voorgesteld. Daar ging de ISIS mee akkoord, waar na er niet meer werd gescho ten en gevangenen werden uit gewisseld. Een rebellenrecht- bank zal zich buigen over de vraag wie nu de grenspost met Turkije beheerst. sers bij het nieuwe partijtje Alter native ftir Deutschland (AfD) zijn, van de economie-professor Bernd Lucke (51). En die wordt, als was hij de Duitse Pim For- tuyn, weggezet als een querulant en op z'n slechtst een rechts-radi- caal. Lucke werd zelfs door ul tra-linkse demonstranten fysiek aangevallen tijdens een spreek beurt in Bremen. Zijn campagne medewerkers werden op verschil lende plaatsen in het land lastig gevallen. Zo bleven problemen die door- snee Duitse burgers bezighouden en waarover ze met elkaar praten - aan de Stammtisch, op werk, op internetfora - nagenoeg onbespro ken; omdat de partijen zelf aan het ontstaan van die problemen hebben bijgedragen, zoals het be staan van een onderklasse van werkende armen; of omdat ande re kwesties, zoals de schaduwzij des van de immigratie, de hape rende integratie en de dwang van Brussel, zijn ommuurd door ta boes. Zo kunnen Angela Merkel en haar campagnestrategen het beeld op houden van het succesvolle Duits land, dat een voorbeeld is voor al die tobbende en in zichzelf ge keerde buurstaten. Duitsland: motor van de Europe se economie. Dat beeld klopt. Maar het is slechts de helft van het verhaal. i Sunscape Curasao Resort, Spa Casino**** KLM B* Volgens bronnen in het Witte Huis is het goed mogelijk dat bei den elkaar komende dinsdag spre ken in de coulissen van de Alge mene Vergadering van de Verenig de Naties in New York. De vraag luidt inmiddels of ze ook handjes zullen schudden. Dat alles is mogelijk door de vol strekt andere toon die de nieuwe president Hassan Rohani aanslaat in vergelijking met zijn voorgan ger, Mahmoud Ahmadinejad. Die wist de 'duivelse' Amerikanen en anderen steevast op de kast te ja gen met beloften Israël te zullen vernietigen. Rohani benadrukt dat hij niet uit is op confrontaties met andere landen in het Mid den-Oosten, maar hekelt Israël wel omdat het met 'oorlogszuch tig beleid instabiliteit in de regio heeft veroorzaakt'. Richting Amerika is de toon uit- Als de presidenten elkaar spreken wordt dat de eerste Amerikaans-lraanse topontmoeting sinds 1979 nodigend, zeker in het recente in terview dat Rohani gaf aan de Amerikaanse zender NBC. Daar vertelde hij dat zijn land niet uit was op oorlog en nooit kernwa pens zou ontwikkelen. Als de presidenten Obama en Ro hani elkaar inderdaad ontmoeten, is dat de eerste topontmoeting sinds 1979. De laatste heeft Ameri ka altijd verketterd als 'de grote sa tan, de verwonde slang' en 'vij and van de islam'. Andersom re kende de toenmalige Amerikaan se regering Iran tot 'de as van het kwaad'. Dat beide vijanden elkaar sinds enige tijd voorzichtig tegemoet komen, is niet zozeer een verdien ste van visionaire politici, maar vooral van druk van onderaf, stelt Midden-Oostenexpert Regina Jo seph van Instituut Clingendael. Het Amerikaanse volk wil niet meer betrokken raken bij een con flict in het Midden-Oosten. Ira- niërs lijken op hun beurt genoeg te hebben van de hoge economi sche prijs die ze middels sancties betalen voor het slepende con flict, aldus Joseph. De VS en Iran hebben volgens de deskundige eigenlijk hetzelfde doel: „Een Midden-Oosten dat sta biel en economisch levensvatbaar is. Het is in het belang van Iran én de VS om al-Qaeda Syrië uit de drijven." pharosreizen.nl dghu/b kosteloos annuleren S>-dss^c Acbcr\$e-e- zoek boekcode 10945 Inbegrepen tot Stammtisch 'v<!rwonde ISTANBUL INKOMENSVERSCHILLEN In Duitsland, waar geen algemeen wettelijk minimumloon bestaat, le ven 1,3 miljoen mensen met een baan in armoede. Zij moeten een beroep doen op bijstand om hun salaris op te krikken tot het offi ciële bestaansminimum. Nergens in de euro-zone groeide het aantal werkende armen de af gelopen tien jaar - sinds de linkse regering Schröder/Fischer de ar beidsmarkt en de sociale zeker heid hervormde - zo snel als in de Bondsrepubliek. Ook de inkomensverschillen groei den nergens zo hard als hier. Het verschil tussen de laagste lonen en een modaal inkomen is onder de landen van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) alleen in Zuid-Korea en de Verenigde Sta ten groter. onze website /duitslandkiest Volg zondag de verkiezingen 9 flatten va .'.•.•y.Vb: •3 Exclusief All Inclusive resorthotel, fantastisch gelegen aan een prachtig wit privé strand. Ervaar de vele Unlimited-Fun* All Inclusive faciliteiten. Alle maaltijden inclusief a la carte dineren, drankjes, vele watersporten en entertainment zijn inbegrepen. Ook voor kinderen is er volop vertier, een verblijf in Sunscape Curasao Resort staat garant voor optimaal vakantieplezier! U vliegt rechtstreeks met KLM naar Curasao. Kijk voor meer informatie en overige voorwaarden op Oad.nl/sunscape SUNSCAPe TEHERAN/WASHINGTON - Het is even wennen voor de internationa le diplomatie: een ontmoeting tus sen president Obama en diens Iraanse ambtgenoot. Mooi en overzichtelijk: een betere plek om in alle rust te skiën kunt u zich nauwelijks wensen. Skigebied Rofan is ideaal als u met z'n tweetjes wilt genieten van wintersport zonder veel drukte, maar ook als u met het gezin gaat winter sporten. Het prachtige kerstkaart-decor van de Achensee krijgt u er gratis bij! Boek nu om zeker te zijn van een plek. U zit nog nergens aan vast, want annuleren kan tot 6 weken voor vertrek! Uw verblijf Het kindvriendelijke Clubhotel Mauracher- hof ligt op ca. 5 minuten van de Achensee en op ca. 1 km van het dalstation van de Rofanlift. Direct bij het hotel is een oefen- liftje. Het hotel heeft een weinesscentrum. Uw kamer is ingericht met o.a. telefoon, tv en kluisje. Badkamer met bad of douche, toilet en föhn. De kamer heeft een balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 10945 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. 7x overnachting en ontbijtbuffet 6x driegangenkeuzemenu 1 x fondue-avond 24/12 en 31/12: feestmenu dagelijks soep (15-16 uur) dagelijks limonade (10-19.30 uur) gebruik wellness gratis skibus (halte bij hotel) fakkelwandeling en dansavond kinderkorting 0-6 jaar: gratis 7-13 jaar: 60% korting Prijzen 21/12-27/12 439 28/12-03/01 639 04/01-10/01 389 01/01-24/01 329 25/01-14/02 399 15/02-07-03 439 08/03-14/03 389 15/03-21/03 329 Prijzen in p.p. met reserveringskosten 20,-), Calamiteitenfonds 2,50) en toeristenbelasting 1,50 p.p. vanaf 15 jaar per nacht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7