Wmm REIZEN 15 minder fijn voor de kreeft. Wan neer de koffie is geserveerd, meldt zich nog een inwoner van het dierenrijk. Er gaat een licht geroezemoes op de terrassen aan vooraf. Hoofden draaien allemaal een kant op. Dan zie ik het ook. Een meter of tien verderop hangt hij aan een telefoonlijn. Onderste boven. Heel langzaam nadert de grote luiaard het centrum van het stadje. Hij beweegt als in slow motion. Buitengewoon gra cieus, onverschrokken, maar voor zichtig. De kleine vuistjes pak ken om beurten de dikke tele foondraad beet en trekken het lichaam steeds een centimeter of ïo verder. Het beest is wit van kleur en hangt te stralen in het licht van de lantaarns. Ik ben be nieuwd wat hij van plan is. Op vrijdagavond is het druk in het dorp. Uit Chico's café klinkt luide live-muziek van bedenkelij ke kwaliteit. De luiaard nadert on verschrokken het centrale kruis punt van het stadje. Onder hem zitten een paar lokale nietsnut ten ruzie te maken. Dronken. De luiaard kijkt niet op of om en slaat linksaf. Richting Chico's. De band is zojuist begonnen met het vernaggelen van het oeuvre van de Allman Brothers Band. Ram- blin man schalt oorverdovend vals uit de open ramen. Tot ie ders verbijstering blijft de luiaard precies op dat punt hangen. Vlak achter de band. Blijkbaar is dit zijn muziek. Hilarisch wordt het wanneer hij ook nog eens op de maat begint te schommelen aan zijn telefoonleiding. Meezingen doet hij nog net niet, hoewel dat niet veel slechter dan de presta ties van de zanger had kunnen zijn. De luiaard blijft op zijn plek en geniet van het optreden. We rekenen af en stappen weer in de auto. Na een minuut of vijf schrik ik onwillekeurig toch even. Want hij zit er nog, de kik ker. Of de pad. Wat een wonder lijk beest. We hebben toch zeker twee uur aan tafel gezeten en al die tijd lijkt hij niet van zijn plaats te zijn geweest. Wat zou het beest bezielen? Ik rijd rustig terug naar ons hutje, steeds met een schuin oog op onze kleine Kermit. Zou hij soms vastgeplakt zitten aan de lak? Of misschien is er iets verstoord in zijn springme- chanisme, toen hij op onze auto klapte tijdens de heenreis. We rijden langs de zee, precies dezelfde weg als heen, maar dan dus terug. Vlak voor de laatste bocht zie ik het groene beestje op de motorkap zich verheffen. Als of hij iets hoort of ruikt. We con stateren dat we bijna bij het punt zijn, waar hij uren eerder op de motorkap sprong. Ik kijk hem aan en vraag hardop wat hij nou van plan is. Maar nog voor ik m'n zin heb afgemaakt, springt het beest recht op me af. Alsof hij me te lijf wil. Gelukkig zit de voor ruit tussen ons in. Daar zet hij zich op af en met een volgende sprong is hij verdwenen. Op exact dezelfde plek als heen. la, je maakt wat mee met de wil de beesten. Een muzikale luiaard en een kikker met ingebouwde TomTom. Wat is de natuur toch prachtig. Ml NAMIBIË ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 S'M. Jk..* *r. WAAR EN WAT Namibië ligt aan de westkust van Afrika, omringd door Angola, Bots wana en Zuid-Afrika. Diverse lucht vaartmaatschappijen bieden vluch ten naar Namibië aan vanuit Amster dam (met overstap). De eigen lucht vaartmaatschappij Air Namibia (Air- namibia.com) bijvoorbeeld vliegt vanaf Schiphol naar Frankfurt en dan naar de hoofdstad Windhoek. Met gemiddeld 300 dagen zon per jaar is de temperatuur in Namibië vrijwel altijd aangenaam. In de zo mer (dus van december tot maart) valt de meeste neerslag. Het groot ste deel van Namibië is uitstekend met eigen vervoer te bereizen. In verband met de vele grind- en zand wegen is het aan te raden een 4x4 te huren. Vaccinaties zijn niet ver plicht, maar inenten tegen hepati- tis-A en DTP is aan te raden. In het noorden komt malaria voor. De verblijfsaccommodatie is over het algemeen verrassend goed. Zo vind je in Swakopmund zowel leuke guesthouses als fraaie boetiekhotels. Bij Etosha kun je slapen in een zeer luxueuze tent (Etosha-village.com). Langs de Geraamtekust zijn dit twee mooie locaties: Terrace Bay Camp (Nwr.com.na/terraced-bay.php) en Cape Cross Lodge (Capecross.org). Diverse Nederlandse reisorganisaties bieden trips naar Namibië aan, zoals de reizen op maat van Afrika-specia- list BMS Travellers (Bms-travel- lers.nl). Kijk op Namibiatourism.com voor meer informatie. ANGOLA Damaraland Swakopmund Atlantische oceaan Windhoek ZUID AFRIKA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67