Terwijl uit alle hoeken kritiek klinkt op de poppenkast rond Prinsjesdag, wil Gerard Drosterij vooral de andere kant van de medaille laten zien. De troonrede als - symbool van Nederlandse eenheid. 10 SPECTRUM opinie e troonrede viel niet bij iedereen in de smaak. Een vriend van mij noemde het een 'poppenkastvoor stelling', want kijk nou: 'daar zit toch gewoon een vent in een pinguïnpak een oersaai stuk voor te lezen?!' Ook op Twitter was het cynisme niet van de lucht. Zo schreef Volkskrant journalist Kustaw Bessems: 'Zo verne derend. Een goed opgeleide man van 46: complimenten voor een ritje in een koets, een stukje voorlezen en even zwaaien naar de mensen'. Ik beleefde Willem-Alexanders vuur doop anders, vond het een prestatie van formaat. Waardig en relaxed bracht hij de troonrede - zeker verge leken met zijn moeder die haar nervo siteit nooit kon verliezen. Het kritische commentaar op de troonrede was verwacht. Vooraf was de inhoud grotendeels bekend, ener zijds door de uitgelekte cijfers van het CPB, anderzijds omdat het kabinets mantra inmiddels door iedere burger kan worden opgedreund: bezuinigen en lasten verhogen om de begroting op orde brengen. Het kabinet is hierin onvermurwbaar. Zoals minister Asscher onlangs op BNR nieuwsradio zei: 'Je kan ook niet tegen de regen zijn'. Sommige dingen gebeuren, die heb je niet in de hand. En dan zijn je opties beperkt. Troonrede Gerard Droste rij is politico loog. Tevens is hij docent maat schappijleer en publicist voor diverse media. Eerder was hij onder meer on derzoeker aan de Universiteit van Tilburg. door Gerard Drosterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62