SPECTRUM 5 6t werken. Daar moet een campagne op gezet. Dan is de reactie meestal met een: 'Ik wil wel, maar het werk is er niet'. Dat zul je dus ook moeten sti muleren." De beweging die ze ziet, is dat dit bij voorbeeld in de emancipatienota van minister Jet Bussemaker wordt er kend. Maar dit kabinet en het komen de zullen het onderdeel moeten ma ken van het beleid. En het niet alleen bij een emancipatienota laten." Ook 3.0 is het om mannen bij emanci patie betrekken. „Mannen zijn niet de vijand. Haal ze erbij. Je moet het toch samen doen. Ik raad iedereen aan een cultuur te creëren waarin het normaal is dat je een leven hebt naast je werk, dat je een keer om vier uur naar huis gaat. Waarin mannen ook zorgen." Margriet van der Linden haalde bij Opzij nieuwe columnisten binnen, on der wie cabaretière en presentatrice Claudia de Breij en advocaat Inez Wes- ki. Ook mocht het in het blad gaan over onderwerpen als opvoeden. Niet al haar keuzes pakten gelukkig uit. „Een jaar of drie geleden had ik het ge voel dat het te veel doorschoot naar Hoe kun je nou tegen het uitbannen van geweld tegen vrouwen en meisjes zijn? een algemeen vrouwenblad." Ze greep in en is tevreden over de Opzij zoals die nu in de schappen ligt. „Er ligt een titel die klopt. Met een vrien delijke uitstraling, maar niet voor de poes." Ze geeft zichzelf als hoofdredac teur het rapportcijfer 8. Toch zei ze 'nee' tegen uitbreiding van haar contract met de verantwoor delijkheid voor meer activiteiten, onli ne en in het land. „Dat betekende een commitment voor nog eens twee tot vijfjaar. Wel elke maand geld op de bank. Maar ik dacht 'na anderhalfjaar word ik onrustig' en in die weten schap wilde ik dat contract niet teke nen. Zo zit ik niet in elkaar." Een nieuw leven lonkt. „Nieuwe din gen doen. De ramen open, deuren open en gaan. Dat is weieens goed voor een mens." Maar eerst vakantie. Daarna op 14 ok tober nog de Top 100 van de machtig ste vrouwen van Nederland presente ren, haar laatste klus voor Opzij. Dan voorlopig geen andere vaste baan, maar het schrijverschap. Een roman is in de maak. Querido gaat die uitge ven. Meer wil ze er vooralsnog niet over kwijt: „Laat ik het eerst maar doen." Het is een geïsoleerd bestaan, dat van schrijver. Heel anders dan het hoofdredacteurschap. „Maar ik zie daar niet tegenop. Het brengt een soort verstilling die ik wel prettig vind. Dat zit ook in mij. En aan de an dere kant ben ik een enorm gezel schapsmens." Daarnaast zal de vrouwenzaak haar belangstelling blijven houden: „Ik was begin dit jaar bij een vergadering van de Verenigde Naties in New York. Het woord deeltijdwerk viel daar niet. Het ging over het wereldwijd uitban nen van geweld tegen vrouwen en meisjes. Daar was gebakkelei over. Isla mitische landen en het Vaticaan smeedden een gelegenheidsvriend schap om in de ontwerptekst van al les te wijzigen. Hoe kun je nou tegen het uitbannen van geweld tegen vrou wen en meisjes zijn? Dat vind ik zo iets fundamenteels. Daar heb ik zin in, om daarover te publiceren. Dat op te zoeken. Dat is ook een plan." ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 reageren? spectrum@depersdienst.nl Geboren in Nieuw-Lekkerland op 31 januari 1970, opgegroeid in Ridderkerk. Havo op een reformatorische school in Rotterdam, Evangelische school voor journalistiek Amersfoort. Werkte onder meer voor: Nieuw Israëlitisch Weekblad, Vara, RTL, Tros, SBS, AT5, RTV Noord-Holland, Blvd., BNR, Het Gesprek, De Pers. Sinds augustus 2008 hoofdredacteur Opzij. Presenteerde in 2009 Zomer gasten. Woont in Amsterdam, getrouwd met tv-maakster Kitty Kooring. Twitter: @Mrsvanderlinden Motto: 'Volgend jaar lach je erom' Margriet van der Linden neemt afscheid als hoofdredacter van Opzij. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57