Arrestaties in zaak-Wiels Afgeleid door smartphone Geen gezicht Regionalen zijn tegen fusieplan publieke omroep 4 BINNENLAND utrecht - Regionale omroepen willen meer samenwerken met de landelijke publieke omroep, maar willen niet opgaan in de Ne derlandse Publieke Omroep (NPO). NPO-voorzitter Henk Hagoort schrijft aan verantwoordelijk staatssecretaris Dekker voorstan der te zijn van een volledige fusie. Regionale radio- en tv-zenders blijven daarbij bestaan, maar de zelfstandige organisaties verdwij nen. Stichting ROOS, die de regio nale omroepen vertegenwoordigt, heeft een eigen visie opgesteld waarin zelfstandigheid van de re gionale omroepen bovenaan staat. „Zij hebben hun wortels in de re gio", aldus een woordvoerder van ROOS. Hij denkt dat het fusie plan 'op weinig sympathie van het publiek en de politiek kan re kenen'. Drie verdachten zijn gisteren op Curasao aangehouden in verband met de moord op poli ticus Helmin Wiels. Dat is be vestigd door lokale autoritei ten. Gisteren werden op het ei land huiszoekingen gedaan en daarbij zijn de arrestaties ver richt. De politie gaat ervan uit 'Offer hoge inkomens gerechtvaardigd' Minister Dijsselbloem (Financi ën) vindt het 'politiek te verde digen' dat hogere inkomens meer belasting gaan betalen. De belastingdruk voor deze groep kan oplopen van 52 naar 59 procent. Dijsselbloem bena drukt dat nivelleren geen doel is van het kabinet. dat Wiels is geliquideerd door twee huurmoordenaars. Wiels werd op 5 mei van dit jaar ver moord. In de zaak zit een 43-ja- rige Curaqaose vast Eerder de ze maand pleegde een andere verdachte zelfmoord en werd een derde vermoedelijke be trokkene vermoord. Tegenvaller door tanken over de grens Het kabinet rekent niet uit wat de gevolgen zijn van de diesel accijnsverhoging in de grensre gio. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van het CDA. Het CDA vreest daarom dat de be lastingopbrengsten flink tegen vallen omdat mensen in België of Duitsland gaan tanken. vragen over PvdA en de JSF Klopt. Na jaren van wikken, we gen, meer wikken en weer wegen was de regering er deze week offi cieel uit: we kopen 37 JSF's. Een klein clubje ministers was voor de zomer al tot de conclusie geko men dat de JSF (ook F35 ge noemd) nodig is als Nederland een goede luchtmacht wil hou den. Want de F16 is dringend aan vervanging toe en de concurren ten van de JSF zijn niet zo veilig of zo geavanceerd. Het budget is 4,5 miljard, Defensie hoopt hier 37 toestellen voor te kopen. Meer zekerheid over de inzet van de JSF's. De Kamerfractie be twijfelt net als de Rekenkamer of er straks genoeg vliegtuigen zijn om mee te doen aan internationa le missies. Defensie stelt dat het lukt om steeds vier vliegtuigen be schikbaar te hebben, de Rekenka mer zet daar vraagtekens bij. De controleurs van het rijk vinden dat Defensie te weinig rekening houdt met uitval door technisch malheur en afwezigheid door op- leidingsvluchten. op dat aantal van vier vliegtui gen voor internationale missies? Nee, niet echt. Maar het Rekenka merrapport van afgelopen donder dag was wel een uitdrukkelijke wens van de PvdA, voor wie de JSF een regelrecht hoofdpijndos- TOMMY WIERINCA banaangele Volvo was een startsein. Maar eerst moest hij nog even een stukje voor de krant van morgen schrij ven onder de parasol op het hotelterras, een activiteit waar ik geïmponeerd naar keek omdat er nauwelijks ver werkingstijd bestond tussen wat hij had gezien en wat hij opschreef. De machine draaide in die jaren op volle toeren, hij was niet te houden. Ook 's avonds niet, als hij je op je schouder sloeg en zijn grote mond openzette om te lachen of schunnige dingen te roepen - bijvoorbeeld wanneer ik door de Zeeuwse omroep werd geïnterviewd en hij voort durend in beeld opdook als een vrolijk aapje met een glas wodka in zijn hand, din gen roepend om me af te lei den. Op een morgen kwam hij de ontbijtzaal binnen, zijn mooie pak gekreukt en mor sig, zijn gezicht onder het ge ronnen bloed. Hij was een ra vage. Zijn gezichtshuid was er aan één kant met iets ruws afgeschraapt, een staalborstel of een steen. Het leek of hij te gen een grof gestuukte muur was gevallen. Hij wist niet meer wat er was gebeurd, maar 's nachts was hij in bed op de geschonden gezichts helft gaan liggen zodat het kussen met zijn huid ver kleefd was geraakt. Zijn bed zag eruit alsof er een moord was gepleegd. Sindsdien, wanneer ik in Vlissingen ben, speur ik onwillekeurig de muren af. Op een dag zal ik hem vinden, de muur waar hij die nacht tegenaan is geval len, en dan zijn gezicht zien verschijnen als dat van Chris tus op de Lijkwade van Tu rijn. Op het filmfestival in Vlissingen we melt het van de schrijvers. Ze zijn gemakkelijk te lokken, de belofte van een ho telkamer en een glaasje prosec- co is vaak al voldoende. De Pro vinciale Zeeuwse Courant opent daags na de opening met een foto van Connie Palmen. Ze wordt op de rode loper in een dodelijke omhelzing geno men door een vrouw in wier rug we de echtgenote van Bart Chabot herkennen. Er zijn in Nederland niet veel gelegenheden waar je je als schrijver op een rode loper kunt vertonen. Er schijnt er in Hij was een ravage. Zijn gezichtshuid was er aan één kant met iets ruws afgeschraapt, een staalborstel of een steen. Het leek of hij tegen een grof gestuukte muur was gevallen. het hele land ook maar één van te zijn, heb ik me laten vertel len, die nu eens bij het Boeken bal en dan weer in Vlissingen wordt uitgerold, en door het jaar heen bij premières in Tuschinksi. Op het festival in Vlissingen heb ik Martin Bril voor het eerst ontmoet. We werden ha bitués. Het voorrijden van zijn WILLEMSTAD DEN HAAG DEN HAAG Verwarring in straaljagerland: op Prinsjesdag kondigt het kabinet de koop van 37 JSF's aan, een paar dagen later is de PvdA-frac- tie 'niet overtuigd'. door Niels Klaassen "I Het kabinet van WD én PvdA had op Prinsjesdag toch juist be kendgemaakt dat de Joint Strike Figh-- ter er komt? Wat wil de PvdA nu dan? 3 Heeft de PvdA altijd al gehamerd BILTHOVEN - Een meisje is bezig met haar smartphone voor een spoorweg overgang. ProRail is gisteren een campagne begonnen die waarschuwt voor de gevaren bij overwegen. Volgens de spoorbeheerder leiden smartphones zoda nig af dat ongelukken ontstaan. Dit jaar vielen al acht doden op óverwegen, de helft daarvan was rond de 18 jaar. foto Jeroen jumelet/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4