Er zijn andere opties dan een WK in Qatar STELLING Zomer-WK wordt sowieso een fiasco SPORTFOTO VAN DE WEEK Uitgeteld SPORT 37 De wereld kampioenschappen voetbal in Qatar zijn onderwerp van gesprek. Wat moet er met het WK gaan gebeuren? ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Laat dat WK in 2022 lekker in de Qatarese zomer ge speeld worden. Met zoge naamd democratische stemmen is het toernooi in 2011 voor het eerst in de historie aan een Arabisch land toegekend, laat de beslissingsbevoegde instantie dan maak lekker op de blaren zitten. In de aanloop naar de verkiezingen liet elke deskundige optekenen dat een voetbaltoernooi in de woestijn- zon niet zo'n goed idee was. Onmen selijk warm. Qatar pronkte echter met technische snufjes waarmee ze de stadions konden omtoveren in koelkasten en dat was voldoende voor de verkiezingswinst. Op de vraag van de website Inside World Football of de Fifa op voorhand al wist dat een toernooi in de zomer on mogelijk zou zijn, antwoordde baas Sepp Blatter nota bene bevestigend. „Misschien wisten we het toen al en misschien hebben we een vergissing gemaakt."Nou moe... En deze week ging Blatter er nog 's overheen met de mededeling dat er sprake was van politieke inmenging bij de keuze voor Qatar. „Europese regeringsleiders hebben hun stemge rechtigde leden aangeraden op Qa tar te stemmen, in verband met de grote economische belangen die met dat land samenhangen." Gelukkig heeft de Fifa geen grote economische belangen. En nu moeten de scherven gelijmd worden. Scherven die doelbe wust zijn gemaakt. We gaan de com plete, mondiale voetbalkalender over hoop halen door in de Qatarese win ter een WK te spelen. We leggen ge woon twee maanden alle Europese competities stil met alle consequen ties zoals een ultravroege competities tart en een ultralaat competitie-ein de vandien. Het kan ook anders. Au stralië, Japan, Zuid-Korea en de VS deden in 2011 ook een gooi naar het WK van 2022. Door al het gekonkel liepen zij de organisatie mis. We heb ben nog negen jaar om het probleem in Qatar op te lossen, roepen alle bo bo's nu. Aan die periode heeft Au stralië, Japan, Zuid-Korea of de VS best genoeg om een WK op poten te zetten. Gewoon in de zomer. Rudy Boogert DE STELLING UW MENING 86 reacties ONEENS 56% De heren voetbalbobo's van de Uefa en Fifa (zitten er eigenlijk vrouwen tussen?) zijn zelden op een beslis sing te betrappen die het gewone voetbalvolk kan bekoren. Spelregels die al lang hadden moeten worden ingevoerd, zoals doellijntechnologie, zorgen voor oeverloze discussies die jaren duren. De beslissingen die wel genomen worden, stuiten vaak op veel verzet. Neem het WK van 2022 in Qatar. Dat moest en zou in de zo mer plaatsvinden. Sportieve belan gen werden volledig onderge sneeuwd door commerciële motie ven. Blijkbaar krijgt het land dat het meeste geld meebrengt het belangrijk ste voetbaltoernooi van de wereld. Dat het een graad of veertig is als de bal rolt, ach, dat is van onderge schikt belang. Wie zelf wel eens een lichamelijke inspanning heeft ge daan bij zo'n hoge temperatuur weet dat het lichaam daar niet voor ge maakt is. De spieren stropen, het lichaam droogt uit en de kracht zal naarmate de minuten verstrijken uit de benen vloeien. Niet echt een basis voor hogeschoolvoetbal waar we tij dens een WK allemaal op hopen. Ens. om de 5 minuten een drinkpauze houden is ook geen optie. Alhoewel, daar zou wel mooi een reclameblok in passen... Gelukkig is er hoop. Sepp Blatter, die man die meer bekend staat om zijn ondoordachtige en onzinnige uitspra ken dan om zijn innovatieve beslis singen, lijkt nu toch ontwaakt uit z'n winterslaap en te beseften dat er iets moet gebeuren. De weerstand tegen een zomer.-WK in Qatar is intussen zo groot, dat zijn eigen positie begint te wankelen. En dat moet ten koste van alles worden voorkomen, hij is toch al niet meer zo goed ter been. Dus wat doen we: we gaan het WK verplaatsen naar de winter. Als voet balliefhebber kun je daar alleen maar voor zijn, omdat een WK in de zomer ongetwijfeld uitdraait op een fiaco. Het blijft natuurlijk een rare gang van zaken, maar beter ten hal ve gekeerd, dan ten hele... Maurice Steketee DEN BOSCH - Trainen voor de werelkampioen- schappen turnen is niet alleen hard werken, het is ook op tijd rust pakken. Epke Zonder land ligt er even uitgeteld bij tijdens een van de vele trainingen. Met de status van olym pisch kampioen op zak staat Epke Zonder land over anderhalve week bij de WK turnen in Antwerpen voor het eerst weer op de turn- vloer in de schijnwerpers. De tijd van feestjes en huldigingen is voorbij, een studieperiode afgerond. Zonderland gaat op jacht naar de wereldtitel aan de rekstok. „Het is een beetje zoeken waar je staat. Maar ik denk dat ik met een goede uitvoering van mijn oefening een heel eind kom." foto Koen van Weel/ANP Het verplaatsen van het WK voetbal in Qatar van de zomer naar de winter is een goed idee Reageer op pzc.nl/sport Louis van Gaal is een goede bondscoach EENS 44%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37