Zeeuwse dag op festival 100,- Kassakorting p.p 28 CULTUUR FILM BY THE SEA De Film by the Sea-jury bekroonde gisteravond The Attack. Acteur Jan Decleir ontving een oeuvreprijs. dagen ZloMitkket... Arke Toelichting op werk Hofman Schenking GJ vlissingen - Film by the Sea staat vandaag in het teken van de Zeeuwse film. Alle nieuwe en re cent uitgekomen Zeeuwse films worden tijdens de PZC Competi tie voor de Beste Zeeuwse Film tweemaal vertoond. Dat gebeurt, afhankelijk van de lengte van de films, afzonderlijk of in blokken. In totaal gaat het om bijna dertig films. Het publiek kan na afloop van elke vertoning met stemfor- mulieren een oordeel geven over de films. De film met de hoogste score ontvangt de publieksprijs. Daarnaast worden de films beoor deeld door een jury, die bestaat uit Ton Brandenbarg, Helge Prin sen, Sven Kooiman en Rolf Bos boom. Aan zowel de publieks- als de juryprijs is een bedrag van 750 euro verbonden. De uitslag is aan het eind van de middag bekend. FILM BY THE SEA VANDAAG EN MORGEN Mikkelsen. „Het is wel bijzonder dat een buitenlander acteert in een Franse film, terwijl hij nauwe lijks de taal spreekt." De Lifetime Achievement Award werd dit jaar niet uitgereikt. Wel was er een royaal eerbetoon aan de Vlaamse acteur Jan Decleir, die voor zijn imposante oeuvre de Grand Acting Award in ontvangst nam. Hij kreeg het beeld uit han den van actrice Willeke van Am- melrooy. Zij speelden onder meer VLISSINGEN - The Attack van de Li banese regisseur Ziad Doueiri is gisteravond door de jury van Film by the Sea bekroond met de Dio- raphte Film- Literatuur Award. De film is gebaseerd op het boek L'Attentat van Yasmina Khadra. Wallie Pollé van distributeur Cinéart nam de prijs - waaraan een bedrag van 5000 euro is ver bonden - in ontvangst. De uitslag werd bekendgemaakt door juryvoorzitter Rinus Ferdi- nandusse. Hij zei dat een film als The Attack kan bijdragen 'aan het verzachten en zichtbaar maken van problemen en de mensen die eronder lijden'. De film gaat over een Israëlisch-Palestijnse chirurg wiens vrouw bij een bomaanslag in een restaurant omkomt. De po litie denkt dat zijn vrouw de da der is, maar de man blijft geloven in haar onschuld en gaat op zoek naar de waarheid. Ferdinandusse prees namens de jury de hoge kwaliteit van de com petitiefilms dit jaar en noemde met name The weight of elephants (de keuze van de jongerenjury), Viva la liberta, Purge en Miele. Ón der de festivalgangers was Purge het populairst. Deze film van de Finse regisseur Antti Jokinen, in Vlissingen aanwezig, kreeg daar om de Publieksprijs. La Grenouille, de prijs die Coeur de Zélande (Alliance Franqaise) voor het eerst toekende aan de beste Franstalige film, was voor Michael Kohlhaas van Arnaud des Pallières, eveneens te gast op het festival. Hij memoreerde in zijn dankwoord hoofdrolspeler Mads op vakanties met vertrek in oktober t/m maart '14 unesie Lanzarote App. Aloe" Madeira ppyifjH Htl.- Dominicaanse Republiek VLISSINGEN - )ohn Louws, kenner van het werk van Wim Hofman, geeft morgen een toelichting op de huidige expositie Onbegrensd van Hofman in kunstcentrum de- Willem? in Vlissingen. Dat ge beurt om 15.00 uur. Hofman ontving afgelopen don derdag de prestigieuze Max Velt- huijsprijs voor zijn illustraties. OOMBURG - De Russische kunste naar Kirill Datsouk heeft het Ma ria Tak van Poortvliet Museum in Domburg twee werken geschon ken. Het gaat om een olieverfpor tret van zijn vrouw (kunstenares Asia Ouziakova) en een ets van de in Oostkapelle geboren kunste naar Matthijs Röling. Programma 09.30 uur, zaal 4/13.00 uur, zaal 4: Ahoy! Unsurpassed women of the world (Roslin Prager) De Bijbel van Raster (Jeanette Parra- more) A Matter of Time (Anneke de Visser) 10.50 uur, zaal 4 13.30 uur, zaal 6: De verhuizende schuur (Marjan van den Bos, Theo Rietveld) 11.50 uur, zaal 4 14.45 uur, zaal 6: Met Pesach eten we Matzes (Rebecca van Wittene) 12.30 uur, zaal 7 16.45 uur, zaal 4: Quarterlife van Marnix Ruben De Afvalligen (Vincent van den Ouden) 12.15 uur, zaal 6/14.15 uur, zaal 4: Land van verandering (Nina Spiering en Mirka Duijn) Retour (Hanro Smitsman) Date (Canpat Berrevoets) 11.00 uur, zaal 6 15.30 uur, zaal 4 Zondig in Zeeland, zes korte films (Fi- fi Visser, Jacomien Kodde, Gijs Haak, Joël Duinkerke, Wietske de Klerk, Naf- talie Vader Matthijs Meulblok) 09.30 uur, zaal 5 13.45 uur, zaal 7: Boven is het stil (Nanouk Leopold) 11.15 uur, zaal 5 16.00 uur, zaal 6: Matterhorn (Diederik Ebbinge) 09.30 uur, zaal 6/13.00 uur, zaal 5: Straö (Janna Dekker) Zandlopers (Maurice Steketee, Rudy Boogert) 11.00 uur, zaal 7 14.30 uur, zaal 5: Stromen (Silvie Konings) God's lam (Kees-Jan Mulder) Achter de toren (Astrid Bussink) Goedemorgen toekomst (Kees Hin) 09.30 uur, zaal 7 16.00 uur, zaal 5: Chicken Dinner Date (Levi Baldwin) Jenny (Benn Flore) Atem en Eva (Joop Menting) Er mot helemaal niks (Joop Menting) Film by the Sea beleeft vandaag en morgen zijn slotweekend. Een greep uit het programma: Schrijfworkshop auteur Arjen Lu- bach (vandaag, 13.30 uur). Hawking, documentaire over we tenschapper Stephen Hawking, die spierziekte ALS heeft. Regisseur Stephen Finnigan is in Vlissingen aanwezig (vandaag, 13.30 uur). Vandaag om 13.30 uur is er een chocoladeworkshop, met aanslui tend de film Chocolat (15.30 uur). In het kader van Wereld Alzhei mer Dag wordt de documentaire Forget Me Not vertoond, met inlei ding van dr. Diana Nijholt (van daag 16.00 uur). Slotfilm: About Time, romantische komedie van Richard Curtis (van daag, 21.00 uur; uitverkocht). Morgen worden de belangrijkste films van het festival nogmaals ver toond. Lees alles over Film by the Sea op de gezamenlijke website van PZC en Omroep Zeeland: www.pzc.nl/ fïlmbythesea. The Attack raakt door Rolf Bosboom Jan Decleir kreeg de Grand Acting Award uit handen van Willeke van Ammelrooy. foto Lex de Meester Htl. Palm Beach"* Klantbeoordeling: 7,5 8 dagen, halfpension Per persoon va. Htl. Djerba Sun Club Klantbeoordeling; 7,8 8 dagen, All Inclusive Per persoon v.a Klantbeoordeling: 8,0 fi rJoMn i/1 rïitic App. Four Views Oasis* Klantbeoordeling: 8,6 Htl. Mövenpick Aqaba Klantbeoordeling; 8,9 8 dagen, logies/ontbijt Per persoon v.a Per persoon v.a. phos Gardens**" Klantbeoordeling 7,5 8 dagen, logies rui. Kiu naiDoa Klantbeoordeling: 7,9 9 dagen. All Inclusive Klantbeoordeling 8,0 9 dagen, logies Per persoon v.a. Per persoon v.a, Per persoon v.a. App. Chogogo Resort**** Klantbeoordeling: 8,6 9 dagen, loges RIU Karamboa""' Klantbeoordeling: 8,7 HH8 dagen, All Inclusive Htl. Royal Decameron Baobab Resort***' I Nieuw bij Arke 8 dagen, All Inclusive Per persoon va. Htl. Plaza Resort Bonaire Klantbeoordeling: 7.7 9 dagen. All Inclusive Per persoon va. Per persoon va Per persoon v.a en -net vf-j één wn sfc Arte winker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28