I i 30 Door de wijk met een fysiotherapeut Fietstocht Bike4Kids L 1 Zeehondenredder wordt ridder WALCHEREN 21 Beweegpad door Middelburgse wijk moet ervoor zorgen dat ouderen en jongeren meer bewegen. Nieuwbouw CSW Elzenlaan officieel geopend Wethouder onthult bord in Stadstuin KOSTUUM 399,- STEUTEL MIDDELBURG - Wat in China kan, moet ook in de Middelburgse wijk Griffioen kunnen: ouderen die op straat aan hun fitheid wer ken. Ook in de Verenigde Staten is zoiets niets bijzonders, zegt wijkbewoner jos van Hees. „Daar kijkt niemand op als wat ouderen aan het sporten zijn." In Nederland is het volgens hem al normaal om jongeren en men sen van middelbare leeftijd over straat te zien joggen. Maar spor tende ouderen, daar wordt vol gens hem toch nog raar naar geke ken. „Terwijl het in China heel ge woon is. Daar staan 's morgens en 's avonds overal mensen van alle leeftijden te sporten. Juist ook ouderen. Vooral tai chi wordt door hen beoefend." Hij beseft dat de bewoners van zijn wijk waarschijnlijk wel een psychologische drempel over moe ten voor ze het normaal vinden om op straat allerlei rek- en strek oefeningen te doen. Een beweeg pad kan hen daarbij helpen, zo hoopt hij. Een beweegpad is een route door de wijk met her en der mogelijk heden om allerlei oefeningen te doen. Vooral oefeningen waarbij geen speciale apparatuur nodig is. Een gewone bank, zoals er zoveel staan in parkjes en langs wegen, kan al een prima trainingsobject zijn. Tien maal opstaan en weer zitten, zonder gebruik te maken van de handen, is een perfecte oe fening voor tal van spieren. En al zittend tien maal de benen strek ken ook. Een stevig hek biedt ook mogelijk heden voor wat extra spierbewe ging. Bijvoorbeeld door het hek met een hand vast te houden en zwaaibewegingen te maken met een been. Tien keer een trap op en aflopen, idem dito. Van Hees (72) verwacht veel van een.dergelijk beweegpad door de Griffioen. Al een flinke tijd werkt een groep bewoners uit die wijk aan het plan voor een dergelijk pad met als doel de dagelijkse mo biliteit van de oudere bewoners te behouden en te versterken. Maar, zo benadrukt hij, die route moet ook uitdagend zijn voor jon geren. Hij is pas tevreden als hij een opa met zijn kleindochter een dergelijk parcours ziet afleg gen. En als jong en oud elkaar al sportend ontmoeten en bijklet sen. Via sponsoring heeft de groep nu voldoende geld bij elkaar verza meld om enkele routes aan te leg gen. Er wordt nog gezocht naar meer sponsoren want het is de be doeling dat er ook nog wat spe ciaal straatmeubilair wordt ge plaatst in de wijk. Hij weet dat her en der in het land, bij verzorgingshuizen, ook bewegingstoestellen staan waar ouderen hun spieren kunnen trai nen. Het voordeel van een route door de wijk is juist de interactie met de andere wijkbewoners. „Wij willen niet een geval apart zijn. Wij willen niet in een aparte ruimte bezig zijn." Hij geeft ook aan dat blijven bewe gen voor ouderen heel belangrijk is „Het bevordert dat ze langer zelfstandig kunnen blijven wo nen. Zeker zo belangrijk is dat door zo fit mogelijk te blijven, de leefkwaliteit langer behouden blijft, zowel fysiek als sociaal." MIDDELBURG - De wijk Griffioen in Middelburg telt zo'n driedui zend inwoners waarvan dertig procent bejaard is. In het voorjaar van 2014 moeten drie routes - be- weegpaden - door deze wijk klaar zijn met her en der speciale tegels bij een bank, een trap of een hek met de oefenstof. Bijvoorbeeld 'knie strekken' bij een tekening van een man die met beide ar men een lantaarnpaal vasthoudt of'opstaan en gaan zitten' bij een bank. De routes kunnen straks indivi- MIDDELBURG - De nieuwbouw van CSW Van de Perre aan de Elzen laan in Middelburg is gisteren offi cieel geopend. De school is ver bouwd en opgeknapt. De oude noodlokalen en overblijfruimtes hebben plaats gemaakt voor een grote, lichte en kleurrijke entree, de kantine is opgeknapt, de loka len zijn ruimer en er is een tribu netrap aangelegd waarop leerlin gen kunnen zitten. Het openings programma begon 's middags met een estafetteloop van leerlingen vanaf de Herengracht, waar de school ooit is begonnen, 's Avonds was er een feest voor leer lingen en personeel. dueel of met meerdere mensen worden gevolgd. Het ligt ook in de bedoeling dat straks onder lei ding van fysiotherapeuten en be wegingsdeskundigen groepen ouderen de routes al sportend af gaan leggen. Beoogd wordt dat die specialisten ook nauw gaan sa menwerken met de beide verzor gingscentra in de wijk. Ook is het de bedoeling dat her en der in de wijk wat nieuwe 'toe stellen' geplaatst worden. Die 'speeltoestellen' worden, als het enigszins kan, gemaakt van be- VLISSINGEN - Kiwanisclub Vlissin gen houdt morgen de fietstoer- tocht Bike4Kids voor de stichting Hoogvliegers. Voor recreatieve fietsers is er een tocht van veertig kilometer. De sportieve fietsers rijden 100 kilometer. Inschrijving kan via www.kiwanis.nl/vlis- singen en morgen vanaf 9.00 uur in café Soif op het Bellamypark. makelaar Te Koop Gevraagd Wereldwinkel viert 25-jarig jubileum Vanwege het 25-jarig jubileum van Wereldwinkel Serooskerke is het vanmiddag feest in vere nigingsgebouw De Zandput in Serooskerke. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn er optredens van de dansgroep van de plaatselijke sportvereniging en een djem- bé-groep uit Middelburg. Ook worden er fairtrade-producten verkocht, zijn er gratis work shops en een kleurwedstrijd voor kinderen. Zeeuwse kunstkring verzameld in Veere In de Beeldenzaal van museum De Schotse Huizen in Veere is vanaf vandaag, tot eind okto ber, een expositie te zien van de Zeeuwse kunstkring. De twintig kunstenaars hebben allen hun eigen stijl. De wer ken zijn ook te koop. De expositie wordt om 16.00 uur geopend door de burge meester van Veere, Rob van der Zwaag. Westkapelle Fietstocht langs tuinwinkeltjes Nadat de fietsrommeltocht van vorige week letterlijk en figuur lijk in het water was gevallen, vindt vandaag de herkansing plaats in Westkapelle. In het Polderhuismuseum aan de Zuidstraat ligt een kaart met de route langs particuliere kraampjes, garages en tuinwin keltjes waar dorpsbewoners hun waar aanbieden. De fietsrommeltocht duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Humanistisch Café in Kloveniersdoelen In de Kloveniersdoelen in Mid delburg vindt voortaan elke derde zaterdag van de maand een Humanistisch Cafe plaats. Tijdens het café zijn er spre kers en discussies over actuele maatschappelijke en levensbe schouwelijke thema's. De eer ste bijeenkomst is vandaag, van 15.00 tot 17.00 uur. Het the ma is sociale media en de in vloed daarvan op ons leven. staande materialen zoals hout en staal. Vandaag, zaterdag 21 september, wordt om 14.00 uur in het wijk centrum aan de Europalaan het ontwerp voor de drie verschillen de routes door de wijk gepresen teerd. Wethouder Saskia Szara- finski geeft een half uur later het startsein voor het uitvoeren van het plan. Daarna wordt er door een aantal wijkbewoners een proefparcours afgelegd. Ook zijn er die middag demonstraties van ouderengymnastiek. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING sa MIDDELBURG - Wethouder Johan Aalberts van Middelburg heeft gis terochtend een informatiebord onthuld in de Stadstuin aan de Thibautstraat in Middelburg- Zuid. Op dit bord staan de gebrui kers van de tuin vermeld. In de Stadstuin wordt gewerkt door de kinderen van de scholen uit de wijk, de deelnemers van het ont moetingscentrum voor mensen met beginnende dementie in Het Palet, de bewoners van de SVRZ-woningen aan de Thibaut straat en andere buurtgenoten. Alle buurtbewoners zijn vandaag, Burendag, tussen 10.00 en 12.00 uur uitgenodigd in de Stadstuin. ROY ROBSON MENSWEAR steutelgoes.nl ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 i voor ouderen i door Emile Calon Dertig procent van de drieduizend in woners van de Mid delburgse wijk Grif fioen is bejaard. Wegens succesvolle verkopen rijn wij dringend opzoek naar: Woningen in de binnenstad van Middelburg - Hoekwoning' 2-onder-1- kapwoning in Paauwenburg - Gezinswoning in Zuid-Beveland -Woningen in de\%ersche Poort SEROOSKERKE VEERE MIDDELBURG VLISSINGEN - Jaap van der Hiele uit Middelburg heeft gisteren een koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk voor de Eerste Hulp Bij Zeezoogdie ren. In Boka Bizzaro Beach op het Nollestrand in Vlissingen kreeg Van der Hie le door burgemeester Harald Bergmann een lintje opgespeld. Hij is daarmee nu Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jaap van der Hiele redde twintig jaar geleden zijn eerste zieke zeehond, op het strand van Vrouwenpolder. Hij was toen nog in dienst van de Rijkspolitie. Sinds die dag is hij verknocht aan zee honden en hielp hij vele honderden zeehonden, bruinvissen, schildpadden, dol fijnen en walvissèn bij strandingen op met name de Zeeuwse- en Zuid-Hol landse kust foto Ruben Oreel Alle maatcombinaties mogelijk Singelstraat 15. GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21