Restauratie stadhuis de toren PZC Hduiiuid I lE&a Rondleiding door wederopbouwstad voordeel Oost burg 20 WALCHEREN BEWEGEN - .mm7^ www.pzc.nl/abonneevoordeel De gemeente heeft de restauratie- klus inmiddels aanbesteed aan Bouwgroep Peters in Middelburg voor ruim 1,1 miljoen euro. De ge meenteraad stelde medio septem ber een krediet beschikbaar van ruim 1,5 miljoen euro. Daar wordt ook het opknappen van de repli ca's van de stadhuisbeelden van betaald. In oktober worden daar voor offertes bekeken, in novem ber maakt het college van B en W daar een keuze uit en de gemeen teraad beslist in december wie dat beeldenwerk gaat doen. De zeven Dames en Heren van Veere werden vorig jaar uit de nis sen in de voorgevel van het stad huis gehaald omdat ze dreigden af te brokkelen. Ze staan nu tijde lijk in de Grote Kerk in Veere. Vol gens de gemeente blijkt uit in spectie dat ze na behandeling straks allemaal terug kunnen in de nissen. Er wordt nu bekeken hoe de beelden worden opge knapt: of ze een kalklaag krijgen of dat er een andere methode wordt gebruikt. De kevers en aanverwante hout- knagers hebben zich lang een weg gevreten door de binten en balken in de toren. Daar begint de restauratie van het stadhuis dan ook. Vervolgens komt het leiste nen dak aan de beurt. Het metsel werk in de buitengevel wordt ook aangepakt. Ook het interieur van het stad huis wordt onder handen geno men. De inrichting moet volgens de gemeente 'passen bij de ge schiedenis van het stadhuis', met als thema 'Bestuur en recht spraak'. Vanaf oktober is het stadhuis, met museum, gesloten. De deuren gaan naar verwachting januari 2015 weer open. begint bu Griffioen, trimbaan v bezocht. De tocht zal rond 16.30 uur eindigen. Wie mee wil wandelen kan zich tot en met donderdag 26 september opgeven via pzc.nl/abonneevoordeel, per mail naar marketing@pzc.nl of schriftelijk naar PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Zowel mail als schriftelijk graag o.v.v. e-mailadres, naam, adres, postcode, telefoonnummer en bank/gironummer. Deelname kost 5,- en wordt per auto matische incasso afgeschreven. Door u zelf op te geven, machtigt u de PZC voor de eenmalige afschrijving van 5,-. ABONNEE mm* I In het teken van de Week van de Weder opbouw organiseert de PZC vrijdag 27 september een rondleiding door weder opbouwstad Oostburg. De wandeling onder leiding van verslag gever Jan van Damme begint om 14.00 uur. Vanaf 13.30 uur verzamelen in het Lédeltheater. Na een kop koffie volgt een wandeling door de stad, met inkijkjes in de NH-kerk aan het Kerkplein, het stadhuis en de RK-kerk. Ook de Kroonwijk wordt door Annemarie Zevenbergen VEERE - De bonte knaagkever is geen lang leven meer beschoren in het oude stadhuis in Veere. De eer ste week van oktober begint de res tauratie van het monumentale pand aan de Markt. De toren wordt het eerst onder handen ge nomen. Daar heeft de kever flinke schade veroorzaakt in het hout werk. Ans van Nieuwenhuijze, Jos van Hees en Marien Boonman (vlnr) gebruiken de skatebaan in de wijk Griffioen om wat oefeningen te doen om fit te blijven. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20