Er staat minstens één Afrikaan aan start van Kustmarathon Zeeland Alstublieft, 108 pagina's vol woonplezier 36 SPORT VRAAG ONS MAGAZINE NU GRATIS AAN OP MORRES.COM/MWONEN EEN WERELD VOL WOONPLEZIER www.morres.com De trainingen voor de Ladiesrun worden voor het tweede jaar ge houden. Vier mannelijke trainers ontfermen zich op acht donder dagavonden over vrouwen die zich serieus willen voorbereiden. Rens Bostelaar leidt de loopsters van de to kilometer, Henk Leef- tink die van de 5 kilometer. De ge blesseerde John Guequièrre ver leent hand- en spandiensten. Is er verschil in training geven aan mannen of vrouwen? Boste laar: „Vrouwen luisteren beter", zegt hij. „Ze zijn leergierig, trai nen hard en blijven zichzelf Man nen weten het vaak allemaal al." Op het strand boksen twee vrien dinnen, Leonie Maat uit Sint Lau rens (38) en Christel Burggraaf (36) uit Vrouwenpolder, tegen wind en regen in. Ze gaan voor hun derde Ladiesrun. „We trai nen maar één keer per week", legt Burggraaf uit. „We werken alle bei, zijn getrouwd, hebben bei den twee kinderen en onze man nen zitten vaak in het buitenland. We hebben dankzij de Ladiesrun geleerd dat hardlopen fijn is en op de trainingen allerlei dingen geleerd, zoals looptechniek. Maar als je ons eerlijk vraagt waarom we meedoen, dan is het voor de gezelligheid. Lopen in zo'n grote groep is hartstikke leuk." Maat en Burggraaf dompelen zich helemaal onder in het Kustmara- thonweekend. Vrijdag lopen ze de Ladiesrun, zaterdag fietsen hun mannen op de mountainbike en lopen de kinderen de Kidsrun en zondag lopen ze samen de Wan delmarathon. Jolanda Steenbakker uit Kloetinge traint ook voor de gezelligheid. „Het trainen is net zo leuk als de Ladiesrun zelf', vindt ze. Ze loopt met Marie José lansen uit Goes, die met een kleine missie op pad gaat. Vorig jaar finishte ze na één uur en één seconde. „Vlak voor de finish probeerde ik iemand op te monteren die aan het wandelen was. Dat is me lelijk opgebroken." Wat ze van de trainers vinden? „Hartstikke goed", zeggen ze. „Maar ze zijn wel vaak gebles seerd", stelt Jolanda. Een lachsal vo volgt. Dat is niet de eerste keer vanavond. Na vijf kwartier keert de meute te rug op de parkeerplaats. Honderd vijftig verzopen katten gaan snel op huis aan. Op weg naar een war me douche en droge kleren. Toch zal er ten minste één Afri kaan van de partij zijn. Geen Oost-Afrikaan, geen Noord-Afri kaan, maar een West-Afrikaan: de Gambiaan Alagie lallow. Zijn komst is te danken aan Marjolein en Peter Mesie uit Zoutelande, die hem uitnodigden naar Neder land te komen. Van organisator Lein Lievense kreeg hij een wild card. Waarom hebben jullie Alegie Jallow naar Nederland gehaald? Marjolein Mesie: „We zijn al een paar jaar bevriend met Alagie en zijn familie. Hij loopt hard en we hebben hem beelden laten zien van de Kustmarathon. Hij was on der de indruk en wilde graag mee doen." Hoe hebben jullie hem leren kennen Mesie: „We gaan sinds 2009 op va kantie naar Gambia. Toen ik daar een keer ging hardlopen, ging hij met me mee. Zo is de vriend schap ontstaan. Alegie werkt voor het hotel waar wij altijd verblij ven als badmeester en als lifegard op het strand." Was het moeilijk om een visum voor hem te krijgen? Mesie: „We zijn er sinds februari mee bezig. Een paar keer werd het verzoek om een visum om on duidelijke redenen afgewezen. Maar ik heb me er in vastgebeten en uiteindelijk is het gelukt. Dins dag kregen we bericht dat het ge lukt was, vandaag haal ik hem op van Schiphol. Alegie logeert twee ënhalve week bij ons. Hij heeft dus veertien dagen om te wennen aan de omstandigheden en om het parkoers te verkennen." Is hij favoriet voor de overwinning? Mesie: „Dat denk ik niet. Alegie is Gambiaans kampioen op de 200 meter. Een marathon is voor hem dus heel ver. Het wordt z'n aller eerste. Hij is er wel hard voor gaan trainen, eigenlijk alleen maar op het strand. Maar de om standigheden zijn heel anders. Daar is het 35 graden en heel voch tig. Trainen kunnen ze trouwens wel in Gambia. Dat doen ze veel. Ze beginnen met opdrukken. Dan doen ze wedstrijdjes tegen elkaar. Meestal lukt dat wel een keer of twee- a driehonderd." "ledereen zou het nieuwe Morres moeten kennen! Want wist je dat het woonwarenhuis in Hulst compleet vernieuwd is? Met een fantastische slaapafdeling, geweldige kinderkamers, geboortelijsten, eindeloos veel zitmeubelen, tafels, stoelen, accessoires en zelfs wellness producten! En dan hebben we het nog niet over het maatwerk en persoonlijk advies... En voor wie dat niet gelooft, heb ik er een magazine over gemaakt. Vol woontrends, tips, advies én zelfs mijn persoonlijke favorieten. Benieuwd? Bestel het nu, helemaal gratis. Of ga het nu gewoon zelf halen in Hulst. Dan krijg je zelfs 15% cadeau* op de hele nieuwe Morres collectie. Doen!" Koen Wauters ELKE ZONDAG OPEN Industrieweg 2 - 4561 GH Hulst Trainen is gezellig door Koen de Vries ZOUTELANDE - Het is herfst in Zou- telande. Op de grote parkeerplaats hebben regen en wind vrij spel. „Ik denk niet dat het druk wordt", kijkt John Guequièrre somber voor uit. Als het 19.00 uur is, staat het plein echter vol met vrouwen en als de stoet zich in beweging zet, komen er ook nog een heleboel uit de richting van het toiletgebouw gerend. De voorlaatste training voor de Ladiesrun kan beginnen. Trainer Rens Bostelaar loopt voor op, 150 vrouwen volgen hem. Een record. door Koen de Vries Honderdvijftig vrouwen zijn onderweg voor een training, foto Ruben Oreel ZOUTELANDE - Twee Afrikanen staan er op de deelnemerslijst van de Kustmarathon, maar de kans is groot dat beiden niet aan de start verschijnen. De Marokkaan Hicham el Barouki, vorig jaar winnaar, is ge blesseerd en de Algerijn Noureddi- ne Athamna, vorig jaar tweede, zal waarschijnlijk thuis blijven. In de vorm van een Morres cheque. Vraag een verkoopsadviseur naar de voorwaarden of kijk op morres.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 146