Goes op bezoek bij de oudste dub SPORT 35 tefetfnile beloften. Er stond meteen een goed team op hem te wachten: EFC Omega Pharma- Quick Step, de Belgische ploeg die talentvo- le wielrenner opleidt richting profs. „Ik heb besloten om bij het opleidingsteam van Wil lebrord Vooruit te blijven", meldt Marcel Gunst, „(e moet je eigen kinderen los kun nen laten. Voor mij zal dat moeilijk zijn. We hebben samen heel Europa rondgereisd en dat ging altijd goed. Het was altijd ver trouwd. Als Davy niet goed reed, wist ik dat hij een slechte dag had. Hij gooide er nooit met z'n pet naar." Davy knikt. Hij kijkt terug op een mooie pe riode met z'n vader. Maar hij kijkt ook voor uit naar de toekomst. „Ik heb er zin in", zegt hij. „Ik heb een fijne tijd gehad met m'n vader. Hij heeft me geholpen, maar ik heb ook vaak m'n eigen plan getrokken. Nu maak ik een nieuwe stap, met andere bege leiders. Dat gaat wel lukken. Al zal ik mis schien wat tijd nodig hebben. De overgang is groot, al was het alleen maar omdat we bij de junioren nog met een vast verzet rij den en bij de beloften niet meer." Gunst spiegelt zich een beetje aan Nick van der Lijke. „Ik ben hetzelfde type wielrenner als hij: ik kan goed klimmen, sterk finishen, word net als Nick elk jaar een beetje beter. Hij heeft nu een profcontract getekend bij Belkin. Zoiets wil ik later ook. Ik weet dat ik dan hard moet werken, maar dat moet een ander ook. Ik heb er alles voor over. Wiel rennen is m'n hobby en als prof zie je nog eens iets van de wereld." Het parkoers in Florence lijkt op Davy Gunsts lijf geschreven. Ste vig klimwerk, maar niet te lang. En een aankomst die hem ligt. „Er zijn Weinig Nederlandse junioren die dit parkoers aankunnen", stelt Davy Gunst. „Een plaats in de top twintig moet er zeker inzitten. Het is wel zo dat je op een WK ren ners tegenkomt, die je het hele jaar niet ziet. Je weet dus niet wat ze kunnen. Er komen bijvoorbeeld Marokkanen. En renners uit Azerbeidjan. Je denk dat ze niet sterk zijn, maar ze kunnen altijd verrassen." Er is overigens nog een droevige omstandig heid omtrent Davy's WK in Florence. Of zijn vader, moeder en zusje Denise erbij zul len zijn, is onzeker. Davy's opa (Marcels va der) is ernstig ziek en zal niet meer beter worden. De kans is groot dat hij niet lang meer zal leven. Maar wat er ook gebeurt, Davy zal rijden. „M'n opa was m'n grootste fan", legt hij uit. „Hij zou niet willen dat ik het WK mis. In Florence fietst hij met me mee." Toen hij nog bij de jeugd reed, was opa er al tijd bij. Net als z'n vader en z'n moeder, die hem en z'n zusje overal mee naartoe na men. En toen Davy steeds vaker en verder van huis ging, was opa steevast de eerste die belde. Benieuwd naar de uitslag. „Hij reken de uit hoe laat ongeveer de finish was en hing altijd als eerste aan de telefoon. Altijd en overal." Davy fietste op jonge leeftijd niet alleen in Nederland maar ook in de Ardennen, Dene marken, Luxemburg en Ierland. Marcel Gunst: „Ze waren nog maar tien toen ze al steile klimmen opreden. Als er nu veel ge klommen moet worden, kijkt Davy ernaar uit. Hij kan dat goed. Anderen kijken er te genop." Koen de Vries 'Poelekes' worden prof bij crossploeg David (21) en Mathieu (18) van der Poel hebben een profcontract getekend bij BKCP-Powerplus. De twee broers, zonen van Adrie van der Poel, liggen nu tot eind 2017 vast bij de Belgische wielerploeg. Door de verbin tenis met de formatie van tweevoudig wereldkampi oen veldrijden Niels Albert kiezen de 'Poelekes' vooral voor een carrière in het veld. Grant mag spelen voor Oemoemenoe Oemoemenoe kan vandaag in het ereklasseduel met Wa terland uit Purmerend een beroep doen op Matthew Grant. De vrijgave voor de Schotse scrum-halfis inmid dels officieel. De Zuid-Afri kaan Vercelli Momogos is nog niet vrijgegeven door zijn voormalige club en is dus nog niet speelgerech tigd. Het duel tussen Oemoe menoe en Waterland start vanmiddag om 15.00 uur. BMW op het spel bij finale in Axel Met de finale van de 'Open Springcompetitie Axel' wordt vandaag het outdoor- seizoen van de kring Zeeuws-Vlaanderen van de KNHS afgesloten. De deelne mers krijgen vanaf 12.00 uur op het terrein van RSV Axel de laatste kans om zich te plaatsen voor de Grand Fi nal. Vanaf 16.00 uur strijden de beste 25 combinaties om de felbegeerde hoofdprijs: een BMW. ZVW1 sterkste in volleybaltopper Op de derde speeldag van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen eindigde de topper in poule A tussen ZWV 1 en TimmerService ZVl in een 2-1-zege voor ZVW 1 (25-18,22-25 en 22-13). Door dat resultaat leidt ZWV 1 nu met acht punten uit drie wedstrijden. TimmerService volgt op één punt. De overige teams kij ken nu al tegen een achter stand van vier punten of meer aan. In poule B verover de Scheldesport de eerste plaats door een 3-1-overwin- ning op De Pooter. Het probleem is tot dusver dat zijn ploeg dat niet kan vertalen naar het veld. „Tijdens de nabe spreking zijn maandag natuurlijk een aantal zaken naar voren geko men die beter moeten", legt De Nooijer uit. „We geven bijvoor beeld weinig kansen weg. Maar als we dat wel doen, gebeurt dat vaak op een kinderlijke manier en wordt het meteen afgestraft." Aan de andere kant van het veld ontbreekt ook de scherpte om een tegenstander over de knie te leggen. „We maken de kansen niet af. Samen met dat soms knul lige verdedigen heb je het dan toch over twee cruciale zaken in het voetbal. Maar ik weet ook dat het in deze sport zo weer anders kan zijn." De eerste overwinning wil hij zondag graag boeken, als hij met Goes op bezoek gaat bij de oudste club van Nederland. Koninklijke HFC werd opgericht in 1879 en speelt ieder jaar een Nieuwjaars wedstrijd tegen de oud-internatio nals. De ploeg van trainer Pieter Mulders ging vorige week hard onderuit in de derby tegen EDO: 5-0. „Bij HFC zullen ze dus revan- chegevoelens hebben", denkt De Nooijer. „Wij moeten vooral zor gen dat we de momenten dat we even 'afwezig' zijn eruit halen. Dan komt het goed." In de krant van vrijdag is in het bericht in de Hotspo(r)ts over de X-treme ATB Zomercup een sto rende fout geslopen. Er wordt ge meld dat in Westkapelle tevens gestreden zal worden voor het Open Zeeuws Kampioenschap MTB 2013. Dit gebeurt echter pas volgende week, tijdens de ATB-wedstrijd in Burgh-Haam- stede. De Zomercup wordt van daag dus wel verreden aan de Wasschappelse dijk in Westkapel le, maar geldt niet als Open ZK. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Davy Gunst met zijn vader Marcel op de zeedijk bij Yerseke. Komend seizoen gaan de twee uit elkaar. Marcel blijft begeleider bij Willebrord Wil Vooruit, Davy gaat rijden voor EFC Omega Pharma-Quick Step. foto Marcelle Davidse BREDA MIDDELBURG AXEL TERNEUZEN door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Na twee minimale nederlagen (1-0 tegen De Zouaven, 1-2 tegen Quick) wil Goes zondag in Haarlem van de nul afkomen. „Over de instelling en beleving heb ik niets te klagen", zegt trainer Gé- rard de Nooijer. „De drive is enorm."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 145