sSE 1 Leutfabriek in Sas op praktisch schone grond Nu al wachtlijst voor bouwen Nieuw-Namen Groen licht voor bouw van Life Style Village in Hulst Reconstructie Nieuwstraat Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 23 4( Elke week draai ik een keer mee, want dan is het uitzicht weer anders haar strakke, witte uitstraling tus sen de bontgekleurde kermisat tracties. Het rad is meer dan een kermisattractie. Fons: „Van de zo mer stonden we op Tomorrow- land en in december vind je ons op de kerstmarkt in Brussel. Zij zouden nooit een bontgekleurd reuzenrad uitnodigen, wit past be ter in het straatbeeld." Ondertussen verschijnt er een vrouw met zeven kinderen aan de kassa. „Vijfentwintig euro alstu blieft", zegt Fons terwijl hij de kaartjes afscheurt en zich weer naar mij went. „Weet je wat het is? Veel mensen denken dat kermis nattevingerwerk is, terwijl onze planning twee jaar vooruit loopt. We stippelen nu al de meest eco nomische route voor 2015 uit, zo dat we niet kriskras door Europa hoeven rijden." De regen valt met bakken uit de hemel. Niet de beste week voor de kermis. „Ach, het reuzenrad draait toch wel", zegt Fons, doelend op het financiële aspect. „Hoeveel at tracties voor alle leeftijden zie jij op de kermis?" Hij heeft gelijk. Van verliefde tie ners tot opa en oma met kleinkin deren, ze druppelen allemaal het M- reuzenrad binnen. Zelf klimt hij zelden nog in een attractie. „Ik hou niet van al dat draaien, dat maakt me misselijk", grapt Fons. „Ik stap wel elke week in het reu zenrad. Het is toch elke keer weer een ander uitzicht." Imago is belangrijk. Fons let er goed op dat zijn personeel beleefd is, er netjes bij loopt en dat ze bij vertrek de boel goed achterlaten. „Mensen moeten geen reden heb ben om over ons bij de gemeente te gaan klagen. We zijn te gast in Terneuzen." Hij zet woorden om in daden wanneer een gemeente medewerker even later aan zijn kraam verschijnt. Of de muziek vanaf 19.30 uur wat zachter kan in verband met de raadsvergadering. De volumeknop gaat omlaag. De gemeente Terneuzen koopt de hal voor 300.000 euro van de hui dige eigenaar, zodat het hele com plex (het voormalige stadskan toor, de remise en de sporthal wa ren al eigendom van de gemeen te) beschikbaar kan worden ge steld aan De Leutfabriek, een nieuwe stichting die hoofdzake lijk onderdak gaat bieden aan car navalsgroepen. Alleen de CDA-fractie, de SGP en de Chris tenunie sputterden tegen. En daarbij speelde vooral de bodem verontreiniging een belangrijke rol. CDA-er Jaap Scheele vond die drie ton voor de hal ('een sloop- pand') veel te veel. „Nu krijgen we er opnieuw een onverkoop baar eigendom bij." CU-er Cees Hamelink wees, ook namens de SGP, op eerdere besluiten over huisvesting van de carnavalsclubs bij Cargill, buiten de bebouwde kom. „Dat voorkomt ook klachten uit de woonomgeving, want de 'buren' van het Vlaanderencom- plex hebben ernstige bedenkin gen tegen dit plan." Wethouder Co van Schaik ontken de dat de gemeente 'een kat in de zak' koopt. „De verontreiniging is gering en op deze manier houden wij, als eigenaar van heel het com plex, de vinger aan de pols." Vol gens Van Schaik zou De Leutfa briek zonder de hal niet echt uit de voeten kunnen. De hele raad juichte dat Sasse initiatief overi gens toe. SLUIS - De Nieuwstraat in Sluis, dé toegangsweg aan de zuidkant van het vestingstadje bij attractie centrum Toversluis, wacht een re constructie. Bij afslag richting Toversluis, de kruising van de Nieuwstraat en Burg. Aernoudtsweg, komt een ro tonde. Dit moet de doorstroming van het verkeer verbeteren en de verkeersveiligheid. Ook het fiets pad dat nu in slecht staat ver keert, wordt aangepakt. Het zal opnieuw worden aangelegd in as falt en gekleurde klinkers. De ge meente Sluis houdt maandag 30 september vanaf 19.00 uur een be wonersbijeenkomst over de herin richting. Die vindt plaats in attrac tie Toversluis. Walmolenstraat gaat op de schop De Walmolenstraat tussen de Nieuweweg en het Godsplein in Hulst krijgt nieuw plaveisel. Het werk begint komende woensdag en duurt naar ver wachting tot en met woensdag 9 oktober. Om de Nieuweweg bereikbaar te houden, wordt het eenrichtingsverkeer daar tijdelijk opgeheven. Prijsuitreiking voor ontwerp theater In het 's Gravenhofgebouw aan de Vismarkt in Hulst is vrijdag 4 oktober de prijsuitreiking van de ontwerpwedstrijd voor het openluchttheater aan de Keldermanspoort. Er werden 40 ontwerpen ingestuurd. Die zijn van 5 tot en met 20 okto ber dagelijks te bezichtigen van 13.00 tot 17.00 uur. Haar betoog kon de fracties van de SP en Progressief Hulst niet overtuigen. „Als projectontwikke laars er geen brood in zien, waar om zou de gemeente het dan wel kunnen", vroeg René van Dom burg (PH) zich af. Op de voormalige bedrijfslocatie worden drie bouwkavels uitgezet. De grond moet er 160 euro per vierkante meter kosten, exclusief BTW. Dat vindt een groot deel van de gemeenteraad aan de hoge kant, maar anderzijds toonden de politici zich tijdens de raadsverga dering blij dat er weer bouwmoge lijkheden komen in Nieuw-Na men. „We moeten kijken of we op deze manier ook in andere kernen wo- ningbouwmogelijkheden kunnen realiseren, met name ook in Clin- ge", betoogde Jeanine van Dorsse- laer-Weemaes (PvdA). Jean-Paul Hageman (eigen lijst) pleitte voor een snelle inventarisatie om kans te maken op subsidie van de pro vincie. Daar ligt al een verzoek voor het plannetje in Nieuw-Na men, reageerde Wethouder Van Damme. „Als we de subsidie krij gen zouden we die kunnen inzet ten om ook elders zulke bouw plannetjes te realiseren." HULST - De Mandenmakers Groep (DMG) kan verder met de ontwik keling van een Life Style Village op het Morresterrein in Hulst. De ge meenteraad heeft het gewijzigde bestemmingsplan de Statie goedge keurd. Dat gebeurde met 11 stemmen voor en 9 stemmen tegen, omdat de oppositiepartijen dwarslagen. Niet omdat ze tegen het Life Style Village (LSV) zijn, maar omdat burgemeester en wethouders de reservepot van Delta willen inzet ten voor de ontwikkeling van het zogenoemde tussengebied. Dat moet straks met grootschalige winkels de verbinding gaan vor men tussen het LSV en de Huls ter binnenstad. Omdat onderhan delingen tussen DMG en grondei genaren is mislukt, neemt de ge meente de ontwikkeling van het tussengebied zelf ter hand. De ge meente betaalt ook de sanering van vervuilde grond. De kosten voor de gemeente zijn becijferd op ongeveer 800.000 euro, waar voor B en W dus de Deltareserve willen gebruiken. Ronnie Roctus (Algemeen Belang Groot Hulst) en Frans de Vries (Progressief Hulst) betoogden dat het plan altijd zo is gepresenteerd dat het de gemeente geen geld zou kosten. Dat klopt volgens wet houder Adri Totté niet, want in de door de raad goedgekeurde in tentieverklaring staat dat de ge meente een bijdrage moet leve ren. In 2008 was er sprake van ruim drie ton. Totté: „We besluiten alleen maar dat we het geld van Delta omzet ten in een reserve voor de verbin dingszone. Later komen we terug met een definitief voorstel. Als de raad het bedrag dan te veel vindt, dan komt die verbindingsweg er niet." De Vries opperde om het geld dan voorlopig gewoon in de Delta- pot te laten zitten. Een dergelijke handreiking had de oppositie wel licht over de streep kunnen trek ken, maar volgens de wethouder is de gemeente verplicht aan te ge ven hoe het financiële plaatje bij een bestemmingsplan betaald wordt. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 I 'Kaartjes controleren bij het reuzenrad, een makkie', foto Peter Nicoiai Fons Speelman van het reuzenrad door Wout Bareman TERNEUZEN - De bodem onder de evenementenhal van het Vlaande- rencomplex in Sas van Gent is nau welijks verontreinigd. Bij grondbo ringen werd maar op één plek een geringe vervuiling (PAK's) vastge steld. HULST HULST door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster gemeenteraad hoeft niet bang te zijn dat de ge meente zich financieel in de vin gers snijdt door zelf de bouwgrond te gaan exploiteren op de locatie Junora in Nieuw-Namen. Volgens wethouder Diana van Damme-Fas- saert is er namelijk al een wacht lijst van mensen die aan de Veer- straat-Tijbaertstraet willen bou wen. door Eugène Verstraeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137