Kinderen zingen mee in Oostburgs sprookje lE&a Rondleiding door wederopbouwstad Oostburg FZC ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Rem op bouwen westelijke oever Kanaal blijft toch De Breskense troubadour vertelde zijn sprookje De Eenhoorn en de Watertoren gisteren voor de Oost burgse basisscholieren van groep 1 tot en met 6 in het Ledeltheater. Eeuwen terug, Oostburg was nog een ommuurde vestingstad, lag Oostburg in een moerassig ge bied, waar het 's avonds en 's nachts bijna altijd mistig was. Het meisje Maartje wilde weten of er echt een eenhoorn in het moeras woonde. Ze vond het dier, dat kon praten, en bracht hem zoet water dat niet meer in het verzilte moeras te vinden was. Uit dankbaarheid zorgde de een hoorn ervoor dat Oostburg niet werd geplaagd door overstromin gen, oorlog en ziektes. De wel vaart trok een Brugse koopman naar het stadje. De hebberige rijk aard liet niet alleen een enorm kasteel buiten de stadswallen bou wen, maar ook een watertoren. Al le burgers moesten daar de in houd van hun drinkputten in stor ten, zodat alleen de valse koop man nog water kon geven aan de eenhoorn. Het mythische dier doorzag het plan en zei Oostburg voorgoed vaarwel. Voor hij defini tief wegvloog - een eenhoorn is tegelijkertijd een Pegasus - door boorde hij met zijn hoorn de wa tertoren. De enorme waterstraal Een eenhoorn kun je niet misleiden, leder moet zelf voor zijn (en andermans) ge luk en voorspoed zorgen. spoelde het megalomane kasteel weg en vormde het Groote Gat. Sinds die tijd moeten de inwo ners van Oostburg weer zelf voor hun geluk en welvaart zorgen, leerde Damen de schoolkinderen. Die hoefden geen uur stil op hun stoel te blijven zitten, maar moch ten per twee groepen (1-2, 3-4 en 5-6) een lied meezingen. Damen hoopt dat veel kinderen er zon dag ook zijn als hij zijn verhaal nog eens vertelt tijdens de pick nick aan de zuidkant van het Groote Gat. Aan de voet van Fort Nijevelt komen zo'n tweehon derd Oostburgers morgen vanaf 12.00 uur feestelijk lunchen. TERNEUZEN - Met bouwen op de westelijke oever van het Kanaal Gent-Terneuzen - ruwweg tussen Sluiskil en Hoek - wil de Terneu- zense wethouder Frank van Hulle 'ongelooflijk terughoudend' blij ven. Van Hulle antwoordde dit on langs op vragen van raadslid Rian de Feijter (TOP/Gemeentebelan- gen). „Nu besloten is de nieuwe zeesluis binnen het huidige slui- zencomplex te bouwen, kunnen op de westelijke kanaaloever de teugels wel wat worden gevierd", aldus De Feijter. Volgens haar zijn er mensen met woningbouwplan nen en 'het zou goed zijn het ge bied te moderniseren'. Van Hulle wilde er niet van weten. De weste lijke kanaaloever is, stelde hij, aan gewezen als na 2025 te ontwikke len gebied voor (natte) bedrijvig heid. „Dat zouden we anders in de wielen gaan rijden." Camping De Vogel mag uitbreiden Recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk mag uitbrei den naar de zuidelijke oever van de Vogelkreek. De ge meenteraad van Hulst heeft dat besloten. Alle raadsfracties spraken waardering uit dat de jonge ondernemers durven inves teren in een economische moeilijke tijd. Dit jaar werd op De Vogel al een overdekt zwembad geopend. Helletochten door de grensstreek Wandelclub De Smokke laars houdt zondag 29 sep tember de Helletochten. Wandelaars kunnen kiezen uit 6,12,17,20,30,40 en 50 kilometer. De routes voeren door de bossen in de grensstreek en de langste wandelingen ko men tot in Hulst. Starten bij zaal 't Helleken, Prekeplein 8 in Hellestraat tussen 6.00 en 15.00 uur. www.desmokkel- aars.be. (V www.pzc.nl/abonneevoordeel ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Tijl Damen vertelt zo'n 230 Oostburgse basisscholieren uit de groepen 1 tot en met 6 het verhaal over De Eenhoorn en de Watertoren. De kinderen zingen in drie groepen (1-2,3-4 en 5-6) passende liederen over de eenhoorn, de rijke slechterik en '0,o,o, Oostburg". foto Mark Neelemans door René Hoonhorst OOSTBURC - Tijl Damen zou Tijl Da- men niet zijn als hij geen eigen draai aan de legende van de Oost burgse eenhoorn zou geven. Da men nam in zijn versie direct de watertoren, dat andere symbool van Oostburg mee. HENGSTDIJK HELLESTRAAT ABONNEE VOORDEEL In het teken van de Week van de Weder opbouw organiseert de PZC vrijdag 27 september een rondleiding door weder opbouwstad Oostburg. De wandeling onder leiding van verslag gever Jan van Damme begint om 14.00 uur. Vanaf 13.30 uur verzamelen in het Ledeltheater. Na een kop koffie volgt een wandeling door de stad, met inkijkjes in de NH-kerk aan het Kerkplein, het stadhuis en de RK-kerk. Ook de Kroonwijk wordt bezocht. De tocht zal rond 16.30 uur eindigen. Wie mee wil wandelen kan zich tot en met donderdag 26 september opgeven via pzc.nl/abonneevoordeel, per mail naar marketing@pzc.nl of schriftelijk naar PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Zowel mail als schriftelijk graag o.v.v. e-mailadres, naam, adres, postcode, telefoonnummer en bank/gironummer. Deelname kost 5,- en wordt per auto matische incasso afgeschreven. Door u zelf op te geven, machtigt u de PZC voor de eenmalige afschrijving van 5,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 135