Stagiaires werken met dieren aan zichzelf Slordige whiskydrinker Nederlands kampioenschap oestersteken in Bru omstreden Speciaal om hier te zijn 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Lappenmand Sportwagens toeren door regio Verkeersvoorziening op de grens bij Kapellebrug moet einde maken aan opstoppingen op drukke dagen. In operatiekamer één ligt een kat op apengapen, met een geschoren poot in de lucht. En in operatiekamer twee wordt een hond van rotte tanden verlost. Voor de art sen en.assistentes is het dagelijkse kost, maar als stagiaire kijk je voor al de eerste tijd je ogen uit. Milena Lauwers (16) uit Hulst en lamie Brandenburg (17) uit Sluis willen graag dierenartsassistente worden. Daarom volgen ze aan het Edudelta College in Goes de opleiding dierverzorging. Milena op niveau 4, Jamie op niveau 3. El ke week lopen ze twee dagen sta ge in Terneuzen. Daar worden ze begeleid door assistente Hanneke, maar eigenlijk ontfermen alle me dewerkers van het dierenzieken huis zich wel over de jongste tel gen in het pand. „We mogen echt overal meekijken. En dat niet al leen, we mogen ook echt heel veel dingen zelf doen", vertelt Mi lena. Zij loopt sinds het begin van dit jaar stage. „Vroeger was ik bang voor grote honden, omdat ik een keer ben gebeten. Dat gevoel SINT JANSTEEN - De berm van het fietspad langs de Clingedijk in Sint Jansteen wordt consequent vervuild door een fietsende lief hebber van mixdrankblikjes met whisky en cola. Kennelijk is het blikje telkens als de fietser langs de Clingedijk komt leeg en wordt het gewoon weggesmeten. Anne- miek en Davina Weemaes, die er in de buurt wonen, hebben over een lengte van zo'n 100 meter SLUIS - Zestig sportieve wagens doorkruisen vandaag het westen van Zeeuws-Vlaanderen, van Sluis naar Terneuzen en terug. 'Borderen' heet het festijn voor au toliefhebbers. Robin Vastenhout sleet heel langzaam. In de brug klas keerde het om, ik hield mij steeds meer met dieren bezig. In middels ben ik er wel al uit dat ik in dit vak verder wil. En dan het liefst in Zeeuws-Vlaanderen." Ook Jamie wil sowieso iets met dieren gaan doen. „Ik draai nu een maandje mee in het dierenzie kenhuis en kan nu al zeggen dat dit echt iets voor mij is. Niet al leen vanwege de dieren, maar ook de omgang met mensen is erg leuk. Hoewel ik .het soms wel eens lastig heb met de keuzes die baas jes maken voor hun dier." Milena heeft zich ook ten doel ge steld om tijdens haar stage aan zichzelf te werken. „Ik ben van na ture nogal verlegen. Hier word ik gedwongen met vreemde mensen te praten. Dat werkt echt goed. Ik leer hier op een prettige manier hoe ik moet doorpakken." Milena wil na het Edudelta Colle ge naar Barneveld voor een tweeja rige opleiding tot dierenartsassis tente. Jamie moet voor diezelfde route na niveau 3 ook nog niveau 4 halen in Goes. HULST - De ovale rotonde op de grens bij Kapellebrug kan er ko men. De gemeenteraad van Hulst stemt in met de realisering van deze voorziening, die een eind moet maken aan de files op de hoofdweg tussen Hulst en de Bel gische grens. Aanvankelijk was er in Kapelle brug nogal wat weerstand tegen de komst van een ovonde. Op zon dagen en andere dagen dat er veel Belgen naar Hulst komen, ont staan op de Gentsevaart vaak lan ge files. Bewoners hebben dan grote moeite om hun oprit af te komen. Met de huidige verkeers lichten op de grens ontstaan er nog wel gaten in de verkeers stroom, maar de bewoners den ken dat ze met een ovonde hele maal niet meer van hun erf kun nen komen. De provincie heeft be loofd op de Gentsevaart voor zo wat 200.000 euro aan extra maat regelen te treffen. Zo komt er een extra oversteekplaats en een fiets pad aan de westzijde tussen de Brouwerij en supermarkt. „Als de dorpsraad en de omwo nenden het ermee eens zijn, wie zijn zij dan om tegen te zijn", be toogde René van Domburg (Pro gressief Hulst) in de raadsvergade ring. Volgens Jos van Eek (Eigen lijst) zijn de bezwaren zeker niet weg genomen, maar hebben ze zich er bij neergelegd. „De mensen zeg gen, het helpt toch niet, er wordt niet naar ons geluisterd. De ovon de is meer een prestigekwestie ge worden dan dat het iets op lost." Wethouder Clen de Kraker verze kerde de gemeenteraad dat er wel degelijk goed naar de bewoners is geluisterd. JONGE POLEN IN AXEL langs het fietspad enkele tiental len whisky-cola blikjes verza meld. „Het is toch van de gekke zoveel blikjes van dezelfde soort op zo'n klein stukje", vinden An- nemiek en Davina, die de blikjes dan maar zelf hebben opgeruimd. „Misschien een tip voor de ge meente om hier een vangnet te plaatsen, zodat deze whisky-cola drinker zijn blikjes hier in kan werpen." uit Oostburg en Rik Fermont uit Sluiskil tekenen voor de organisa tie. Ze hebben als hobby het foto graferen van auto's als Ferrari en Lamborghini, die zaterdag ook van de partij zijn. „Wij doen dat al twintig jaar en nu is er ineens een vreemde eend in de bijt", zegt voorzitter Piet Janssens. „We zijn hier helemaal niet blij mee" Chefkok Dick-Pieter Arkenbout van de Vluchthaven in Bruinisse, die het Nedelands kampioen schap in Zeeland heeft opgezet, is zich van geen kwaad bewust. Hij legde een half jaar geleden con tact met de organisatie van het wereldkampioenschap oesterste ken in het Ierse Galway. Arken bout vroeg of hij de beste oester- steker uit Nederland mocht af vaardigen naar het WK. „De directrice in Ierland vond het een heel leuk idee. Ik was ervan overtuigd dat er dit jaar geen NK oestersteken was, omdat de hore cabeurs verzet is naar oktober. Dan is het werelkampioenschap in Ierland al geweest. Het was echt niet mijn bedoeling om dit achter iemands rug om te rege len", verklaart de chefkok uit Brui nisse. Janssens zegt dat zijn stichting wel van plan was om een oester steker naar Ierland te laten gaan. „We konden de winnaar van vo rig jaar toch sturen?" De directrice in Galway bevestig de vrijdag in een e-mail dat de winnaar van de wedstrijd in Brui nisse officieel deelneemt aan het WK. Arkenbout: „En daarom zijn wij het enige echte NK." De wedstrijd begint maandag om 16.00 uur. door Raymond de Frel In De Lappenmand geven dierenart sen, assistentes, specialisten én baas jes een kijkje achter de schermen van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan- deren in Terneuzen. Vandaag: Edu- delta-stagiaires Milena en Jamie. Raad stemt in met aanleg van ovonde door Eugène Verstraeten I Jamie (links) en Milena worden in Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen be geleid door dierenartsassistente Hanneke (rechts). AXEL - Je ouders zijn Pools, komen in Nederland werken en waar gaan ze wo nen? In Axel. De 11-jarige Roksana Pietrzak (rechts op de foto) en Ola Pocza- tek (12) overkwam het Vrijdag bezochten ze met alle groep 8-leerlingen uit Axel het Gdynia-oorlogsmuseum. „Speciaal", noemde Roksana het bezoek. „Want", voegde Ola toe, „onze opa's hebben Axel bevrijd." Polen hebben 19 september 1944 de Duitsers uit Axel en omgeving verdreven. De gevallenen zijn vrijdagmiddag herdacht bij het Poolse Kruis aan de Hulsterseweg. Van daag, zaterdag, volgen nog een bevrijdingsfietstocht (10.30 uur, start bij water toren) en de bevrijdingstaptoe (19.15 uur, Kennedyplein). foto Mark Neelemans door Cornelleke Blok BRUINISSE - De Stichting Europa Cu linair is boos op de organisator van het Nederlands kampioenschap oestersteken in Bruinisse. De Lim burgse stichting vindt dat de wed strijd in Bruinisse, komende maan dag, geen NK mag heten. Want tij dens de horecabeurs BBB in Maas tricht vindt jaarlijks óók een NK plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 134