Koeman spreekt Feyenoord moed in SPORT 33 El Barouki mist Kustmarathon door blessure Zeven atleten betrapt op doping Op de WK atletiek die in au gustus plaatsvonden in Mos kou zijn zeven atleten be trapt op doping. Onder hen is één Analist: de Roemeen se speerwerper Roman Avra- menko. Hij werd betrapt op het gebruik van dehy- drochloromethyltestostero- ne, beter bekend als 'oral tu- rinabol'. Avramenko werd vijfde in de Anale. Valse start volleyballers op EK De Nederlandse volleybal lers zijn vrijdag in Denemar ken in mineur begonnen aan het Europees kampioen schap. Oranje ging in Her- ning met 1-3 onderuit tegen Finland. De setstanden waren: 25-23 22-25 25-27 20-25. Nederland speelt vandaag te gen Servië. MIDDELBURG - Hicham el Barouki zal zijn titel niet verdedigen in de Kustmarathon. De Marokkaan kampt met een liesblessure en heeft zich afgemeld bij de organi satie. El Barouki heeft al langere tijd klachten. Die kreeg hij na zijn overwinning in mei in de mara thon van Klazienaveen. Hij leek daarvan hersteld, maar nadat hij weer voluit ging trainen kreeg hij last van de lies. El Barouki ver- blijft momenteel bij zijn familie in Rabat om te herstellen van zijn kwaal. „Hij heeft te veel hinder om van start te gaan", vertelt zijn begeleider Leonard van Putten die momenteel bij El Barouki op bezoek is in Marokko. „Ik heb van middag uitgebreid met hem ge sproken. Hij had heel graag mee gedaan en is teleurgesteld." De, Marokkaan heeft met 2.29,56 uur het parkoersrecord in zijn bezit. El Barouki gold ook dit jaar als grootste kanshebber op de zege. Vooralsnog staan er nu geen bui tenlandse toppers op de startlijst en ligt de weg open voor een Zeeuwse loper. De laatste Zeeuw se zege dateert uit 2009, toen Sé- bastièn Schletterer als eerste over„ de meet kwam. Ook dit jaar staat de Middelburger op de startlijst. De elfde editie van de Kustmara thon start zaterdag 5 oktober in Burgh-Haamstede. Go Ahead en Cambuur in balans Go Ahead Eagles heeft te leurstellend met 0-0 gelijk gespeeld tegen SC Cambuur. De ploeg uit Deventer speel de de hele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Martijn van der Laan. Toch wisten de Eagles niet te scoren. Omdat Cam buur dat in de counter even min lukte werd het 0-0. En dus ging het gistermiddag in Rotterdam niet over Bakkal. Maar over spelers die wel tot de selectie behoren en misschien wel weer in de basis starten, zoals lean-Paul Boëtius. „Ik denk dat hij het aankan." En over spelers die een knauw hebben gekregen, zoals aanvoerder Stefan de Vrij. De Feyenoord-trainer had zich duidelijk voorgenomen zijn selec tie via de wekelijkse persconferen tie moed in te spreken. Na het 3-3-gelijkspel tegen NEC was Koe man weliswaar duidelijk dat „het allemaal nog steeds heel broos" is, maar de trainer benadrukte wel dat hij in de oefensessies waarneemt dat zijn ploeg „duide lijk verder is dan in het begin van de competitie. Ik verwacht dat het gelijkspel een incident was." Na de belabberde competitiestart - niet eerder verloor Feyenoord de eerste drie duels - volgden zeges op NAC en Roda. Dat niet van NEC kon wordén gewonnen, door een aantal defensieve blun ders, kwam hard aan. „Gelukkig zijn de spelers ook zelfkritisch. Het is niet zo dat ze denken dat al les wat ze doen goed is." Volgens Koeman zijn de komen de wedstrijden voor zijn team een maatstaf. „Nu moeten we kij ken of we ervan geleerd hebben." Wel wil hij zijn jongere spelers enig respijt geven. „Misschien lijkt het voor de buitenwereld of sommigen stilstaan, maar ik heb nog altijd het idee dat er stappen worden gemaakt. En natuurlijk maken spelers van 21, 22 jaar ook dan nog fouten." In de wetenschap dat de verschil len op de ranglijst nog klein zijn, hoopt Koeman een goede reeks te maken. „Dan sta je overal weer bij." Puur cijfermatig denkt de trainer dat de boodschap wel dui delijk is. Uit de vier competitie duels die ingeklemd zitten tussen de interlands van Oranje tegen Andorra (10 september) en Hon garije (11 oktober) wilde de coach tien of twaalf punten halen. „Nu we de eerste daarvan gelijkge speeld hebben, zijn er dus nog ne gen over." Na het thuisduel met Utrecht volgen voor Feyenoord nog confrontaties met ADO Den Haag (thuis) en Vitesse (uit). Ko mende donderdag spelen de Rot terdammers bovendien de beker wedstrijd tegen de koploper van de Jupiler League, FC Dordrecht. Koeman hoopt dan sowieso een gemotiveerde Graziano Pellè op te kunnen stellen. De Italiaan laat de laatste weken met gebaren en mimiek blijken niet altijd tevre den te zijn over zijn medespelers. Koeman waardeert de winnaars mentaliteit van de spits, maar heeft de Italiaan inmiddels wel duidelijk gemaakt dat hij op zijn tellen moet passen. „Het is niet zo dat hij, omdat-ie onze doelpun tenmaker is, in gedrag maar kan doen en laten wat hij wil. Qua li chaamstaal verwacht ik van ieder een hetzelfde. Je ongenoegen la ten blijken met armgebaren, nee dat moet je niet doen." ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 MOSKOU HERNING door Maurice Steketee DEVENTER door Edward Swier ROTTERDAM - Ze kunnen een crea tieve middenvelder goed gebrui ken, zaten dan ook om zijn komst te springen en wisten niet hoe snel ze hem vast moesten leggen. Dat alles ten spijt komt Otman Bakkal morgen nog niet in actie voor Feye noord. De wedstrijd tegen FC Utrecht komt te vroeg. „Als je in ja nuari je laatste wedstrijd hebt ge speeld, betekent dat niet dat je in september zomaar wedstrijdfit bent", aldus Ronald Koeman. Doelman Jeroen Zoet is uitgegroeid tot een vaste waarde bij PSV. foto Jasper Ruhe/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 129