Ajax reist met veel vertrouwen, maar zonder fans naar PSV I 'Sleutelzaak' loopt voor De Nooijer met sisser af 1 32 SPORT PSV-AJAX In korte tijd is Groninger Jeroen Zoet (22) de onbetwiste eerste doelman van PSV geworden. Froome kopman op WK, Wiggins slechts knecht En zo slecht deed Ajax het in Camp Nou nu ook weer niet. De ploeg kon terugkijken op één goe de helft, zonder een defensieve muur op te bouwen. Daaruit haal de De Boer nog de meeste voldoe ning. Een betere tegenstander dan Barcelona vind je nergens. Om daar met een elftal, uitgehold tijdens de transferperiode, aardig stand te houden geeft moed voor de toekomst. „We hebben slechte momenten gehad, maar zeker ook goede fases beleefd", gaf hij aan. „Daar moeten we ons aan vast houden. We gaan dan ook met vertrouwen richting PSV." De Boer bevestigde zijn optimis me tijdens de bekendmaking van de wedstrijdselectie. Op Tobias Sa na na koos hij voor dezelfde groep spelers als tegen PEC Zwolle en Barcelona. De Zweed, telkens een dissonant, maakt plaats voor Lu cas Andersen. In de reactie van Stefano Denswil echode deze uit spraken door. De Boer schoof de jonge centrale verdediger naar vo ren, toen Toby Alderweireld ver trok. Hij kreeg de voorkeur boven Mike van der Hoorn, die het ni veau vooralsnog niet aankan. On danks een masterclass van Lionel Messi en een dekkingsfout bij het doelpunt van Gerard Piqué maak te Denswil geen verslagen in druk. „Ik zou niet weten wat mij van mijn stuk kan brengen", leg de hij uit. „Ik geloof in mezelf en ben heel ontspannen." Denswil beseft vooral nog veel te moeten leren. Ook weet hij een betere meester dan Messi, die hij aardig bespeelde, niet snel te zullen tref fen. Het sterkt hem in de overtui ging op de juiste weg te zitten. En, op dit moment belangrijk voor De Boer, vrees voor de voor hoede van PSV zal hij niet snel krijgen. Anders dan tegen Barcelona zal Ajax in een meer vertrouwde for matie gaan spelen. Viktor Fischer keert vrijwel zeker terug als links buiten. De Deen, die een lastige periode doormaakt, mag zich op nieuw bewijzen. Ook Daley Blind kan op een basisplaats rekenen, waardoor Nicolaï Boilesen naar de bank verdwijnt. Een rol als 'han gende' vleugelspits als tegen Bar^a, zit er niet voor hem in. De Boer wil als vanouds 'domineren'. Interessant wordt de bezetting van de aanval. Kiest hij net als af gelopen woensdag voor Bojan Kr- kic in de spits? „Het is zeker voor herhaling vatbaar", merkte de coach op. In het Philips Stadion moet Ajax het zonder steun van fans uit Am sterdam doen. Een treinreis kan door spoorwerkzaamheden niet gemaakt worden. En de rechter bepaalde dat de gemeente Eindho ven niet hoeft mee te werken aan een buscombi. EINDHOVEN - Jeroen Zoet draait niet om de hete brij heen. „Ont zettend jammer", zegt hij daags na het Europa League-echec te gen PFC Ludogorets. „We moeten hieruit leren dat we altijd hon derd procent scherp moeten zijn. Het mag niet dat we daar een te genstander als Ajax voor nodig hebben." De 21-jarige keeper van PSV maak-, te dit seizoen indruk met een sta biele start. Morgen speelt hij zijn eerste topper in de eredivisie te gen Ajax. „Vroeg in het seizoen, maar dat maakt niet uit. Ik weet dat het een thuiswedstrijd is die in Eindhoven enorm leeft. Er ge beurt altijd veel, je moet je kop er goed bijhouden." Dat is Zoet door gaans wel toevertrouwd. Nuchter, stabiel, degelijk: het zijn kern woorden die op de Groninger van toepassing zijn. Afgelopen week ondertekende hij zijn nieuwe contract dat hem tot midden 2017 aan PSV bindt. „Het bevalt me hier prima, ik heb nooit het gevoel gehad dat ik van uit Veendam in een hele andere wereld terechtkwam. Op mijn vijftiende ben ik verhuisd en kwam ik in Eindhoven in een gastgezin terecht. Daar word je hard van, elke maandagmorgen met de trein van Assen naar Eind hoven. Binnen ons gezin is thuis snel veel veranderd. Ook mijn oudere zus Danielle is rond die pe riode het huis uit gegaan, ze speelt volleybal in de eredivisie bij Lycurgus. Ik kan het niet vaak zien, nu al helemaal niet. We zit ten in een fase in het seizoen waarin je soms drie wedstrijden in zeven dagen speelt. Bij ons thuis was sport altijd belangrijk. Mijn vader en moeder zijn fana tiek en sportief, maar hadden geen betaalde carrière. Ik kom niet zo vaak meer thuis, in inter landperiodes en vakanties natuur lijk wel. Met mijn zus heb ik het niet vaak over sport, soms is het ook goed om even afstand te ne men. Natuurlijk begrijpen we el kaar wel goed, als het een keer te genzit." Zoet rondde in Eindhoven de ha vo af en studeerde nog een jaar op de WCS-Academie. „Nu staat het voetbal centraal. Natuurlijk is het fijn om iets achter de hand te hebben. Het lijkt soms of mijn he le carrière gepland is inderdaad, terwijl in de voetballerij heel moeilijk iets te plannen valt. RKC is voor mij een zegen geweest, ik heb daar twee jaar heel veel ge leerd. Het was niet vanzelfspre kend dat ik bij PSV zou gaan spe len dit jaar, maar dat is uiteinde lijk wel gelukt. Presteer ik hier goed, dan weet ik dat een WK-se- lectie realistisch is. Ik denk dat we met een stuk of vijf keepers in concurrentie zijn voor een plek bij Oranje. Dat is mooi, het gaat nu om PSV. Ik moet hier op alle fronten nog groeien, ook coach end kan ik mezelf sterk verbete ren." Met een goed resultaat tegen Ajax kan PSV een matige periode met zes wedstrijden zonder winst af schudden, weet ook Zoet. „Het zijn allebei jonge ploegen, die sterk in ontwikkeling zijn. Soms is er een terugval, juist dan gaat het erom dat iedereen steeds hon derd procent gemotiveerd blijft." We zitten nu in een fase in het seizoen waarin we drie keer in ze ven dagen spelen. NIEUWE KANS VOOR LINKSBACK TAMATA LONKT Nooijer bestempelde het als 'voet balhumor' en bij de tuchtcommis- sie van de KNVB tilden ze er nu ook niet te zwaar aan. FC Dordrecht en De Nooijer mochten vrijdagavond na de thuisnederlaag tegen Willem II (0-2) toch nog juichen. De koplo per van de eerste divisie verzeker de zich ondanks de nederlaag van de eerste-periodetitel. Dordrecht veroverde de prijs, omdat Eindho ven op eigen veld verloor van Jong Ajax (1-2). Ook Telstar profi teerde niet optimaal van de neder laag van de lijstaanvoerder. De club uit Velsen kwam bij Excel sior niet verder dan een gelijkspel (1-1). Den Bosch, met Istvan Bakx als invaller, won met 2-1 van Jong PSV. Sparta Rotterdam nam drie punten mee bij Fortuna Sittard: 0-3. Jeremy de Nooijer kwam niet in actie voor de Rotterdammers. De Nooijer kon geschorst worden, omdat hij vorige week vrijdag na afloop van het verloren duel bij Helmond Sport (2-1) scheidsrech ter Kamphuis even had opgeslo ten in zijn kleedkamer. De Nooijer draaide in het voorbij gaan de sleutel om en gooide die een meter verder op de grond. De beheerder pakte die en draaide de deur weer open, waardoor Kamp huis er niets van had gemerkt. De LONDEN - Christopher Froome is de kopman van de Britse wieler ploeg voor de wegwedstrijd op de WK wielrennen, komende week in Florence. Dat heeft de Britse wielerfederatie vrijdag bekendge maakt. Zijn rivaal en ploeggenoot Bradley Wiggins maakt eveneens deel uit van de ploeg, maar zal op voorhand niet de kaart worden die de Britten trekken. Naast Froome en Wiggins, de winnaars van de Tour de France van de afgelopen twee jaar, zijn Mark Cavendish, Steve Cum- mings, Josh Edmondson, lan Stan- nard, Geraint Thomas en Jon Tier- nan Locke opgenomen door Dave Brailsford, die de scepter zwaait over de ploeg. „We hebben een sterk team en het is een geweldi ge stimulans dat we de twee laat ste winnaars van de Ronde van Ronald Koeman (links) vindt dat Graziano Pellè zijn gedrag moet verande- Frankrijk in ons midden hebben." ren. foto Joep Leenen/ANP door Geert Langendorff AMSTERDAM - Het klonk wat vreemd, zo kort na terugkeer uit Barcelona. Met de galashow van Lionel Messi nog op het netvlies bestempelde trainer Frank de Boer en passant Ajax als favoriet voor het duel met PSV. Nader be schouwd viel de stelling goed te bil lijken. De eredivisie bevindt zich nu eenmaal in een ander melkwegstel sel dan de sterrenploeg uit Catalo- nië. Op eigen bodem behoort de landskampioen wél tot de top. Stefano Denswil Keeper uit een topsportfamilie door Rik Elfrink Hij zou oorspronkelijk gisteravond bij FC Den Bosch-Jong PSV star ten, maar linksback Abel Tamata werd geschrapt uit de wedstrijdse lectie van de beloften. Door de mogelijke absentie van Jetro Willems is de 22-jarige verde diger plotseling in beeld voor een basisplek tijdens de topper van morgen in de eredivisie: PSV-Ajax. Hij trainde gistermorgen mee met de A-selectie. Zou Tamata in De Vliert gespeeld hebben, dan was meespelen tegen Ajax niet moge lijk geweest. PSV kampt tegen de titelconcur- rent met veel personele proble men. Georginio Wijnaldum, Karim Rekik en Luciano Narsingh zijn er zeker niet bij. Zanka is geschorst. DORDRECHT - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Gérard de Nooijer een voorwaardelijke straf van één wedstrijd schorsing opge legd. De assistent-trainer van FC Dordrecht zat vrijdagavond dus ge woon op de bank, toen zijn ploeg thuis tegen Willem II de eerste-pe- riodetitel in de Jupiler League vero verde. „Gelukkig loopt het met een sisser af', zei de Nooijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 128