Alle straten straks een dertig-kilometerzone Dieven richten ravage aan in kantine Vosmeer BEVELANDEN en THOLEN 23 Steenspil is naam voor fusieschool met Westerpoort De gemeente wil op die manier de verkeersveiligheid vergroten. Nu geldt op doorgaande routes vaak nog een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. „Er zijn in de toekomst nog maar een paar uitzonderingen", zegt wet houder Jan Zandee (SGP, ver keer). „De Goesestraatweg in 's-Gravenpolder bijvoorbeeld. Daar is een vrijliggend fietspad, dus daar kan vijftig gereden wor den. Maar de Schoorkenszandweg in 's-Gravenpolder heeft weer geen vrijliggende fietspaden, dus daar wordt wél dertig kilometer ingevoerd." Weggebruikers moeten aan de weg kunnen zien hoe hard ze mo gen rijden, vindt Zandee. Nu is dat niet altijd even helder. „We willen mensen graag die duidelijk heid geven." Met de politie zou den afspraken zijn gemaakt over handhaving: er zijn altijd veel klachten over hardrijders in der- tigkilometerzones. „Dat kan na tuurlijk niet elke maand, maar als er excessen zijn, zoals bijvoor beeld op de Monsterweg in Bors- sele vorig jaar, dan grijpen we in." Ook in het buitengebied wordt de maximumsnelheid in de toe komst aangepast, zegt Zandee. „Er zijn wat moppers hier en daar over de snelheid buiten de be bouwde kom. Maar we doen daar pas iets aan na de verbreding van Het moet aan de hand van de soort weg meteen duide lijk zijn hoe hard je mag rij den in de gemeente. de Sloeweg en de nieuwe afslag van de A58 bij de Drieweg in Heinkenszand. Pas daarna wordt duidelijk hoe de verkeersstromen zich gaan ontwikkelen. De ver wachting is dat die wegen over een kleine twee jaar klaar zijn. Eind dit jaar begint de aanbeste ding van het werk." De komende jaren moeten eerst een aantal knelpunten worden op gelost. Bovenaan de lijst staat de kruising Kaaiweg-Monsterweg (die trouwens pas opnieuw is in gericht) in Borssele, gevolgd door Clara's Pad in Heinkenszand, de aanpak van de overlast van vracht verkeer in de Hoofdstraat in Hein kenszand en de Molendijk in 's-Heerenhoek. De Borselse plannen met het ver keer staan in het nieuwe Ver- keers- en vervoersplan van de ge meente. Dat wordt in oktober voor het eerst in de gemeenteraad besproken, dan gaat het de in spraak in. Zandee vermoedt dat het plan veel draagvlak heeft. „We hebben geprobeerd om zo goed mogelijk met iedereen te overleggen: dorpsraden, de ZLTO, de stichting tot behoud van de Zak van Zuid-Beveland en de raadsfracties." Op 30 oktober is er een informa tiebijeenkomst over de plannen. Het is namelijk niet voor het eerst dat inbrekers de kantine van de club uit Oud-Vossemeer bezoch ten. „Ik ben hier nu acht jaar be heerder en dit is al de vijfde in braak die ik meemaak." Volgens Burgers hebben de die ven onder meer twee flatscreen te levisies meegenomen. Verder heb ben ze in hun zoektocht naar geld veel schade veroorzaakt..Deuren en kastjes zijn met geweld open gebroken en zelfs het tafelvoetbal spel, waar ook geld in zit, moest het ontgelden. Het is de inbrekers overigens niet gelukt deze open te breken. „Ze zijn sowieso zon der geld weer vertrokken", weet Burgers. „Want ik laat nooit een stuiver achter in de kantine." De beheerder denkt dat de schade al gauw vier- tot vijfduizend euro bedraagt. Die kosten komen alle maal voor rekening van de club, omdat VV Vosmeer niet verze kerd is tegen inbraak. „Dat is niet te doen. De kosten van zo'n verze kering zijn veel te hoog en boven dien moet je dan enorm veel vei ligheidsmaatregelen treffen." De voetbalclub heeft er overigens wel wat aan gedaan om inbraken als deze te voorkomen. Zo is be bossing weggehaald om de kanti ne zoveel mogelijk in het zicht te laten liggen. Volgens Burgers kan een relatief kleine club als W Vosmeer kos ten als deze missen als kiespijn. „We hebben het al moeilijk. Zo zijn onlangs nog een paar bord sponsors afgehaakt en verliezen we dertig procent van de subsidie van de gemeente. Zö'n inbraak kun je er dan niet bij hebben. Als dit een paar keer gebeurt, redt je het als club gewoon niet meer." De beheerder wil andere clubs waarschuwen. „De rechercheur vertelde me dat er een bende ac tief is. Dus ik zou tegen iedereen willen zeggen: wees alert. Het is misschien niet helemaal te voor komen, maar zorg er in elk geval voor dat de beveiliging zo goed mogelijk op orde is." Volgens Burgers hebben de inbre kers niet alleen de voetbalvereni ging bezocht. Ze zouden ook bin nen zijn geweest bij de nabij gele gen gymzaal waar de muziekvere niging oefent. Daar namen ze geld en een koffiezetapparaat mee. „Toen we dat ontdekten zijn we ook meteen bij de tennisvere niging gaan kijken, maar die heb ben ze gelukkig ongemoeid gela ten." De inbraak werd gisteren ontdekt door een lid. Hij moet hebben plaatsgevonden tussen donderdag avond 11 uur en vrijdagochtend kwart voor 9. Getuigen kunnen zich melden bij de politie. THOLEN - De nieuwe vmbo-school in Halsteren, waar het huidige Westerpoort College in Tholen in opgaat, krijgt de naam Steenspil. Dat heeft het ROC West- Brabant bekend gemaakt. Voor de naam Steenspil is geko zen, omdat de straat waaraan de school ligt zo heet. Maar ook om dat een steenspil de as of het cen trum van een maalsteen is. Alles draait om de steenspil. Volgens het ROC West-Brabant draait ook alles om de leerlingen. De nieuwe school gaat volgend schooljaar open. Tholen heeft dan geen open baar voortgezet onderwijs meer binnen de gemeentegrenzen. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Fietsers op de Goesestraatweg in 's-Gravenpolder: in deze straat blijft deels een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur gelden omdat er gescheiden fietspaden liggen, foto Marceüe Davidse door Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Op alle straten in de bebouwde kom van de gemeen te Borsele mag straks niet harder worden gereden dan dertig kilome ter per uur. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Bij een inbraak in de kantine van voetbalvereni ging W Vosmeer is in de nacht van donderdag op vrijdag veel schade aangericht. „Ik word er moedeloos van", zegt kantinebeheerder Chris Burgers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 123