Herstel van school registratie onbegonnen werk Katse Muziekdag bindt de kerk en dorpshuis 399,- Schapenboerderij krijgt paardenbar KOSTUUM Zeehondenredder wordt ridder ROY ROBSON makelaar? Te Koop Gevraagd goes' Gezocht: getuigen mishandeling De politie zoekt twee ma nen die getuige zijn geweest van de mishandeling van twee mannen aan de Oost- wal in Goes op september. De twee hebben de slachtof fers geholpen. Het zou gaan om blanke mannen. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de zaak. Er is nog geen verdachte aan gehouden. Cultuurroute in de Goese Polder Vandaag en morgen kunnen liefhebbers van kunst en cul tuur weer een tocht maken langs open huizen in de wijk de Goese Polder in Goes. Tijdens Goese Polder Expressief zetten creatieve- lingen in de buurt hun deu ren open. Volgend weekend is er een herhaling. Vrouw geschept op zebrapad Een vrouw is vrijdagmiddag even na vier uur ernstig ge wond geraakt bij een aanrij ding op een zebrapad aan de Fruitlaan in Goes. De vrouw werd geschept door een auto. De automobi list is door de politie meege nomen naar het politiebu reau voor verhoor. Een trau mahelikopter is ter plaatse geweest. De politie onder zoekt de toedracht. Jaap van der Hiele uit Mid delburg heeft vrijdag een ko ninklijke onderscheiding ge kregen voor zijn werk voor de Eerste Hulp Bij Zeezoog dieren. Van der Hiele redde twintig jaar geleden zijn eer ste zieke zeehond, op het strand van Vrouwenpolder. Sindsdien hielp hij honder den zeehonden, bruinvis sen, dolfijnen en walvissen bij strandingen. SCHORE - Toen in 1997 op het ge meentehuis van Kapelle de formu lieren tot tweemaal toe 'vergeten' werden voor het aanvragen van dispensatie bij het ministerie van Onderwijs voor de Schoorse school, ontstond er een vreemde situatie. Dat jaar kreeg De Ttinnel ook De Zeeuwse Onderwijsprijs voor ex cellente resultaten. Tegelijk was de school plots platzak, was ze haar nummer uit de Basis Regis tratie Instellingen kwijt en moest er vlak voor het begin van het schooljaar een fusie met de We- meldingse school geregeld wor den. De omissie, eerst afgedaan als 'niet onze schuld', kostte wethou der A.C. van Overbeeke (PvdA) zijn loopbaan. Ter reparatie beloof de de raad Kapelle het verschil tus sen de ontnomen rijksvergoeding en het budget voor een dependan- ceschool bij te leggen. Dat was - en is nog steeds - 167.000 euro per jaar. Een echte reparatie, herstel van de brinregistratie of een nieu we registratie, bleek om geheim zinnige Haagse redenen niet mo gelijk. Door de jaren zijn herhaal delijk pogingen ondernomen, ver telt schooldirecteur Niek Flipse. „Destijds heeft het Kamerlid John Lilipaly geprobeerd gehoor te krij gen bij staatssecretaris Tineke Ne telenbos. Ik heb het geprobeerd bij de onderwijsinspecteur. Vorige week heb ik nog met Tweede Ka merlid Albert de Vries de moge lijkheden verkend. Maar een nieuw brin-nummer krijg je enkel als je school de komende vijftien jaar 200 leerlingen zal hebben." Flipse richt zijn hoop op de nieu we gemeenteraad na de verkiezin gen op 19 maart 2014. „De school heeft tot en met 2018 meer dan veertig leerlingen. Wij proberen met een lobby behoud van de school in de verkiezingsprogram ma's te krijgen. Dan zijn wij be reid elk jaar opnieuw te bekijken of voortgaan nog zin heeft." HEINKENSZAND - Op Schapenboer derij de Schaapskooi in Heinkens- zand wordt vandaag een zogehe ten paardenbar in gebruik geno men. De bar is bedoeld als rustpunt voor paarden tijdens een buiten- rit. De berijders kunnen ondertus sen bijkomen in de eeterij. De bar wordt rond 13.15 uur officieel geo pend door middel van het steken van de eerste ring van de ring steekcompetitie. ledereen, met of zonder paard, is welkom. Dat begint om 11.00 uur in de Kat se kerk. Pianist Erik Hoogenboom uit Kamperland speelt klassieke muziek. Ttissen 12.30 en 13.30 uur kunnen bezoekers voor 2,50 euro - na aanmelding bij Galerie Kats of het dorpshuis - brunchen in het Nieuw-Zeelandhuis naast de kerk. Daarna Vanaf 13.30 verzorgt het Trio Tony Wesdijk een pro gramma met lichte muziek en zangeressen. Het programma be luisteren kost vijf euro. Voor de avond pakt het dorpshuis De Vriendschap het evenement over met jazzy easy listening van Illegal: ooit begonnen als 'Legal' maar in de huidige bezetting met Judith Mollenbrok (zang), Yvon ne van CaSand (zang) en Jurgen Wirtz (drums), Lex Kosters (gi taar toetsen), André Kareïse (bas) en Jan Pieter Wisse (gitaar). Van 18.30 uur tot 20.30 uur is het podium voor de Zeeuws/ Zuid-Hollandse classic rockband No Point. Voor het dorpshuis staat een friteswagen. Alle maatcombinaties mogelijk Wegens succesvolle verkopen Ejn wi| dringend opzoek naar. Wfoningen in de binnenstad van Middelburg Hoekwoning'' 2-onder-l- kapivoning in Paauwenburg (VÜMtnjeo), - Gezinswoning in Zutd-Beveiand Wjmngen in deWersche Poort ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 BEVELANDEN en THOLEN 21 GOES www.goesepolderexpres- sief.nl GO-ES VLISSINGEN door Claudia Sondervan Björn Balkenende hangt nog een hartje voor zijn raam. foto Marcelle Davidse KATS - Het dorpshuis De Vriend schap van Kats en de Katse kerk ha ken samen in bij een muzikaal dorpsevenement, zondag 22 sep tember. Het kleine dorp viert de twee voorzieningen met een geza menlijk programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 121