Amos preekt onheil tijdens dienst Lewedorp SERVICE 3f on ni ken werk Jl. AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Geachte Amos. Uw op treden als profeet heeft hier nogal wat opschudding veroor zaakt. We hebben ongenadig op ons donder gehad!" Amos: „kan wel zijn, maar het zijn niet mijn woorden, maar het is Gods Woord." Deze zinnen worden in Lewedorp uitgespro ken door Annemarie Rentmeester en Agnes de Winter. Een Bijbelle zing in de vorm van een samen spraak tussen de profeet Amos, een arme schapenboer en een in woner van de weelderige hoofd stad Samaria van het koninkrijk Is rael. Een aanklacht tegen de rijke elite die de armen laat creperen. Katholieken en protestanten wa ren zondag in Lewedorp een drachtig bijeen tijdens de oecume nische vredesviering. Dit keer in de intieme protestantse kerk aan de Zandkreekstraat, maar het had net zo goed in de katholieke kun nen zijn, want Lewedorp is een voorbeeld voor de oecumene. De tekst op de voorgevel (Hij is onze vrede) past als gegoten bij deze dienst. Binnen wordt zowel door de aangehaalde dames als pastor Wiel Hacking duidelijk ge maakt dat de wereld bol staat van de onvrede. Amos fulmineert dat de rijken in Samaria, de hoofd stad van Israël op ivoren bedden slapen terwijl de kansarmen am per een matje hebben om zich ter ruste te leggen. Hacking maakt in zijn preek een prachtige verbin ding tussen de economische onge lijkheid dichtbij en veraf als hij in haakt op de oorlog in Syrië: „Het kan niet zo zijn, vonden en vin den veel Syriërs, dat de politieke en economische elite van het land slachtoffers maakt onder de eigen bevolking om aan de macht te blij ven. De verontwaardiging daar over is dezelfdeals die bij Amos. Hij verzet zich tegen een matelo ze verrijking van de maatschappe lijke toplaag, die eenvoudige dorpsbewoners en boeren zelfs van hun slaapmatje berooft." De wereldvrede kan de viering in Lewedorp niet brengen, maar het is wel een plaats van troost in een onzekere tijd. Vanaf het half uur koffie drinken voor de dienst tot aan de handdrukken na afloop. Veel meer over deze dienst en dorp op het weblog Monniken werk. Daar staat ook de column van de week Arjan Beekman. Hij filoso feert over genade en over het be grip liefde als drijfveer. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 eren: het is herfst ZATERDAG 21 SEPTEMBER Rilland Kofferbakverkoop/Rommelmarkt Dwarsweg 9,10.00-17.00 uur. Vlissingen Openstelling kazematten, 13.30 en 15.30 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Vlissingen Openstelling kazematten, 13.30 en 15.30 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Vlissingen Openstelling kazematten, 14.00 uur. PODIUM ZATERDAG 21 SEPTEMBER Goes Puur Danceparty, 't Beest, 21.00 uur Middelburg Familieconcert zangeres Willemijn uit Urk, panfluittiste Carina Bossenbroek en pianist Wilbert Magré, Koorkerk, 19.30 uur Toneelvoorstelling 'Met gesloten deu ren' door Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Cabaretgroep Poolvogel met 'Wachtlo kaal 9', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Uitmarkt West-Zeeuws Vlaanderen, Ledelplein, 11.00-18.00 uur Kashfest, met The Monolith Deathcult, Bodyfarm, Spoil Engine, Klaïton en Carce- ri, The Lane, 19.00 uur Tholen Zeeuws Mannen Ensemble viert tienja rig bestaan met jubileumconcert, Grote Kerk, 20.00 uur Vlissingen Demo-presentatie Zeeuwse band The Decades, Stichting Droom, Bloemenlaan 49, 15.00 uur Jubileumparty 30 jaar Juke Joints, De Piek, 21.30 uur Arsenaal DiscoNight, Arsenaaltheater, 22.00 - 02.30 uur Wissenkerke Broeder Dieleman met Zeeuwse folk, Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag Afsluitend concert Masterclass Vocale Muziek met als thema 'Kerstmis in sep tember", Podium Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Openluchtspel 'Watermensen', De Re derijkers Zierikzee, Stads- en Commerciewerk, 13.30 u., 16.30 u„ 20.00 uur. ZONDAG 22 SEPTEMBER Goes Manhuistuinconcert door muziekvere niging Con Affezione Kwadendamme, Manhuistuin (bij slecht weer Grote of Ma ria Magdalenakerk), 12.00 uur Concert Verspucci Quartet op uitnodi ging van Stichting Kamermuziek Zeeland. Lisanne Soeterbroek, Laura Oomens (viool), Staphanie Steinr (altviool) en Douw Fonda (cello) spelen werk van Men delssohn, Janacek (eerste strijkkwartet) en Beethoven (opus 59 nr 3). Foyer De Mythe, 15.00 uur Kloetinge Concert bij de Buren: vier verschillen de kamerconcerten van elk ongeveer 20 minuten, Marktveld/Geertesplein, 14.30-16.30 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Met gesloten deu ren' door Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 14.30 uur Terneuzen Jazzconcert Ben van Gelder 5-tet, Porgy en Bess, 15.00 uur Veere Concert MuziekPodium Zeeland: vo caal ensemble Tallis Scholars o.l.v. Peter Phillips, Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen i Optreden Toppers van Oranje met o.a. Frans Duijts, Jason Bouman, Sieneke en Guimar Hotel Arion, 12.00 uur Concert Trio Les Amis, Atrium Ter Reede, 14.30 uur -■ Optreden coverband Slack Alice, Panta Rhei, 17.30 uur Walsoorden Concert Belgische zanger, songwriter, gitarist en pianist Fernant Zeste, Cultuurpaviljoen De Perk, 15.00 uur WOENSDAG 25 SEPTEMBER Kapelle Optreden singer-songwriter Marsha, Hal gemeentehuis, 20.00 uur. Oostburg Dirk Scheele met kinderconcert 'De Liedjesspeeltuin', Ledeltheater, 15.00 uur DONDERDAG 26 SEPTEMBER Goes Ronald Snijders One Man Show, Podium 't Beest, 20.30 uur. door Willem Staat Arjan Beekman www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 117