'Pop-up' expo in opgeknapt Zierikzees pandje SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Steenspil is naam van Thoolse fusieschool Drie jaar terug traden de cursis ten van de Zierikzeese kunste naar ook al eens naar buiten in een toen door Zeeuwland beschik baar gesteld pand. Nu vonden zij een bereidwillige Rob Droppert van Solumet Nederland Beheer te genover zich. „Een leuk initiatief. Het pand staat nu leeg en dan heb ik liever wat mooie schilderijen hangen dan niets. Dat geeft ten minste sfeer", licht hij zijn bereid heid toe. De afgelopen anderhalf jaar is het pand gerenoveerd. Op dit mo ment worden de laatste puntjes op de i gezet aan de twee apparte menten die boven te huur ko men. Voor de cursisten is het leuk („En leuk op die plek") om eens wat van hun inspanningen aan de buitenwereld te kunnen laten zien, geeft cursist - en organisator van de expo - Gert Kooman aan. „Ook uit waardering naar Sil van Mil toe. We leren heel veel van haar." Behalve de techniek van het schilderen met olieverf heeft Kooman vooral ook leren kijken sinds hij in 2006 voor het eerst in het atelier van Van Mil aanschoof. Van Mil zelf is razendenthousiast over het initiatief van haar cursis ten om te exposeren. Omdat ze zo wellicht een werk kunnen verko pen en omdat het goed is ook eens iets van anderen („Ook al is dat niet altijd leuk") te horen over je werk. Maar ook: „Dit soort din gen zijn heel belangrijk om van Zierikzee een kunststadje te ma ken. Er moeten zoveel mogelijk kunstenaars naar Zierikzee. Je kunt van alles via internet kopen, maar handwerk en unieke produc ten: daar komen mensen voor. Dat wil je in het echt zien. En zit ten er veel kunstenaars dan gaan mensen daar voor komen. Daar om ben ik ook zo blij dat Helma Kotoun terug in Zierikzee is. Zij heeft naam, daar komen mensen gericht voor. En zijn ze hier dan kijken ze misschien gelijk nog eens verder." De expositie in de 180 vierkante meter grote ruimte is vrijdag inge richt. Er is gevarieerd werk te zien, schetst Kooman vooraf. De cursisten van Sil van Mil werken met olieverf, maar zij laat haar pu pillen vrij in zaken als onderwerp keuze en werkformaat. „Ik heb weieens geprobeerd met een op dracht te werken, maar ik ben toch meer van de democratie", al dus Van Mil zelf. De expo is tot en met zondag 29 september elke dag geopend, van 11.00 tot 17.00 uur. Vrouw aangereden Mishandeling Een vrouw is vrijdagmiddag even na vier uur ernstig ge wond geraakt bij een aanrij ding op een zebrapad aan de Fruitlaan in Goes. De vrouw werd geschept door een auto. De automobilist is door de politie meegenomen naar het bureau voor verhoor. De politie zoekt twee mannen die getuige zijn geweest van de mishandeling van twee man nen aan de Oostwal in Goes op 1 september. De twee hebben de slachtoffers geholpen. Het zou gaan om blanke mannen. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de zaak. Schapenboerderij krijgt paardenbar Op Schapenboerderij de Schaapskooi in Heinkenszand wordt vandaag een zogeheten paardenbar in gebruik geno men. De bar is bedoeld als rust punt voor paarden tijdens een buitenrit. De berijders kunnen ondertussen bijkomen in de eeterij. De bar wordt rond 13.15 uur officieel geopend door mid del van het steken van de eer ste ring van de ringsteekcompe titie. Iedereen, met of zonder paard, is welkom. THOLEN - De nieuwe vmbo-school in Halsteren, waar het huidige Westerpoort College in Tholen in opgaat, krijgt de naam Steenspil. Dat heeft het ROC West- Brabant bekendgemaakt. Voor de naam Steenspil is geko zen, omdat de straat waaraan de school ligt zo heet. Maar ook om dat een steenspil de as of het cen trum van een maalsteen is. Alles draait om de steenspil. Volgens het ROC West-Brabant draait ook alles om de leerlingen. De nieuwe school gaat volgend schooljaar open. Tholen heeft dan geen open baar voortgezet onderwijs meer binnen de gemeentegrenzen. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Cursisten van de Zierikzeese kunstenaar Sil van Mil tonen gedurende ruim een week hun werken tijdens een 'pop-up expo' in het pand Mol 9. foto Ronald den Dekker door Esme Soesman ZIERIKZEE - Behalve van een pop-up restaurant(vanaf 1 okto ber) kan Schouwen-Duiveland van af zaterdag 21 september tijdelijk genieten van een 'pop-up expo'. In het pand Mol 9 in Zierikzee expo seren ruim twintig cursisten van Sil van Mil gedurende een dikke week hun werk. Het pand aan de Mol stamt uit 1850. Voorheen heeft onder meer de brillenwinkel van Gudde er gezeten. GOES GOES HEINKENSZAND Jamie (links) en Milena worden in Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen be geleid door dierenartsassistente Hanneke (rechts).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113