Raad in juli op hoogte probleem Welzijnshuis Eerst goed luisteren en daarna dingen doen SCHOUWEN-DUIVELAND 21 KOSTUUM 399,- Trapveldje Bru wordt heropend ROY ROBSON Te Koop Gevraagd Startdienst in de Jacobuskerk De gezamenlijke startdienst voor het nieuwe seizoen wordt zondag gehouden in de Jacobuskerk. Thema is: 'Hoe overleeft de kerk in een tijd van schaarste'. Frans Dudok geeft een overzicht van taken van de 150 vrijwil ligers die betrokken zijn bij de dorpskerk. Ans van Kre velen en Elvira Vos bespelen samen de piano en Kees Groenleer het orgel. De dienst begint om 9.30 uur. Zangdienst in hervormde kerk Gemengd koor VZOS uit Oosterland verleent mor gen, zondag haar medewer king aan een zangdienst in de hervormde kerk in Serooskerke. Dirigent van het koor is Adriaan Hoek. Voorganger in deze dienst is de plaatselij ke predikant de Reuver. De zangdienst begint om 19.00 uur. Les in gebruik computer en tablet Hobby Computer Club Zee land houdt dinsdag een in loopavond in Zierikzee. Aan bod komt algemeen gebruik van de computer en van een tablet. De bijeenkomst vindt elke vierde dinsdag van de maand plaats in het MFC aan de Huijbertstraat 35 in Zierikzee. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. d'Antilopen houdt scootmobieltocht Vereniging d'Antilopen houdt dinsdag een scootmo bieltocht in Renessé. De deelnemers worden om 13.00 uur verwacht op de parkeerplaats van het Trans ferium. Eindpunt is de par keerplaats van de Pannen koekmolen aan de Burghse- weg rond 16.00 uur. Aanmel den via Johan Bax via 0111-415608. Zij deelden toen mee af te zien van het terugvorderen van 155.000 euro voorgeschoten subsi die. Zij meldden toen ook dat er een 'aanzienlijke som' subsidie te rug naar de gemeente vloeit om dat kinderopvang Koos veel min der klanten had. Uit de donder dag vrijgegeven raadsbrief blijkt ook dat de directeur/bestuurder van het Welzijnshuis eind juli op bezoek is geweest met de medede ling dat een faillissement onaf wendbaar was. B en W planden vervolgens eind augustus een be sloten raadsbijeenkomst. Uit andere stukken van B en W blijkt dat Koos maandelijks 10.000 euro verlies maakte. Don derdag houdt de gemeenteraad het 'verantwoordingsdebat'. Donderdagavond werd ook be kend dat het Welzijnshuis opgaat in de SMWO in Goes. Er komt een Zierikzees filiaal. Medio 2014 wordt deze situatie geëvalueerd. Een Van de mogelijkheden daarna is de oprichting van een nieuwe, Schouwse welzijnsorganisatie. ZIERIKZEE - De musea hebben niet de eerste de besten uit de kast ge trokken om de kinderen te prikke len. Kunstenaar Marinus van Dijke praat over kwetsbaar landschap (Stadhuismuseum en Burghse Schoole), internationaal onderwa terfotograaf Dos Winkel houdt een presentatie over onderwater- landschap (Watersnoodmuseum). Nanning-Jan Honingh van de Stichting Landschapsbeheer Zee land spreekt over bunkers en vleermuizen in de duinen (Burgh se Schoole). Historisch geograaf Frans Beekman praat over de ver anderde contouren van Schou- wen-Duiveland door de eeuwen heen (Stadhuismuseum). André Slootmaker van Agrarisch Schou- wen-Duiveland praat over 'Ons Daaglijks Brood' ofwel akkerland in ontwikkeling (Goemanszorg) en Daan van der Wekken be steedt aandacht aan de - vaak dra matische - historische relatie tus sen water en land (Watersnood museum). En het blijft niet bij luisteren en rondsnuffelen in de musea alleen. In het Goemansmu seum in Dreischor valt er-te spin nen en te weven, in Brusea leren de kinderen bolussen maken, bij het Watersnoodmuseum wordt gestruind langs dijken, dammen en kreken. In het Stadhuismu seum is een speurroute uitgezet en bij de Museumhaven neemt ka pitein Arie Donker de kinderen mee - als het tij 'het toelaat - het water op. Bij het Brouws Museum in Brouwershaven, waar aandacht aan steden als Brouw in glorietij den wordt besteed, kunnen bezoe kers navigeren en kaartlezen met kompas. Bij de Burghse Schoole wordt een tassenwandeling naar de Ringwalburg gemaakt. In het Cameramuseum in Zierikzee staat het bouwen van een pinho- le-camera op het programma. BRUINISSE - Het Westerpark in Bruinisse wordt zaterdag 28 sep tember om 11.00 uur door de dorpsraad feestelijke heropend na een opknapbeurt. Het sportveldje was na een groot evenement in het najaar van 2012 onbruikbaar geworden. Het veldje wordt inge wijd met een vriendschappelijk partijtje Bubble Football. Geno digden en belangstellenden zijn welkom om de spelers aan te moe digen. Daarna is het veld vrij voor alle Bruse sporters. ZATERDAG 21 SEPTEMBER 2013 Alle maatcombinaties mogelijk funda Wegens succesvolle vericopcn zijn "ij dringend opzoek naar - Woningen in de binnenstad van Middelburg - Hoekwoning 2-onder-l- kapwoning *1 Paauwenburg (Vlissingeni. - Gezinswoning in Zuid-Bevebnd -Wbnmgen in deVfeersche Poon (Middelburg) RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE ZIERIKZEE door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - B en W hebben de ge meenteraad eind juli vertrouwelijk op de hoogte gebracht van de gro te problemen bij het Welzijnshuis. Janco, Damian, Marik, Aron en Pepijn nemen een kijkje bij streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor. foto Ronald den Dekker Zie: www.museaschouwenduive- land.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111