Kustwacht arresteert activisten Peilen gaat door tot op D-Day BUITENLAND 7 uitsland k kiest Drie opvarenden hadden zich in de radiokamer verschanst en twit- terden dat de kustwachters schreeuwden en de deur probeer den in te trappen. Rond acht uur meldde Greenpeace via Twitter dat de bemanning door de kust wacht werd verzameld in de eet zaal van de Arctic Sunrise. De Russische kustwacht is met een helikopter naar de Green- peace-ijsbreker gevlogen, waar die volgens de actievoerders tegen vijf uur aankwam. Een half uur later meldde de be manning dat de 27 actievoerders op hun knieën op het helikopter- platform zaten terwijl er wapens op hen gericht waren. Woensdag beschoot de kustwacht de Arctic Sunrise met waarschu wingsschoten. De Greenpeace-ac- tivisten hadden zich vastgeketend aan het reusachtige boorplatform. Momenteel is het niet operatio neel, maar Gazprom en Shell wil len boren in het noordpoolgebied. Greenpeace is daar tegen omdat het grote milieuschade voorziet. Het platform is volgens de mi lieuactivisten verouderd en zal op de geplande werkplek lastig te be reiken zijn. tij staat inmiddels onder de 10 pro cent. En de eurokritische professo ren van Alternative fiir Deutschland halen in sommige peilingen de kiesdrempel van 5 procent. Zowel op rechts als op links is er geen meerderheid, dus lijkt de Bondsrepubliek af te steve nen op een 'grote coalitie' van christen-democraten en so ciaal-democraten: CDU/CSU en SPD. In Duitsland heet zo'n ver bond 'zwart-rood'. Het zijn nog niet de Amerikaanse presidentsverkiezingen, maar de belangstelling in Nederland voor de Bondsdagverkiezingen is tame lijk groot. Zo loopt een groep van dertig studenten uit Amsterdam deze dagen in Berlijn mee met de campagnes van de verschillende partijen. In De Melkweg in Am sterdam heeft zondagavond op verkiezingsdag bovendien de Kanzlernacht plaats, met optre dens van een groot aantal spre kers. Steeds meer lijkt Duitsland ook in de Nederlandse perceptie de plaats in te nemen die het land gezien het economische, politieke en demografische gewicht toe komt: als leider van Europa. Kijk aan. Ineens is Europa dan tóch onderwerp in de Duitse cam pagnes. Nou ja, in de media. Dat hebben we te danken aan 'onze' Jeroen Dijsselbloem. Want, schrijft de Berlijnse Tagesspiegel, Dijsselbloem verplicht als voorzit ter van de Eurogroep andere Euro pese landen om zich te houden aan de 3-procentsnorm, maar als Nederlandse minister van Finan ciën houdt hij zich daar zelf niet aan. „En er gebeurt niets! Zelfs dit is geen aanleiding voor de par tijen om over de fundamentele Europese crisis te debatteren", schrijft de krant. Alle Duitse mid denpartijen zijn het met elkaar eens over Europa. Maar wie over dit soort ongerijmdheden weigert te discussiëren, meent de krant, laat een enorme kans liggen. Tot nog toe stopten de peilingen enkele dagen voor de Bondsdag verkiezingen. Maar dit keer gaan de Meinungsforscher gewoon door tot op D-Day. En laat die peilin gen nu best verrassend zijn. Zo storten de door hun pedofilie-ver- leden geplaagde Groenen steeds nadrukkelijk in de afgrond: de par- de vluchtende overvallers. Antho ny, achterop de scooter, werd do delijk getroffen in het hoofd. In afwachting van de uitkomsten van het politie-onderzoek kreeg Stephan Turk 'slechts' huisarrest en niet voorarrest zoals gebruike lijk in dit soort gevallen; tot groot onbegrip en boosheid van weer andere jongeren in de hopeloze voorsteden. De zaak van de juwe lier ligt politiek dan ook erg gevoe lig. Zes maanden voordat in Frank rijk gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden, zijn afgevaar digden van de rechtse UMP en ui- teraard ook van het nationalisti sche Front National (FN) al de straat opgegaan voor solidariteits- demonstraties met de juwelier. Oud-FN-baas Jean-Marie Le Pen verklaarde onomwonden dat hij 'net als T\irk' zou hebben gehan deld. Stephan Uirk weigert, in zijn ei gen woorden, 'speelbal te worden van de politiek'. Maar dat spel is al op de wagen. Kerk moet uitnodigen De Katholieke Kerk moet ver mijden dat het verbod op het homohuwelijk, voorbehoed middelen en abortus zijn leer gaat overheersen, vindt paus Franciscus. Hij moet een uitno digende kerk zijn, waar pries ters geen bureaucraten zijn. Geen visum Gomez De Amerikaanse popster Sele na Gomez heeft haar concerten in Rusland afgezegd, omdat ze geen visum krijgt. Rusland heeft de eisen voor een visum verscherpt, nadat Madonna en Lady Gaga het hadden opgeno men voor homoseksuelen. Rechtszaak Kaddafi junior opgeschort Het proces tegen de zoon van de Libische dictator Muammar Kaddafi (1942-2011), Saif al-Is- lam, is gisteren in Libië begon nen, maar meteen opgeschort tot 12 december. Saif al-Islam moet terechtstaan wegens een lange reeks misdaden die aan het bewind worden toegeschre ven. Hij verscheen gisteren even voor de rechter, maar zei niets. Justitie in Libië beschul digt de topfiguren van het Kad- dafi-regime van talrijke misda den, die volgens een aanklager 4.000 pagina's vullen. Het Inter nationaal Strafhof ICC wil de ze Kaddafi ook berechten. Eén is geweigerd en één mocht op AutoTrack.nl. En nu nog gratis ook. I VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 volksheld AMSTERDAM/MOERMANSK - De Rus sische kustwacht heeft gisteren op het schip Arctic Sunrise zeker 27 ac tievoerders van Greenpeace opge pakt. Volgens een woordvoerster gebeurde dat onder dreiging van vuurwapens. De onder Nederlandse vlag varende Arctic Sunrise voert ac tie ten zuiden van Nova Zembla bij het Gazprom-boorplatform Priraz- lomnaja in de Barentszzee. «1 Nederlanders O onze website/duitslandkiest Volg het laatste nieuws De Bondsrepubliek lijkt af te stevenen op een coalitie van christen-democraten en sociaal-democraten door onze correspondent Wierd Duk Dijsselbloem Nieuwtje Stephan Turk (rechts) geeft in Ni ce een persconferentie aan de zij de van zijn advocaten, foto AFP ROME MOSKOU TRIPOLI Alleen AutoTrack.nl is selectief in haar aanbod. Elke auto wordt bij ons gecheckt omdat aan de buitenkant niet te zien is of bijvoorbeeld de kilometerstand klopt. Hierdoor hebben wij altijd een serieus aanbod. En dat levert serieuze kopers op. ook voor uw auto. Dus zet nu uw auto gratis 0pAut0Track.nl. Alles gecheckt, wel zo relaxed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7