Witte villa's Sas van Cent te koop voor horeca Cursus hoeden Nederlandse topvissers strijden in Hulst controleert huis weekeinde om de nationale titel aan huis op honden 26 ZEEUWS-VLAANDEREN maken en beeldhouwen Buurman Sint Janshof vreest dat hij in de toekomst wordt belemmerd in de uitvoering van zijn aannemersbedrijf SINT JANSTEEN - Het villawijkje Sint Janshof achter de Brouwerij straat in Sint lansteen wordt voor lopig niet afgebouwd. Buurman aannemer Werner de Vliegere is bereid om tot bij de Raad van Sta te te procederen om de bouw van woningen op de nog resterende drie bouwkavels te voorkomen. De Vliegere is bang dat hij straks wordt belemmerd in de uitvoe ring van zijn bedrijf, als er klach ten komen over geluidsoverlast. Zijn timmerwerkplaats ligt op slechts twintig meter afstand van de tuinen van de laatste nog te bouwen drie villa's. Het Sint Janshof biedt ruimte aan zes villa's op ruime bouwpercelen van meer dan tweeduizend vier kante meter, in een parkachtige omgeving. Twee woningen zijn in middels gebouwd en een derde is in aanbouw. Voor de vierde wo ning is de fundering al gegraven, maar de verdere bouw ligt nu stil in afwachting van de vaststelling van een bestemmingsplan voor het gebiedje. De bouwers van de eerste drie wo ningen hebben eerder een vergun ning gekregen via een verkorte vrijstellingsprocedure. Tegen het verlenen van een omgevingsver- gunning voor de vierde woning maakte buurman De Vliegere be zwaar, maar dat werd door de ge meente Hulst afgewezen. De voor- zieningenrechter stelde hem ech ter wel in het gelijk. Daarop stap te de gemeente Hulst op haar beurt naar de Raad van State, in een poging om via het aanvragen van een voorlopige voorziening de bouw toch snel mogelijk te ma ken. Dat mislukte, omdat de Raad van State niet overtuigd was door de door de gemeente aangedra gen argumenten. Volgens een voorlopig oordeel van de Raad van State heeft de gemeente niet aannemelijk kunen maken dat de omgevingsverguning terecht ver leend is. De gemeente heeft beslo ten de definitieve behandeling niet af te wachten en gaat de bouw van de villa's nu toch offici eel regelen via een bestemmings- plan. Dat bestemmingsplan ligt nu zes weken ter inzage. In die pe riode kunnen bezwaren worden ingediend. De Vliegere heeft geen proble men met de drie woningen die al gebouwd zijn. „Die staan een heel eind van mijn bedrijf af. Ik wil wel mijn uiterste best doen om de drie woningen die tegen mijn werkplaats komen tegen te hou den." Hij zit al 32 jaar aan de Brou werijstraat. De huidige buurtbe woners hebben volgens De Vlie gere geen problemen met de aan wezigheid van de timmerwerk plaats. „Die accepteren dat ik hier zit. Maar van de nieuwe bewo ners moet je het nog maar afwach ten. Als die straks gaan klagen over het lawaai kan dat betekenen dat ik in mijn werkzaamheden word belemmerd." Zorgwerkplaats De Balans was ze ven jaar in de witte villa's geves tigd. Wim Clarijs van De Balans had geen interesse in aankoop van de panden. „Ik heb nog het ge bruiksrecht tot 14 december", laat hij weten, „en dan houdt het voor ons helemaal op." Het overgrote deel van de activi teiten van de zorgwerkplaats is al verplaatst, naar de Noordstraat 35 in Axel, waarin modezaak Groos- man Fashion zat. Clarijs is er meer dan tevreden mee. „Ik wilde altijd al in een winkelstraat zit ten. Hier kunnen mensen spon taan binnenlopen." Het winkelpand in Axel is vol gens Clarijs ook veel praktischer ingedeeld. De Balans gaat maan dag officieel open aan de Noord straat, met een winkel met aller lei, door cliënten gemaakte crea- tieve hebbedingetjes, een hout werkplaats en ruimte voor exposi ties. De smederij zit nog in Sas van Gent. Clarijs: „We zoeken daarvoor nog een plek." De gemeente Terneuzen verkoopt de witte villa's in Sas van Gent bij inschrijving. De richtprijs is 140.000 euro. Volgens een woord voerder van de gemeente zijn er geïnteresseerden. Tot 1 november kunnen zij reageren. Clarijs helpt het de gemeente hopen dat een liefhebber horeca in de witte vil la's wil beginnen. „Maar ik denk dat je er wel voor een half miljoen euro aan moet verbouwen, voor dat je er goed en wel in kunt." Tijdens het beeldhouwen is er ook weer de mogelijkheid om zil ver te (leren) gieten, een cursus die volgens Ingels nog nergens ge geven wordt. Het beeldhouwen bestaat uit boetseren in klei en mallen maken of werken in hout en natuursteen. Ervaring is niet nodig omdat iedereen op zijn of haar eigen niveau begeleid wordt. Ook voor de cursus hoeden ma ken is geen ervaring nodig. Corine de Serière du Bizournet: „Zelfs iemand die 'nog geen naald en draad kan vasthouden' stapt buiten met een mooi eindresul- taat."De cursussen zijn in Atelier Ingels aan de Drogendijk 19 tus sen Walsoorden en Ossenisse en in Oostburg in de Prins Willem Alexanderschool aan de Stadhou derslaan. Informatie via 0114-682600 of lingels @zeelandnet De finale werd vorig jaar in het zelfde water gevist. Het parkoers ligt aan de oostzijde van het ka naal, vanaf de Belgische grens tot aan de Axelse Vlakte, met als on derbreking de brug naar Sas van Gent. Beide dagen wordt na een voorbereiding van twee uur ge vist van 11.00 tot 15.00 uur en volgt omstreeks 17.00 uur in cultu reel centrum De Halle in Axel de prijsuitreiking. In het 150 meter brede kanaal zwemt een flink bestand aan bra sem, voorn, kolblei en baars, rond, maar vissers vangen ook re gelmatig bot en een verdwaalde harder. De wedstrijdvissers zijn verdeeld in de categorieën Senio ren A-divisie (47), B-divisie (33), Junioren onder 18 jaar (10), Belof ten onder 23 jaar (19), Dames (9) en Veteranen (19). Elke categorie krijgt zondag z'n eigen kampioen. Op beide dagen nemen ook enke le dagdeelnemers zonder licentie deel, die ervaring willen opdoen en de sfeer van de topcompetitie willen proeven, maar alleen in aanmerking kunnen komen voor één van de modagprijzen. Naast winnen is het vooral belang rijk voor de deelnemers met licen tie om zich binnen hun categorie te plaatsen voor de Nationale Se lectie waaruit de bondcoaches la ter dit jaar de vissers kiezen die in aanmerking komen voor deelna me aan het Wereldkampioen schap, EK en andere internationa le viswedstrijden. Bij de Nationale Topcompetitie mag uitsluitend gevist worden met vaste hengels tot maximaal 13 meter lang en match- en bologne- sehengels voorzien van dobbers. Dat voorkomt straks een hoop ge doe om mogelijk onterecht opge legde boetes vanwege ontduiken van de hondenbelasting weer on gedaan te krijgen. Controleurs van Hulst gaan vanaf oktober na melijk op pad om huis aan huis te controleren of er wel of geen hond wordt gehouden. Bordjes met 'Hier waak ik' of'Pas op voor de hond' kunnen dan gemakke lijk leiden tot misverstanden. Net als in alle gemeenten moet ook in Hulst iedereen die een of meer honden houdt belasting be talen. Dat moet gebeuren binnen veertien dagen na aanschaf. Hon denbezitters die dat niet hebben gedaan, en geen boete willen, kun nen alsnog snel aangifte doen, voordat de controleurs op pad gaan. Voor een hond moet in Hulst dit jaar 60 euro betaald wor den, een tweede hond kost ook 60 euro en voor een hele kennel kost het 287 euro. Bezwaar tegen bouw landhuizen door Eugène Verstraeten 6 Het wijkje Sint Janshof achter de Brou werijstraat in Sint Jansteen biedt ruim te aan 6 villa's op ruime percelen van meer dan 2000 vierkante meter in een parkachtige omgeving. door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - De twee beeldbepa lende geschakelde witte villa's bij de toegang tot Sas van Gent staan tekoop. De gemeente Terneuzen heeft de panden in de markt gezet. De koper moet er horeca in begin nen, met het oog op het naastgele gen toekomstig Industrieel Mu seum Zeeland. De witte villa's uit 1910 met rechts de suikerioods waarin het Industrieel Museum in aanbouw is. foto Peter Nicolai WALSOORDEN/OOSTBURG - Beel- houwer Luc Ingels en modiste Cori- ne de Serière du Bizournet starten de laatste week van september cur sussen beeldhouwen en hoeden maken in Walsoorden en Oost burg. TERNEUZEN - Een kleine 140 wed strijdvissers uit heel Nederland wer pen zaterdag en zondag hun hen gels uit in het Kanaal Gent-Terneu- zen. Ze nemen deel aan de voor laatste wedstrijd in de Nationale Topcompetitie 2013. door Eugène Verstraeten HULST - Inwoners van de gemeente Hulst die geen hond hebben maar louter om inbrekers af te schrikken een bordje met opschriften als 'Hier waak ik' op hun hek of poort hebben geschroefd, kunnen dat be ter even weghalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70