'Gemeentelijk archief móet naar Aardenburg" Presents ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Van Ellen Extra inkomsten Hedwige nodig voor Tractaatweg 21 september Bierproeverij Drie goede doelen bij Kiwanis Quiz De Voedselbank Zeeuws- Vlaanderen, Jeugd- en Jonge renwerk Terneuzen en Stich ting Leergeld zijn dit jaar de goede doelen van de Kiwa nis Kennisquiz. Onder die organisaties is 10.000 euro te verdelen. Kiwanis Zeeuws-Vlaande- ren houdt het evenement jaarlijks, dit keer op donder dag 24 oktober in het Schel- detheater in Terneuzen. (Bedrijven)teams kunnen in schrijven via www.kiwa- nis.nl/zeeuwsvlaanderen. AARDENBURG Herfstmarkt in zaal In den Wijngaard In restaurant/feestzaal In den Wijngaard aan de Sme- dekensbrugge 34 in Aarden burg is zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur een herfst markt. Er zijn kraampjes met onder meer streekpro ducten, sieraden, kaarten, kleding, handwerken, tas sen, cadeauartikelen en plantjes. Toegang is gratis. Samen dineren op burendag De dorpsraad IJzendijke houdt morgen een diner in het kader van burendag. Om .17.00 uur kan iedereen aan schuiven op het grasveld van de hervormde kerk. Ie dereen neemt eigen eten en drinken, stoel en tafel mee. De organisatie zorgt voor muziek. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Jeugdgebouw. Modeshows op héél lange loper In het centrum van Sluis ligt morgen een rode loper van twee kilometer lang tijdens het tweede Fashion Life style Event Om 14.00 uur en 16.00 uur zijn er mode shows. Mariëlle Bastiaansen (RTL4) tekent voor de pre sentatie. Optredens van Muziekschool je niet meer nodig hebt. Huigh noemt nog een andere afweging. „Zouden we de toren niet slopen, dan hadden we onderhoud moe ten plegen." Niet dat de toren er slecht aan toe is, maar hier en daar vertoon de die toch de tekenen des tijds. Zo was eerst het plan de bovenzij de met de uitlaten en ventilato ren in haar geheel van de toren te tillen. Die bleek echter zo slecht dat die stukje bij stukje moest worden afgebroken. De slopers hebben de brokstukken in de al van binnen ontmantelde toren la ten vallen en daarna afgevoerd. Huigh: „Want je weet anders niet waar de stukken terecht komen en veiligheid gaat bij ons voor al les." De oranje prilltoren die al in 2011 buiten bedrijf is gesteld, is nu praktisch klaar om volledig ont- manteld te worden. Hofstede zal daarvoor een speciale techniek toepassen: zagen. Huigh spreekt van 'een hele uitdaging'. „Hofste de heeft dit ook nog niet dikwijls gedaan op zo'n hoogte." In stuk ken van tien bij drie meter zal de prilltoren langzaam, maar gestaag worden 'weggeknabbeld'. De wan den ervan zijn dertig centimeter dik. Huigh verwacht dat de werk zaamheden eind oktober zullen beginnen en voorjaar 2014 afge rond zullen zijn. Yara Sluiskil heeft dan nog twee prilltorens over, een rode en een gele. Het onderste deel var* de ro de wordt gebruikt voor de produc tie van ammoniumnitraat, de gele voor ureumprills. Hoe lang die nog zullen blijven staan, durft Huigh niet te voorspellen. Het prillen van ureum levert een kor rel op waarin een luchtbelletje zit, terwijl het 'nieuwe' granule ren een massieve korrel oplevert. „Er zijn industriële klanten die een voorkeur hebben voor de prill- korrel, zoals lijmfabrikanten. Dat betekent dat het verdwijnen van alle prilltorens nog even op zich zal laten wachten." Wonderlijk gevarieerd! aupjng De Sluise gemeenteraad behan delt deze maand een voorstel van het college om ruim vier ton uit te trekken voor het creëren van een archiefruimte in het gemeen tehuis in Oostburg. Nieuw Gemeentebelang is blij dat het archief in eigen gemeente blijft, schrijft Gijsel. „Maar onder discutabele voorwendselen wordt ervoor gekozen het archief onder te brengen in Oostburg, en niet in dé cultuurstad van onze gemeen te." Het raadslid noemt het colle ge 'vooringenomen' en stelt dat er 'volop is gemanipuleerd'. De oppositie in de Sluise gemeen teraad ijvert, met inwoners van Aardenburg, al lang voor het on derbrengen van het archief in het voormalige gemeentehuis in Aar denburg. Een meerderheid van de gemeenteraad zal eind deze maand echter vóór het college voorstel stemmen, constateert ook Gijsel bitter. TERNEUZEN - De provincie vreest dat de rijksoverheid onvoldoende geld beschikbaar stelt voor verbre ding van de Tractaatweg (Terneu- zen-Zelzate), maar 'dit kan moge lijk worden opgevangen uit extra inkomsten in het dossier Hedwi- gepolder'. Dit staat in de onlangs gepubliceerde programmabegro ting 2014 van de provincie. Bij ont- poldering van de Hedwigepolder krijgt Zeeland namelijk extra mid delen om onder meer het wegen net te verbeteren. Aanbesteding van de verdubbeling van de Trac taatweg wordt de eerste helft van 2014 verwacht en de voltooiing in 2016, staat ook in de begroting. Een aantal topmuzikanten, leerlingen en docenten van de Zeeuwse Muziekschool treden zaterdag 21 septem ber op tijdens de culturele uitmarkt in Oostburg. Er vinden jamsessies plaats en er zijn ook gratis work shops. De activiteiten begin nen om 14,00 uur De Zilvermeeuw 0 118 - 55 1734 VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 «SsSfüG TERNEUZEN IJZENDIJKE SLUIS OOSTBURG S Bedrijfsterrein Yara Sluiskil met (nog) drie prilltorens, de sloop van de buitenzijde van de oranje toren begint eind oktober, foto Peter Nicolai prilltorens markeren 3 nog het beeld van kunstmestfabriek Yara in Sluiskil, één is er voorjaar 2014 weg. Tapijt - Laminaat Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staal bij ons voorop QUICK STEP wonen S slapen Complete woninginrichting op maal Steenstraat 23 - Hulsl Telefoon 0114 3141 20 door Martijn de Koning OOSTBURC - De fractie van Nieuw Gemeentebelang blijft volhouden: het gemeentelijk archief hoort thuis in het voormalig gemeente huis in Aardenburg. Raadslid Wil liam Gijsel heeft er een brief over geschreven aan B en W van Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69