IA I. t \mtP - i 1 J gi Axelse moordzaak mogelijk eind dit jaar Tunnel dicht i* Wim Hofman op de rode loper ZEELAND 23 commentaar Topman Roompot stapt op Emergis praat over rapportage p I. f* rijke mensen bang dat hun geld af gepakt wordt door Poetin. Ze doen aan risicospreiding en gaan naar het buitenland." De buitenlandse investeerders zijn op zoek naar bijzondere pan den. „Ze willen de krenten uit de pap", weet De Ruiter. „Chinezen willen vaak historische panden, omdat die niet bestaan in China. Landelijke huizen zijn ook in trek." De villa's worden alleen als bui tenverblijf gebruikt. „De eigena ren maken er gedurende één of twee maanden per jaar gebruik van." Hoewel ze grotendeels onbe woond blijven, moeten we blij zijn met de buitenlandse kopers, vindt De Ruiter. „In Nederland is er weinig belangstelling voor. Veel landgoederen verpauperen, omdat ze niet de aandacht en in vestering krijgen die nodig zijn. De buitenlandse kopers zorgen Chinezen zoeken vaak historische pand, omdat die niet bestaan in China. daar wel voor. Ze willen de pan den in oude stijl terug brengen en op het hoogste niveau restaure ren. Mensen hoeven echt niet bang te zijn dat deze villa's spook huizen worden: in sommige geval len zorgen de kopers ervoor dat er permanent een beheerder gaat wonen op het landgoed. Boven dien staat de huizen vaak op een paar hectare grond: omwonenden merken dus niet of er iemand aan wezig is." Zeeuwse makelaars merken tot nu toe nauwelijks iets van de inte resse uit Rusland of Azië. Eige naar Gert Joziasse van makelaars kantoor Wisse Vastgoed (Dom burg en Oostkapelle) ziet in de statistieken wel dat het woningen aanbod op de website bekeken wordt in onder meer Rusland, China, Amerika en de Arabische Emiraten. „We hebben ook wat aanvragen uit die landen ontvan gen via de e-mail", zegt hij. Maar Wisse Vastgoed heeft nog geen woningen aan mensen uit verre buitenlanden verkocht. Makelaar Tonny Merle van Bijde- vaate Makelaardij in Zierikzee, ook verkoper van het pand aan de Strandweg 38 in Burgh-Haamste- de, is van plan om de markt te ver breden, nu hij hoort over interes se uit Azië en Rusland. „We over wegen om te adverteren op een website die zich richt op huizen kopers uit het buitenland." m.. m - li t i -l 'j'3PSiai ADRES: Oude Haven 55 in Zierikzee PRIJS: 1.950.000 euro BIJZONDERHEDEN: stadspaleis uit 1788 van 3300 kubieke meter met marmeren vloeren, eikenhouten trappartijen, 18e eeuwse or namenten en uitzicht over de oude haven van Zierikzee. DEN haag - De Vlissingse teke naar en schrijver Wim Hofman mocht gisteren in het Letterkun dig Museum in Den Haag over de rode loper lopen. In een volle aula nam hij Kikker - het symbool van de Max Velthuijs-prijs - in ont vangst. Aan de prijs is een bedrag van 60.000 euro verbonden. Wat hij met het geld gaat doen, weet de auteur nog niet. Hofman, die wekelijks een column in de PZC schrijft, kreeg van de jury te ho ren: „Hofmans werk gaat om ver bazing, om het ervaren van vrij heid door verbeelding. Hij maakt beelden die schuren, werpt weer- haakjes uit die scherp genoeg zijn om stevig vast te haken - een mensenleven lang." De mannen worden ervan ver dacht dat ze eind oktober 2012 Smidt om het leven hebben ge bracht met meerdere messteken. Zijn lichaam zouden ze vervol gens gedumpt hebben in een sloot aan de Vissersverkorting, een polderweg tussen Westdorpe en Zelzate. Een reden voor die daad is nog niet bekendgemaakt. Tijdens het onderzoek bleek wel dat Smidt in de weken voor zijn dood het slachtoffer was van pesterijen. Of ficier van justitie J. de Smet maak te gisteren bekend tijdens een tus sentijdse zitting van de Middel burgse rechtbank, dat in deze moordzaak nog enkele getuigen gehoord moeten worden en dat bijna alle onderzoeken gereed zijn. De beide verdachten waren giste ren niet aanwezig in de recht bank, ook hun advocaten lieten de zaak aan zich voorbij gaan. Een exacte datum voor het proces tegen de twee is nog niet bekend. De officier liet wel doorscheme ren dat het OM de strafzaak in twee dagen tijd wil behandelen. De Westerscheldetun- nel geeft geld terug aan klanten die gis teren de tolpoortjes passeerden maar niet door de tunnel konden. Dit is sympa thiek maar het zal de irritatie niet helemaal wegnemen. Als er iets misgaat in de tunnel, zijn er altijd automobilisten die op het verkeerde been wor den gezet. Het blijkt onmoge lijk iedereen tijdig te informe ren. Zo is een sluiting steeds be hoorlijk ontwrichtend. Gisteren ging de tweede tun nelbuis ook dicht om het de hulpverleners makkelijker te maken. Zij kunnen via de ver bindingsstukken bij het onge luk komen. Deze aanpak lijkt niet altijd nodig. Bij een pro bleem in een buis kun je er toch meestal van een zijde bij komen. Voor de meeste onge lukken moet dat genoeg zijn. Door de tweede buis vaker te gebruiken voor verkeer in bei de richtingen, is veel ongemak te voorkomen. Iedereen zal voor lief nemen dat het dan om veiligheidsredenen met een slakkengangetje moet. GOES - Emergis bespreekt maan dag de uitkomsten van het onder zoek van adviesbureau Beren schot naar de verhoudingen tus sen de verschillende gremia. Emergis laat weten in de loop van de dag naar buiten te brengen wat het resultaat is van de bespre kingen. De aanleiding voor het on derzoek was de vertrouwenbreuk, nu een maand geleden, tussen de ondernemingsraad en de raad van bestuur (Leen van Leersum en Rick Mentjox). De ondernemings raad stelde dat het bestuur conse quent keuzes maakt zonder goede onderbouwing. Daarbij worden adviezen van het middenkader en medezeggenschapsorganen vaak terzijde geschoven. Van Koeveringe wordt volgend jaar 65 jaar en heeft er dan een dienstverband van 40 jaar opzit ten. Hij blijft als (de nieuwe) pre sident-commissaris betrokken bij de onderneming met 1500 mede werkers en 250 miljoen euro om zet. Hij volgt de voorzitter van de raad van commissarissen, de bijna 80-jarige Floris Maljers, op. Van Koeveringe wordt opgevolgd door Jurgen van Cutsem, nu algemeen directeur van Hogenboom Vakan tieparken. Van Cutsem was al lid van het directieteam van Room pot Vakanties. Volgens Van Koeveringe neemt hij een strategisch besluit. „Onze president-commissaris komt op leeftijd en ik heb een nog jonge, maar ervaren opvolger, die ik mis schien kwijtraak als ik langr wacht. Ik verwacht dat hij Room pot verder zal uitbouwen. Boven dien woont hij in Zeeland. Dan is de kans groter dat het hoofdkan toor in Kamperland blijft." Ook commercieel-directeur Yami- na Abdoun treedt terug. Zij blijft wel betrokken bij Roompot Va kanties. Zij gaat een aantal renova tie- en innovatieprojecten leiden. Abdoun krijgt twee opvolgers uit de Roompot-stal. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 parels met prijskaartje Leslie de Ruiter, makelaar 9nt> MIDDELBURG - Eind dit of begin vol gend jaar staan de twee inwoners van Axel terecht voor de moord op hun plaatsgenoot John Smidt (86). Herik van Koeveringe KAMPERLAND - Algemeen directeur Henk van Koeveringe van Roompot Vakanties vertrekt met ingang van het nieuwe jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67