bayerisch 1.50 Dit is leuker dan je geld op de bank zetten Fruitteler heeft het gehad met de hennepwereld Presents BEVELANDEN en THOLEN 25 66 U ziet nu wat de gevolgen zijn van het in zee gaan met henneptelers" 21 september Bierproeverij www.4t«ioec*ntiMLni Ze wonen zelf in Goes, maar toch hebben ze voor Kees en Connie Steendijk van De Korenschoof in Kamperland gekozen om hun investering in zonnepanelen te doen. De twee dames - 'Nee, we willen niet met onze naam in de PZC' - lazen ovpr het project en kozen een boer. „Omdat dit een biologische boer is", zegt de één. „Dat sprak ons aan." - „Omdat we het een goed initiatief vinden", zegt de ander. „We hebben zelf ook zonnepane len op ons dak en we vinden dat er niet genoeg zonnepanelen kun nen zijn. En het is ook heel leuk om producten te krijgen, vooral als ze uit de streek komen. Je kunt je geld op de bank zetten,1 maar dit is veel leuker." Bij de familie Steendijk krijgen mensen tegoedbonnen waarmee de 'buren' aardappelen, uien, win terwortelen, pompoenen, tarwe of afbakbrood kunnen krijgen. Het brood wordt gebakken door bakkerij Schrieks die al het biolo gische brood met meel van de fa milie Steendijk bakt. „We maken paketten", vertelt Connie. „Dit jaar tenminste nog wel. Volgend jaar hebben we hier een winkeltje als het goed is. Dan kunnen mensen gewoon zelf hun producten kiezen." De meeste sponsorburen wonen een paar honderd meter verderop in Stroo- dorp. „Eén van de buren daar heeft de Duitse buren bij ons aan gemeld", vertelt Connie. „Die mensen hebben een vakantiehuis je hier. Dus nu hebben we ook een Nachbar." Potentiële buren kunnen zelf hun boer kiezen. „De producten die we hier kunnen krijgen spreken ons aan", vertellen de twee buren uit Goes. „Er was ook een boer uit Kruiningen. Die levert vlees. Dat is niets voor ons. Dit zijn allemaal producten die we zelf graag ge bruiken. Zij bakt bijvoorbeeld zelf graag brood, dan is het leuk om meel te krijgen." De fruitteler (42) had zijn schuur aan de hennepkweker verhuurd. Hij hoopte - op die manier wat extra geld te kunnen verdienen omdat hij financieel bijna aan de grond zat. „Want het ging erg slecht met het fruit." De eerste twee oogsten van die kweker vielen tegen en hij betaal de daarom ook geen huur aan de fruitteler. Om die reden besloot de teler te stoppen met de ver huur van zijn schuur en zelf maar hennep te gaan kweken. „Want hij heeft tenslotte groene vin gers", aldus advocate Virginie Ser- rarens. Maar zelfs met zijn groene vin gers lukte het niet om een goede oogst binnen te halen. „Het viel al lemaal nogal tegen", zei de man gisteren tegen de Middelburgse rechters. Toen hij geoogst had, ging hij een paar dagen op vakan tie. Bij terugkomst stond de poli tie hem op te wachten. Maar toen bleek ook dat tijdens zijn afwezig heid een flink deel van zijn oogst was verdwenen. Hij kon maar één iemand bedenken die daar verant woordelijk voor was: de kweker waarmee hij eerst in zee was ge gaan en bij wie hij ook de stekjes had besteld. In tegenstelling tot andere betrapte kwekers besloot de fruitteler opening van zaken te geven tegenover de politie. Hij deed zelfs aangifte van diefstal en wees de kweker aan als de ver moedelijke dader. Dat alles werd niet op prijs ge steld, zo bleek tijdens de zitting. Want de fruitteler kwam tijdens een braderie op zijn dorp die kwe ker tegen. Hij werd vervolgens uit gemaakt voor verrader en de kwe- ker, zo zei de fruitteler, pakte hem bij de keel en gaf hem klap pen. Nadat hij dat had verteld, wil de de officier weten of hij ook aan gifte had gedaan van dat voorval. „Nee, heb ik niet." Hij bekende ook dat hij zijn lesje heeft geleerd. Niet alleen door zijn ervaringen met de hennepkweker. Maar ook door de drie dagen in een politie cel. Die hebben een onuitwisbare indruk of> hem gemaakt. EXe officier eiste tegen de man een voorwaardelijke celstraf van één maand en een werkstraf van hon derd uur. Ook liet ze weten dat op een later moment ze hem zijn ille gale winsten gaat ontnemen. De advocate pleitte voor een zo kort mogelijke werkstraf. Uitspraak 3 oktober. Speelgoed voor beperkte kinderen Speel-o-theek De Schatkist in Kapelle heeft een nieuwe kast vol speelgoed voor kin deren met een beperking. Tijdens de open middag op- woensdag 9 oktober van 13.30 uur tot 15.30 uur zal de kast om 14.00 officieel wor den geopend. Uitbreiding aantal 'hanging baskets' De Dam, Keizersdijk en het Witte Paardestraatje in Goes krijgen 'hanging bas kets', ofwel mandjes met bloemetjes. Ook aan de Piet Heinstraat komen mandjes. Het geld, 25.000 euro, komt uit de 'sfeerpot*, onderdeel van de reclamebelasting. Kleine brand in Goese binnenstad In een bovenwoning aan de Kreukelmarkt in Goes heeft gisteravond een kleine brand gewoed. Het brandje begon rond negen uur in de gang. De brandweer had het vuur in een mum van tijd onder controle. Het ging om de woning boven de Zeeuw se souvenirwinkel. Werkstraf geëist voor ongeval De officier van justitie eiste donderdag een voorwaarde lijke celstraf van één maand en honderd uur werkstraf te gen een man (20) uit de ge meente Reimerswaal. Hij veroorzaakte juli 2012 bij Waarde een ernstig verkeers ongeval waarbij hijzelf en een vriend gewond raakten. De Zilvermeeuw 0118 - 551734 WIEKENOAAMBICDfNS VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 - I Kees Steendijk (rechts) en de installateurs op het dak van zijn aardappelschuur. foto Mechteld Jansen door Emile Calon MIDDELBURG - Wel heftig, zo zei of ficier van justitie Esther Bethlehem gisteren toen ze hoorde hoe een Zuid-Bevelandse fruitteler in een café was afgetuigd door een hen nepteler. Officier van justitie Bethlehem KAPELLE GOES GOES WAARDE AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 16B&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61