Rest nieuwbouw ook bijna gereed Horeca Zierikzee is niet blij met Dok25 Presents SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Verschillende zorgaanbieders onder één dak in nieuw Medisch Centrum Borrendamme. 66 We bieden eerstelijns gezondheidszorg onder één dak Hinder N59 21 september Bierproeverij zierikzee - Hier en daar werd nog een likje verf aangebracht en in verschillende ruimtes werden meubels uitgepakt. In het nieuwe Medisch Centrum Borrendamme in Zierikzee zijn gisteren de laat ste puntjes op de i gezet. Vandaag verhuizen de vier huisartsenprak tijken naar de nieuwe locatie en maandag kunnen ook hun patiën ten er terecht. Apotheek Borrendamme opende op 9 september al de deuren en is inmiddels helemaal geïnstalleerd. De huisartsenpraktijken van Bruel, Daniels, de Jonge en Speelman/Vrolijk-Fokker begin nen maandag op de nieuwe loca tie, evenals de prikpost van de SHL. De Huisartsenpost gaat van af maandag 30 september van start in het centrum. Huisarts Martijn Bruel, een van de initiatiefnemers: „We zijn alle maal verschillende entiteiten. We hebben het voor patiënten makke lijker gemaakt door zoveel moge lijk zorgaanbieders onder één dak samen te brengen, maar het is niet zo dat als ik een recept uit schrijf patiënten dat hier bij de apotheek moeten ophalen." „Ze kunnen zelfs bij een apotheek in Groningen hun pillen ophalen. Ie dereen staat vrij om daarin zelf een keuze te maken", vult Loes Ja cobs van apotheek Borrendamme aan. Al in 2004 liep Bruel rond met plannen om een medisch cen trum te beginnen. Aanvankelijk was het de bedoeling om slechts twee huisartsenpraktijken in het centrum onder te brengen met daarbij ook de apotheek uit de binnenstad. De apotheek haakte uiteindelijk af, maar er bleken meer huisartsen geïnteresseerd, evenals de Huisartsenpost. Hans Roth van de Huisartsenpost Schouwen-Duiveland: „Na jaren in het voormalige Rode Kruis zie kenhuis (nu het Admiraal de Ruy- ter ziekenhuis, red.) waren we ons aan het bezinnen op een ande re locatie. Toen de optie voorbij kwam om de huisartsenpost in het nieuwe centrum te vestigen, leek dat een uitkomst. Als de huis artsen naar huis gaan 's avonds ne men wij het over. Het idee achter dit centrum is dat patiënten hier zowel overdag als 's avonds te recht kunnen voor eerstelijns ge zondheidszorg." De vier huisartsenpraktijken de len overdag een wachtkamer en balie, maar verder staan ze los van elkaar. Voor patiënten verandert er behalve de locatie eigenlijk niets. Het praktijknummer van de verschillende huisartsen blijft hetzelfde en ook de assistentes blijven werkzaam voor hun eigen praktijk. Bruel: „We hebben alle maal onze eigen praktijk, maar werken in hetzelfde pand. We houden ook allemaal onze eigen huisartsenvoorzieningen, maar van de prikpoli die we in huis hebben kunnen we allemaal profi teren. Misschien als we in de ko mende jaren eikaars sterke pun ten ontdekken, kunnen we daar ook nog op inspelen ZIERIKZEE - Het Medisch Centrum Borrendamme in Zierikzee is het eerste gedeelte van de totale nieuwbouw Borrendamme die wordt opgeleverd. De zorgapparte- menten boven het centrum wor den volgens woordvoerder Ingrid Botse van Woonzorg binnen enke le weken opgeleverd. Woonzorg is eigenaar yan het pand en opdrachtgever voor de nieuwbouw. Begin juni werd de oplevering nog uitgesteld vanwe ge het slechte weer en omdat het pand niet voldeed aan de door Woonzorg gestelde kwaliteitsei sen. Nu ziet het er naar uit dat de rest van de nieuwbouw binnen een paar weken gereed is. Boven het medisch Centrum zijn zorgappartementen ingericht waar de bewoners van het huidi ge verzorgingstehuis terechtko men. Zij gaan (als dat nog kan) weer zelfstandig wonen. Ze be schikken dan weer over een eigen huishouden. Betalen zelf huur, gas en licht en doen de bood schappen. Borrendamme speelt hiermee in op nieuwe regelge ving. Mensen moeten zo lang mo gelijk zelfstandig blijven wonen, maar krijgen wel de zorg die no dig is. Dirk Deceuninck, regioma nager van zorgverlener Allévo hoopt binnen twee weken te ho ren wanneer de bewoners kun nen verhuizen. Ook de 46 huurappartementen rond het huidige Borrendamme aan de Scheldestraat worden naar verwachting binnen enkele we ken opgeleverd. Volgens Botse zijn al die woningen inmiddels verhuurd. Hebrina Blok spreekt bij alzheimer café Hebrina Blok, schrijfster van het boek de Leugenboom, spreekt in het alzheimer café op dinsdag 24 september in de bibliotheek bij Pontes in Zierik zee. De Leugenboom speelt zich afin Zeeland en gaat over de jeugd van iemand met een vader die aan dementie lijdt. Het café begint om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.30 uur. De toegang is gratis. Lezing over kunstnijverheid Stichting Kunst en Cultuuredu catie (KCE) Goeree-Overflak- kee houdt dinsdag 24 septem ber een lezing over de vernieu wing van de Nederlandse kunstnijverheid tegen het ein de van de 19e eeuw. De lezing vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in de Remonstrant se kerk aan de Voorstraat 35 te Sommelsdijk. De kosten bedragen vijf euro per persoon. Open repetitie Crescendo op wijnboerderij Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor houdt zaterdag 21 september een open repetitie op Wijnhoeve De Kleine Schor re in Dreischor. Wie na jaren onderbreking weer eens zijn of haar oude in strument wil oppakken of al tijd al graag een instrument heeft willen leren spelen, kan aanschuiven. Er kunnen aller lei instrumenten worden uitge probeerd en er kan kennis wor- CDA-Kamerlid bezóekt scholen CDA-Kamerlid Michel Rog be zoekt maandag een aantal basis scholen op Schouwen-Duive land. Door krimp van de bevol king worden enkele schooltjes met opheffing bedreigd. Boven dien pakt de nieuwe 'kleine scholentoeslag' voor Schou wen-Duiveland onvoordelig uit. Rog bezoekt scholen op openbare, prot. christelijke, re formatorische en katholieke grondslag. Voorlichting Veilig Verkeer Nederland De Vrouwen van Schouwen houdt op dinsdag 24 septem ber een voorlichtingsbijeen komst met Veilig Verkeer Ne derland. Een verkeersdeskundige zal een inleiding verzorgen over al gemene verkeerssituaties. Te vens kan de kennis getest wor den aan de hand van twintig vragen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in de Schutse in Burgh-Haamstede. den gemaakt met de vereni ging- Crescendo is een energieke club waarin alle leeftijden alle ruimte krijgen. Dat wordt na de repetitie meteen in de prak tijk gebracht. Dan geeft Cres cendo een concert mét de Cres- kids; dat zijn de jongere leden van de club. De happening duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Zie voor info: www.crescendodreischor.nl Minnaards te gast op ledenavond Duiveland Jopie en Jan Minnaard uit Hein- kenszand zijn op dinsdag 24 september aanstaande te gast bij VvN afdeling Duiveland met verhalen en vertelsels. Jo pie won onlangs nog de eerste prijs in de provinciale wed strijd 'Uutgesproken Zeeuws'. Het verhaal waarmee ze won zal ook op deze avond de revue passeren. De avond begint om 19.30 uur in het dorpshuis van Oosterland. Cursus Italiaans voor beginners Een kennismaking met de Itali aanse taal staat op dinsdag 24 september om 19.30 uur ge pland in het MFC aan de Huy- bertstraat 35 in Zierikzee. De cursus Italiaans voor beginners start vervolgens op 1 oktober en bestaat uit twintig lessen van vijf kwartier. Docente is mevrouw Wubben-Furfanelli, een native-speaker, die ook veel weet over de cultuur en gewoonten. „Na een lange winter en zeven maanden werk aan het plein voor onze deur, ploft er doodleuk een tijdelijke concurrent neer", rea geert Hans Landman van restau rant De Beuze. „En dat ook nog eens in de winter, als elke restau rateur het van zijn vaste klanten moet hebben. Kijk, zoiets is leuk in Amsterdam met zeshonderdui- zend inwoners. Hier benadeel je de bestaande horeca ermee. En dat in deze toch al moelijke tijd. Nu ik erover nadenk: een grof schandaal is het." Landmans collega Stefan Kalwij van Brasserie Maritime is ook niet blij, maar reageert genuan ceerder. „Ze snoepen van onze boterham en dat is niet leuk. Anderzijds is het wel slim, natuurlijk. Dit is óók ondernemen en er is vraag naar. Al zou ik zelf zoiets in de zo mer hebben gedaan. Niet leuk dus, maar ik baal er nog het meest van dat ik het niet zelf heb verzonnen." Dok25 (met een capaciteit van 80 gasten) begint 'ergens' in Zierik zee. De gemeente heeft geen hore- cavergunning verleend op deze naam. Wie de bus over de N59 neemt tussen Zierikzee en Hellegats plein moet momenteel rekening houden met vertraging. Door om vangrijke asfalteringswerkzaam- heden kan Connexxion niet garan deren dat bussen op tijd rijden. De Zilvermeeuw 0 118 - 55 1734 VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 er klaar voor door Wendy de Jong Hans Roth, huisartsenpost Op www.mcborrendamme.nl is meer informatie te vinden over de ver schillende praktijken, evenals van de andere zorgaanbieders in het cen trum. ZIERIKZEE SOMMELSDIJK DREISCHOR ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE OOST.ERLAND ZIERIKZEE I Hans Landman van restaurant De Beuze wordt niet vrolijk van het tijdelij ke restaurant Dok25. foto Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Zierikzeese restau ranthouders kunnen geen waarde ring opbrengen voor pop-up-restau- rant Dok25, dat vanaf 1 oktober voor een halfjaar neerstrijkt in Zie rikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51