^euwse 35-64°/° KOJSflillfcLG Gratis parkeren kost gemeente niets Palladio Schouws welzijn gaat naar Medisch centrum is SMWO 24 SCHOUWEN-DUIVELAND BORRENDAMME op bijna alle showj; EF Deze stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterscheldere- gio moet dan wel een filiaal in Zie- rikzee openen zodat de cliënten niet hoeven te reizen en een ver trouwd gezicht zien achter de ba lie. B en W vinden de SMWO de meest logische partner om het werk van het failliete Welzijns huis voort te zetten. Ze vinden ook dat de SMWO zo veel als mo gelijk gebruik moet maken van de kennis en kunde van de medewer kers van het Welzijnshuis. De partijen LSD, Alert! en WD gingen een stapje verder. Zij wil len dat het Zierikzeese filiaal zich in 2015 losmaakt van de SMWO, zodat Schouwen-Duiveland weer een zelfstandige welzijnsorganisa tie krijgt De motie kreeg steun van alle fracties, behalve Groen- Links. Die gaat voor een andere optie die B en W in hun voorstel noemen: vanaf nul beginnen en een nieuwe, Schouwse welzijnsor ganisatie oprichten. Zo blijven be- stuursinvloed, werkgelegenheid en kennis het best behouden, vindt raadslid Gerwi Temmink. Argumenten dat het gemeentebe stuur geen invloed had op het Welzijnshuis en dat behoud van lokale kennis ook bij de SMWO is gewaarborgd, konden Temmink niet overtuigen. B en W houden de optie van een nieuwe organisatie achter de hand voor het geval overname door de SMWO mislukt. Maar die kans is klein. Wethouder Gilles Houtekamer: „De gesprekken gaan goed Op 1 oktober kan alles rond zijn, zegt de curator." Tijdens de voorafgaande inspraak ronde betoogde Mels Hoogen- boom van het Welzijnshuis dat het niet slim is van B en W om in de haast allerlei welzijnstaken el ders te beleggen. „Wij zijn nog steeds actief. U haalt zo het ver band uit ons werk." buitenmeubelen buitenverlichtin De winkeliers zijn er blij mee, de klanten en nu blijkt ook de ge meente quitte te kunnen spelen. Sinds half juli hoeft er op koop avonden in het centrum van Zie rikzee niet meer te worden be taald om de auto weg te zetten. De gemeenteraad heeft dit beslo ten op voorstel van de PvdA. Be doeling is het winkelen op koop avond een impuls te geven. Het college van B en W vindt het best. Omdat het niet zo druk is, zit er ook weinig geld in de par- keermeters. Het verlies aan op brengst wordt geschat op 18.000 euro per jaar. Ambtenaren heb ben hebben nu uitgerekend dat er niet alleen sprake is van verlies. Er is ook voordeel, omdat er niet meer gecontroleerd hoeft te wor den. Dat scheelt op jaarbasis 365 uur aan eigen en ingehuurd perso neel. Omgerekend naar loon, scheelt dat de gemeente 22.000 eu ro. Die arbeidsuren kunnen na tuurlijk weer anders worden inge vuld. Daarom zet de gemeente al leen het omzetverlies van 18.000 euro op de begroting 2014. EP door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het sociaal en cultureel werk voor Schouwen-Duiveland wordt ondergebracht bij de SMWO in Goes. De gemeenteraad stemde donderdagavond in met dit voorstel van B en W. I Zowel aan de binnen- als buitenkant werden gisteren de laatste puntjes op i gezet. Huisarts Martijn Bruel staat in de algemene ontvangstruimte en Loes Ja cobs in de nieuwe apotheek Borrendamme. foto Dirk-Jan Gjeltema Na zomerSa'e Tuinbanken, Tuintafels, Parasols, Buitenkeukens Loungemeubelen Diningstoelen Etcetera. Schouwersweg 7 Heinkenszand 2158 bi door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - ledereen lijkt gebaat bij afschaffing van het betaald parke ren op koopavond in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50