Vragen 6 WONEN GROENE VINGERS Romke van de Kaa Behalve stukjesschrij ver ben ik voor deze krant ook vraagbaak. E-mail maakt het stel len van vragen een stuk makkelijker. Je hoeft geen pen en papier meer te pakken, geen postzegel te plakken en niet meer naar de brievenbus. En je stuurt gemakkelijker foto's mee als je niet eerst afdrukjes moet la ten maken. Niet alleen voor de vragensteller, ook voor de beantwoorder is de zaak eenvoudiger geworden. Hij hoeft niet te foeteren op lezers die alweer geen postzegel voor een antwoord hebben bijgeslo ten én hij kan onwelkome vragen nog eens een paar dagen laten rusten, wetend dat de lezersre dacteur de klachten opvangt. Vragenstellers vallen in twee groepen uiteen. Er zijn lezers die het wel gezellig vinden, dat direc te contact met de journalist. Hier mee moet je oppassen; voor je het weet, volgt er weer een mail met nog een vraag of drie. Je kunt je antwoord beter zakelijk houden dan een ouwe-jongens- krentenbroodtoon aanslaan. Tot deze groep reken ik ook de senders van vakantiekiekjes. Ze zijn met vakantie geweest in Honduras en willen nu graag de naam weten van de tropische bloem die ze daar op de foto heb ben gezet. Ze willen een onder schrift voor in hun album; Alpaca hondurensis staat natuurlijk veel leuker dan 'mooie rode bloem'. Een enkele keer kan ik zo'n tropi sche plant wel thuisbrengen, maar ik heb geen flora van Mid- den-Amerika en als tuinman voel ik mij ook niet verplicht alle tropische planten te kennen. De tweede categorie van vragers zit met een probleem en wil zo snel mogelijk antwoord. In dit ge val zijn de vragen tamelijk direct: 'Wat is er mis met mijn druif en hoe komt dat?' 'Wat is de naam van deze plant, die ik nooit be wust in mijn tuin heb geplant?' 'Wat is dit voor onkruid en hoe kom ik er vanaf?' Nu ja, u kunt de lijst zelf wel aanvullen. Veel vragen kan ik zo langzamer hand wel dromen, omdat ze iede re week wel een paar keer wor den gesteld. Ik hoef de woorden 'onkruid' en 'rode blaadjes' maar te lezen om te weten dat de vra gensteller worstelt met de ge hoornde klaverzuring in zijn tuin. En als je de woorden 'druif en 'bultjes' ziet, dan weet je on middellijk dat de druivenviltmijt weer eens heeft toegeslagen. Maar soms houdt een vraag je lan ger bezig. Vanmorgen vond ik in mijn mail een vraag van een me vrouw uit Brummen, die graag meer wil weten over de invloed die een walnoot uitoefent op de planten die eronder groeien. Zij had een moestuin onder een wal noot aangelegd, maar dat was geen succes. Nu, daarover wil ik Nog even en we gaan weer van buiten naar binnen. Dan krijg je zin het in huis gezellig te maken of de langere avonden te gebruiken voor verbouwingsplannen. Laat je inspireren door Inside Design, Woonbeurs Amsterdam en Dutch Design Week. zh -J Cyclamen aan voet van walnoot. door Renske Schriemer De boer op voor inspiratie i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46