BouwAlmanak nieuwe website voor de bouw Leukste tuincentrum en bouwmarkt gezocht 1 ril ril WiM 2 WONEN O Uit onderzoek van Delftse stu denten blijkt dat consumenten niet weten op welke website ze moeten beginnen wanneer ze op zoek zijn naar een bouwbe drijf of bouw gerelateerd bedrijf. Bouwalmanak.nl springt hier op in. De consument kan nu zoe ken op BouwAlmanak naar bouwbedrijven bij hem of haar in de buurt, daarnaast is te zien wat deze bouwbedrijven zoal hebben gebouwd door te zoeken op bouwprojecten in de buurt. Op BouwAlmanak.nl maakt een bouwbedrijf voor 1,95 euro per maand een bedrijfspagina aan, waarop een bouwbedrijf onbe perkt projecten kan plaatsen. Dat zorgt tevens voor een hoge re positie van de eigen website van het bouwbedrijf op zoekma chine Google. BouwAlmanak.nl toont niet en kel bouwbedrijven maar bedrij ven uit de hele bouwsector zoals installatiebedrijven, schilders en dakdekkers. Naast bouwprojec ten en bouwbedrijven vindt u op www.bouwalmanak.nl ook het laatste bouwnieuws en doe-het-zelftips. In samenwerking met bloemen veiling FloraHolland is Vote Com pany op zoek naar Het Leukste Hiincentrum via www.leukstetuin- centrum.nl en De Beste Bloemen Planten Supermarkt en Bouw markt via www.bloemenenplanten- verkiezing.nl. Tot en met 18 oktober kan wor den gestemd en daarbij rapportcij fers worden gegeven. Elke stem, waarbij toestemming wordt gegeven voor het ontvan gen van de nieuwsbrieven van de partners van de verkiezingen, le vert 5 eurocent op voor KWF Kan kerbestrijding. De cheque met de opbrengst van de verkiezing wordt tijdens de Award Uitrei king aan KWF Kankerbestrijding uitgereikt. Voor de mensen die stemmen zijn leuke prijzen te winnen, zo als een tablet, een cadeaubon van 100 euro te besteden bij een van de provinciewinnaars en een dag wellness voor twee personen. De prijsuitreiking van de verkie zing leukste tuincentrum en bes te bloemen- en bouwmarkt vindt plaats op 6 november in Aals meer. OQ Zelf een huis bouwen, vanaf de eerste steen. En een bed breakfast met als kers op de taart een antiekwinkeltje er bij. Deze lang gekoesterde droom bracht Jeanine en Francois Broeder tot het lastige besluit om hun pas ver bouwde woning aan de Grevelingenhout in Bruinisse te koop te zetten. Vrienden en kennissen verklaren ons voor gek. Ze begrijpen er niks van dat we nu weer willen verhui zen", lacht Jeanine, „maar bou wen en verbouwen is onze passie. En daar krijgen we de kans voor als we dit huis verkopen. We zijn toe aan een nieuwe uitdaging, kunnen niet stil zitten." Ze kijkt uit een van de grote ramen in de huis kamer, dat - net als de andere vensters - uit zicht biedt op een uitgestrekte golfbaan. De gol fers die geregeld voorbijkomen in de verte, zor gen ervoor dat er iets van reuring is in de ver der zo rustige omgeving. Twee jaar wonen Jeani ne en haar man Francois nu in Bruinisse. „Het is hier heerlijk, maar geheel onverwachts kre gen we een jaar geleden te horen dat er een stuk grond bij Schuddebeurs beschikbaar kwam. Het stuk waar we al jaren een oogje op hadden." Van origine komt het echtpaar uit de regio Rot terdam, maar al meer dan twintig jaar is Zee land de thuisbasis. Want de drukte en crimina liteit in de Randstad ging een beetje op de ze nuwen werken. Jeanine: „De Zeeuwse mentali teit spreekt ons aan. Mensen komen hun afspra ken na. Daarnaast is de gezondheidszorg klein schaliger, je bent geen nummer." Jaren geleden begonnen ze in Bruinisse, aan de Grevelingenhout. Na daar een tijd gewoond te hebben, kozen ze voor Domburg, maar dat was toch niet hetzelfde als Schouwen-Duiveiand. Er miste iets. Daarom gingen ze opnieuw op zoek naar een optrekje op hun vertrouwde eiland. „Ik ben helemaal weg van Schuddebeurs", ver telt Francois. „Er is daar een stuk bos, met naaldbomen, prachtig. En toch zit je niet in the middle of nowhere. Het dorpje, met haar kronke lende paden, wekt een gevoel van nostalgie bij ons op." Maar de eigenaar van de oude boerderij in het Schouwse dorp, waar Jeanine en Franqois hun zinnen op hadden gezet, bleek zijn stulpje voor geen goud te willen verkopen. „Na lang wikken en wegen besloten we twee jaar geleden om on ze droom te laten varen en terug te gaan naar de Grevelingenhout." De keuze viel op een huis dat eerder door een Duits echtpaar werd gebruikt als tweede wo ning. Een jaar lang werd er van onder tot boven verbouwd. Het, van oorsprong kleine huis, werd aan weerszijden uitgebreid met een aan-' bouw en dakterras. De muren en plafonds wer den voorzien van een gladde stuklaag. Een hou ten vloer bedekt nu de bodem. Jeanine, die zelf woningstyliste is, richtte het huis helemaal op haar manier in, alles in rustige, sobere tinten. Hun liefde voor antiek is door het gehele huis terug te zien. „Toen ik letterlijk het laatste schilderijtje aan de muur hing, ging de telefoon", verzucht Francois. „Het stuk grond in Schuddebeurs stond ineens toch te koop. Dat was wel even een schok, want wat moesten we nu?" Het echt paar dacht lang na. Het is immers niet niks om een woning, waar ontzettend veel geld en tijd in is gestoken, meteen weer te verkopen. Toch besloten ze het risico te nemen. Sinds maart 2013 staat het huis nu te koop. Dat het niet snel zou gaan hadden ze wel verwacht. Jeanine: „De makelaar dacht dat hij het huis heel snel zou verkopen, maar wij zijn realis tisch. Het is nu gewoon hartstikke lastig." Er zijn wel bezichtigingen geweest, maar tot nu toe waren dit steeds mensen die hun eigen huis nog moesten verkopen. Zo af en toe maakt het echtpaar zich daar best wel druk over. Want, nu ze een plan hebben, willen Jeanine en Francois het liefst zo snel mo gelijk aan de slag. Binnen vijf jaar moet het plan verwezenlijkt zijn. En dat kan natuurlijk al leen maar als ze hun optrekje in Bruinisse ver kopen. Toch proberen Jeanine en Francois er tegen woordig minder mee bezig te zijn en rustig af te wachten. „We moeten immers niet vergeten te genieten van wat we hier hebben." BouwAlmanak I ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Im We moeten niet vergeten te genieten door Sharon van Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42