De Bruijn leent keu 34 SPORT TOP met beide benen op de grond ATB'ers bij Wasschappelse Kreek Autocross in Wolphaartsdijk Atleet werd zaterdag in Winschoten Nederlands kampioen honderd kilometer hardlopen. Zonder goede voorbereiding. Nieuw: Korte Trail by the Sea Dwars door de Zwingeul Cambier nieuwe preses Driedaagse voor d op www.pzc.nl s porta genda ZATERDAG 21 SEPTEMBER sprong. Aan de ene kant was dat wel sneu voor hem. Hij had er kei hard voor getraind, ik niet." Je bent nog maar 24. Dat is jong voor een ultraloper. Dave Boone: „Ik ben altijd de jongste, waar ik ook kom. Da's wel leuk, want iedereen let op je. In 2006 zag ik de Kustmarathon op tv. Ik moest nog achttien wor den, maar wist toen dat ik dat ook wilde. Het jaar erop liep ik hem. Niet lang daarna adviseerde een clubgenoot van AV'56 me om het boek van ultraloper Jan Knippen berg te lezen. Toen ik dat uithad, besefte ik dat ik ook ultraloper wilde worden." Wat zijn je ambities Dave Boone: „Hardlopen vind ik leuk, maar studeren vind ik eigen lijk nog veel leuker. Ik wil vooral lopen met plezier, m'n hobby on bevangen blijven uitoefenen. Trai ningsschema's heb ik daarom niet. Het liefst kijk ik aan het be gin van de week of er in het week end ergens een leuke wedstrijd is. Maar aan het NK doe ik volgend jaar weer mee. Dat weet ik nu al." Zaterdag wordt de X-treme ATB Zomercup ver reden in Westkapelle. Tijdens de wedstrijd wordt tevens gestreden voor het Open Zeeuws Kampioenschap MTB 2013. Dat is een titelstrijd voor mountainbikers wonend in Zeeland óf die lid zijn van een Zeeuwse KNWU-vereniging óf lid zijn van TMZ. De Zomercup komt dit jaar voor de tweede keer in Westkapelle bij de 'Wasschappelse Kreek'. De start is om 12.00 uur op de parkeer plaats aan de Zuiderhoofdweg. Inschrijven is mogelijk vanaf 11.00 uur in het café Kasteel van Batavia te Westkapelle. Tevens wordt hier de prijsuitreiking gehouden. Natuurlijk zijn de korfballers van TOP Arnemui- den blij met de drie overwinningen in de eerste drie veldwedstrijden. Maar bij de Walcherse overgangsklasser blijven ze met beide benen op de grond staan. De competitie duurt immers nog lang." Zaterdag om 16.00 uur treedt TOP thuis aan te gen SDO. De ploeg uit Kamerik heeft ook zes punten uit drie duels. Mocht de equipe van de trainers Peter Crucq en Erik Maljers ook deze test doorstaan, dan mag TOP langzamerhand het predikaat 'titelkandidaat' krijgen. MIDDELBURG/LEIDEN - Dave Boone kijkt terug op een bijzonder week einde. De Leidse student die uit Kruiningen komt, legde 100 kilo meter af in 7 uur, 55 minuten en 55 seconden, een Zeeuws record. De overwinning kwam voor jezelf als een verrassing. Dave Boone: „Toen ik twee jaar geleden meedeed, had ik me goed voorbereid. Zeven weken hard ge traind, goed gegeten en op tijd naar bed gegaan. Toen moest ik na 60 kilometer uitstappen. Nu was ik slecht voorbereid en was m'n enige ambitie om de wed strijd uit te lopen. Als je dan wint, is dat verrassend." Hoe kan het dat je dan toch wint? Dave Boone: „Ik ben totaal zon der verwachtingen gestart. Dat geeft rust in het hoofd. Boven dien regende het bijna de hele dag. Ik ben geen warmweerloper. Dan moet ik snel overgeven en krijg ik geen voedingsstoffen bin nen. Daar had ik nu minder last van. En ik ben deze zomer uit de kast gekomen. Ik durf er nu voor uit te komen wie ik ben. Dat maakt me een stuk sterker." Wanneer kreeg je in de gaten dat je kampioen kon worden? Dave Boone: „Dat was pas na 95 kilometer. Bij 88 kilometer zag ik de koploper, Robert Boersma, maar hij liep veel te ver voor me, dacht ik. Bij 95 kilometer zat ik op eens kort achter hem. Ik ben hem bij 98 kilometer voorbij gegaan, heb even versneld en daarna nog een keer. Uiteindelijk finishte ik met meer dan vier minuten voor- In Wolphaartsdijk wordt zaterdag de vierde edi tie van de Autocross Zeelandbokaal gehouden. Verschillende crosswagens zullen deze dag in actie komen op een speciaal voor deze wed strijd aangelegde baan. De organiserende Stich ting Auto- en Motorsport Eindewege heeft een 800 meter lange baan uitgezet. In diverse klas sen wordt gestreden voor de Zeelandbokaal. Inschrijving is vanaf 8.00 uur, keuring van de auto's tot 10.15 uur. Aanvang van de wedstrij den is om 12.00 uur. Na afloop van de wedstrij den is er live muziek in de tent van de bands Stik Hewoon en Jilles. Meer info op www.autosport-eindewege.nl Een vierde loot aan de stam van de stichting Sportpromotion Zeeland ziet zondag het levens licht. Na de Halve van Renesse, de Run into the Sea en de Trail by the Sea, wordt nu de korte Trail by the Sea geïntroduceerd. De loop van 20 kilometer door de boswachterij van Westenschouwen start om 13.00 uur op de rotonde van Westenschouwen bij paviljoen Duinzicht. De finish is daar ook. Er komen vijf honderd atleten aan de start. Bij de mannen zijn Pascal van Norden uit Gouda (winnaar van de laatste lange trail) en Tim Pleijte uit Zoutelande favoriet. Bij de vrouwen is Irene Kinnegim uit Den Haag favoriet nummer één. AV de Wielingen houdt zondag Dwars door de Zwingeul, een trial van Cadzand-Bad naar Knokke en terug met een lengte van 7,5 kilome ter. Het parkoers loopt door de Zwingeul over onverhard terrein naar de Boulevard van Knok ke, waar het keerpunt is. De start is om 10.30 uur bij strandpaviljoen de Zeemeeuw, gelegen aan de monding van het Zwin. Daar kan men vanaf 09.30 uur kan in schrijven. Voor de jeugd staat er de kilometer van de Zeemeeuw op het programma. Een afstand die op het strand wordt gelopen. Hun start is om 10.15 uur. Dinsdag arriveerden de Hulsten- aar en clubgenoot Glenn Hofman in Peloponnese om tot de ontdek king- te komen dat hun bagage niet met het vliegtuig was meege gaan. De hoop was dat die nog na bezorgd werd, maar daar kwam niks van. De Bruijn en Hofman begonnen donderdag de kwalifica tieronde met de outfit van een vrijetijdsbiljarter, maar het weer hield hen niet van een goede start. De Bruijn won van de Frans man Pierre Soumagne en Hof man versloeg de Koreaan Young Chull Kim. Kort voor de tweede partij kregen beiden hun uitrus ting alsnog. Maar juist in hun offi ciële tenue misten ze het hoofd toernooi. De Bruijn verloor van de Spanjaard Ruben Legazpi, Hof man van Javier Palazon. MIDDELBURG - Bram Cambier uit Axel is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité van de Ju- niorendriedaagse. Cambier, in het dagelijks leven advocaat, volgt Rolf Mobach op, die wel in het co mité actief blijft. De Juniorendriedaagse is in 2014 toe aan zijn 33e editie. De interna tionale wielerwedstrijd staat voor 24, 25 en 26 mei op de agenda en wordt opnieuw in Zeeuws-Vlaan- deren en België verreden. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl door Koen de Vries Dave Boone deed vorig jaar als haas mee aan de Kustmarathon. Traditiegetrouw dragen deze pacemakers onder weg een ballon mee. foto Robert de Jonge Boone verbaast zichzelf met titel ZONDAG 22 SEPTEMBER PELOPONNESE - Driebander Jean Paul de Bruijn is het wereldbeker toernooi in Griekenland begonnen in spijkerbroek en poloshirt en met een geleende keu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34