Uefa-landen zijn voor verplaatsing van WK Seizoen Wout Poels twee weken te lang 32 SPORT EUROPA LEAGUE Europese blamage voor Eindhovense club: verlies op eigen veld tegen Bulgaarse kampioen. AZ houdt vast aan traditie in Europa League Ajax herdenkt Gerrie Mühren tegen Volendam Volgens Boyce, die ook voorzitter is van de Noord-Ierse voetbal bond, waren alle leden van de Ue fa het ermee eens dat het in de zo mer in Q_atar te heet is om er een toernooi af te werken. De vraag is nu of het toernooi in januari of november en december van 2022 moet worden gehouden. De Uefa zelf zou de voorkeur hebben voor januari, zodat het speelschema van de Champions League niet in de war wordt geschopt. De Fifa moet nog wel goed naden ken over de beslissing om de mon diale titelstrijd naar de winter te verplaatsen. „De Fifa moet met een oplossing komen die de dage lijkse gang van zaken bij het voet bal zo min mogelijk verstoort. Er zijn nog negen jaren te gaan, dus er is genoeg tijd", aldus Boyce. Trainer Jürgen Klopp van Bor- ussia Dortmund heeft zijn excu ses aangeboden voor de scheldpar tij waardoor hij naar de tribune werd gestuurd in het verloren Champions Leagueduel met Na- poli (2-1). De trainer trakteerde de vierde official op een scheldka nonnade toen zijn ploeg met 1-0 achter kwam. Volgens Klopp duurde het te lang voor zijn verde diger Subotic in het veld mocht na een blessurebehandeling. Poels heeft zijn seizoen direct beëindigd. Hij reed woensdag nog de GP van Wallonië. „Daar merk te ik dat mijn benen in de finale niet meer goed waren en dan vind ik de plekken op het WK te kostbaar om te hopen dat dit over anderhalve week beter is. Het sei zoen is voor mij twee weken te lang", meldde Poels donderdag. Het seizoen van de Limburger, die volgend jaar voor Omega Phar- ma-QuickStep rijdt, stond in het teken van zijn rentree nadat hij vorig jaar bij een val in de Tour de France drie ribben brak, een long kneusde en zijn milt en nier scheurde. „Ik zit nu bijna twaalf maanden aaneengesloten op de fiets en heb rust nodig. Ik kon me dit jaar weer meerdere malen me ten met de wereldtop en ik wil me nu op volgend jaar richten. Ik denk dat ik zeker tevreden kan zijn over mijn comeback." Zijn vervanger Sebastian Lange- veld rijdt volgend jaar voor Gar- min-Sharp. De 28-jarige klassie- kerspecialist komt over van Ori- ca-GreenEdge en tekent voor twee jaar. Garmin trok eerder ook al de Nederlanders Tom-Jelte Slag ter en Dylan van Baarle aan. Ook de broertjes Michel en Raymond Kreder en Thomas Dekker rijden voor de Amerikaanse ploeg, waar Martijn Maaskant juist weer ver trekt. EINDHOVEN - Nog nooit kwamen er bij PSV zo weinig toeschou wers naar een Europees duel, nog nooit zullen ze zich zo verveeld hebben. Het op voorhand onaan trekkelijke affiche tegen PFC Lu- dogortes beloofde al weinig goeds. In een troosteloze ambian ce werd donderdagavond op nieuw duidelijk dat het niveau van het Nederlands clubvoetbal achteruitholt. De Bulgaarse kam pioen bleek simpelweg sterker en efficiënter dan PSV en klopte de ploeg van Phillip Cocu in eigen huis met 0-2. Het vreemdelingenlegioen (acht nationaliteiten) uit Oost-Europa stuitte in de eerste helft al meer dere keren op Jeroen Zoet, met verdediger Jorrit Hendrix lang de beste man bij PSV. Na ruim een uur ging het mis. De gelegen heidsdefensie met Hendrix, Zan- ka (ingevallen voor de geblesseer de Willems) en keeper Zoet was ongeconcentreerd, Roman Bezjak maakte gebruik van het misver stand en maakte de eerste treffer van de avond. Virgil Misidjan maakte het leed voor PSV nog gro ter en rondde uitstekend af nadat hij eerst op de paal schoot. Niet alleen de overwinningspre mie van 200.000 euro ging daar door aan PSV voorbij, de ploeg verspeelde al het eerder dit sei zoen opgebouwde Europese kre diet. Tegen AC Milan speelde PSV met bravoure, passie en opportu nisme. Donderdag had PSV in de eerste helft de score moeten ope nen, Tim Matavz verkwanselde een door de wederom belabberd spelende Adam Maher aangereik te mogelijkheid. Matavz staat al een maand droog en is ook bij het Sloveens elftal zijn basisplek in middels kwijtgeraakt. De geestdrift is voorlopig uit het elftal, PSV zit al weken muurvast. Zes wedstrijden op rij'wist de ploeg niet te winnen. De ploeg startte dit seizoen fris, de motor is volledig vastgelopen. Te weinig beweging, geen diepgang, slechte passing en aannames. Cocu had tegen de Oost-Europeanen de no dige wijzigingen doorgevoerd, ze pakten niet goed uit. Zakaria Bak- kali stond weer in de basis, de rechtsbuiten maakte dit keer geen indruk. Oscar Hiljemark begon op de plek van Stijn Schaars, maar heeft grote moeite om aan te ha ken en mist vooralsnog hande lingssnelheid. In de defensie mocht Santiago Arias het weer een keer proberen als rechtsback, hij speeld een onopvallend duel. Een slotoffensief haalde niets meer uit, PSV kreeg nauwelijks kansen en Ludogorets bleef in de omschakeling gevaarlijk. Met de topper tegen Ajax voor de boeg is PSV in zwaar weer geraakt. De zorgen over de Europese ranking van Nederland zijn zo mogelijk nog groter. Petrolul, Krasnodar, Differdange, Ludogorets, het wa ren ploegen waartegen Nederland se formaties nog niet zo lang gele den eenvoudig succes boekten. De machtsverhoudingen zijn structureel veranderd. PSV-Ludogorets 0-2 (0-0). 60. Bez jak 0-1, 74. Misidjan 0-2. Scheidsrech ter: Kruzliak (Slw). Gele kaart: Depay (PSV), Abalo, Espiqho, Dyakov, Bejzak (allen Ludogorets). Aantal toeschou wers: 11000. HAIFA - AZ hield donderdagavond een traditie in ere. De voorgaande vijf keren dat de Alkmaarse club aan de groepsfase van de Europa League (of voorganger Uefa Cup) meedeed, won het de eerste groepswedstrijd. Dat gebeurde nu weer. In het Israëlische Haifa won AZ met 0-1 bij Maccabi Haifa. Na ze ventig minuten profiteerde Jo- hann Berg Gudmundsson van een slippertje van doelman Sara- nov en maakte 0-1. In het vervolg van de wedstrijd waren er hache lijke situaties voor het doel van AZ, maar doelman Esteban hield zijn doel schoon. AMSTERDAM - Ajax zal niet zondag tijdens de uitwedstrijd tegen PSV, maar woensdag uitgebreid stilstaan bij het overlijden van oud-speler Gerrie Mühren. De Amsterdammers spelen dan in de eigen Arena de bekerwed strijd tegen FC Volendam, ook een oude club van de donderdag overleden Mühren. De geboren Volendammer Mühren stierf op 67-jarige leeftijd aan de gevolgen van de beenmergziekte MDS. Hij was een vaste kracht in de gou den jaren zeventigo van Ajax en speelde tien keer voor het Neder lands elftal. De uitvaart van Mühren vindt dinsdag plaats in de Sint-Vincen- tiuskerk in Volendam. De dienst begint om 11.30 uur en heeft een 'open karakter', zei zijn broer Jack donderdagavond tegen het persbu- rau ANP. door Durk-jan Kingma LONDEN - De 54 nationale voetbal bonden die zijn aangesloten bij de Europese voetbalbond Uefa heb ben bun steun uitgesproken voor het plan om het WK van 2022 in Qatar in de winter te houden. Dat meldde de BBC donderdag. „We hebben vergaderd en daar is uitge komen dat het WK hoe dan ook niet in de zomer kan worden ge- - houden", aldus Jim Boyce, vicepre- sident van de Fifa. door Haytze Teerink FLORENCE - Wout Poels doet vol gende week niet mee aan de weg rit op het WK wielrennen in Floren ce. De coureur van Vacanso- leil-DCM voelt zich conditioneel niet sterk genoeg en heeft zich af gemeld bij bondscoach johan Lam- merts. Die heeft Sebastian Lange- veld als vervanger aangewezen. PSV verspeelt zijn krediet door Rik Elfrink EUROPA LEAGUE Groep A: Valencia CF (Spa)-Swansea City (Wal) 0-3, FC Sankt Gallen (Zwi)-Koeban Krasnodar (Rus) 2-0. Groep B: PSV-Ludogorets (Bul) 0-2, Dinamo Zagreb (Kro)-Tsjornomorets Odesa (Oek) 1 -2. Groep C: Standard (Bel)-Esbjerg (Den) 1-2, Red Bull Salzburg (Oos)-IF Elfsborg (Zwe) 4-0. Groep D: NK Maribor (Slo)-Roebin Kazan (Rus) 2-5, Zulte Waregem (Bel)-Wigan Athle tic (Eng) 0-0. Groep E: Fiorentina (Ita)-FC Paqos de Ferreira (Por) 3-0, Pandurii Têrgu-Jiu (Roe)-Dnipro Dnipropetrovsk (Oek) 0-1. Groep F: Eintracht Frankfurt (Dui)-Girondins Bordeaux (Fra) 3-0, Maccabi Tel Aviv (Isr)-Apoel Nicosia (Cyp) 0-0. Groep G: Dinamo Kiev (Oek)-Racing Genk (Bel) 0-1, FC Thun (Zwi)-Rapid Wien (Oos) 1-0. Groep H: Freiburg (Dui)-Slovan Liberec (Tsj) 2-2, GD Estoril Praia (Por)-Sevilla (Spa) 1-2. Groep I: Betis Sevilla (Spa)-Olympique Lyon (Fra) 0-0, Vitória Guimaraes (Por)-NK Rijeka (Kro) 4-0. Groep J: Lazio (Ita)-Legia Warschau (Pol) 1 -0, Apollon Limassol (Cyp)-Trabzonspor (Tur) 1 -2. Groep K: Tottenham Hotspur (Eng)-Troms0 IL (Noo) 3-0, Sheriff Tiraspol (Mol)-Anzji Machatsjkala (Rus) 0-0. Groep L Maccabi Haifa (Isr)-AZ 0-1, Paok Salo- niki (Gri)-Shakhtyor IK (Kaz) 2-1. Tweede speelronde: donderdag 3 oktober. Maccabi Haifa-AZ 0-1 (0-0). 70. Gud mundsson 0-1. Scheidsrechter: Schörgenhofer (Oos). Gele kaart: Tur- geman, Ndlovu (Maccabi Haifa), Ortiz, Gouweleeuw (AZ). Aantal toeschou wers: 14.000. Gerrie Mühren (midden) deelt in 1972 in de vreugde bij Ajax, nadat de club in Londen door een overwinning op Ar senal de halve finale van de Europa Cup 1 heeft gehaald, foto Ben Hansen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32