Monnikenwerk 66 6-6, dat is geen voetbaluitslag. Zoiets wil ik dan gelijk in 1 ZEELAND 29 perspectief zetten. J zelf zeggen. Klinkt wel heel neu rotisch, dit. Er zijn mensen die me voor gek verklaren. Die on der een artikel reacties zetten als: 'Lekker belangrijk! Leef toch in het heden!' Vind ik prima hoor. Ie kunt het toch nooit iedereen naar de zin maken." In Zeeland heeft zo ongeveer el ke club wel zijn eigen 'archiva ris'. „Maar ik ben de enige in Zee- Rudy 'RudeStats' Boogert land die voor alle negentig clubs de statistieken bijhoudt. Ik word regelmatig benaderd, als ergens cijfers ontbreken. Ook door voetballers, spitsen die wel eens willen weten hoe vaak ze nu eigenlijk gescoord hebben bijvoorbeeld. Hartstikke leuk om uit te zoeken. Ik leg graag dingen bloot die anderen niet weten." Boogert maakt daarbij gebruik van een omvangrijk archief, deels zelf verzameld en deels ge nadiglijk geschonken door men sen die hun plakboeken of ar chieven opruimden. „Bij mij thuis is één kamer helemaal vol gebouwd, van de grond tot het plafond. Er staan - even kijken - twaalf kasten met archiefmate riaal in. En elke dag komen er nieuwe cijfers bij. Ophouden? Daar denk ik niet aan. Ik heb nog genoeg uit te zoeken. Alles, alles wil ik weten." Klosscnfotn s ran Schouwen -Duineland pzc.nl/zeeuwsezetel, @jkutterink, Facebook (Jeffrey Kutterink). Jéffey Kutterink, parlementair verslaggever van de PZC, bekijkt Haags politiek nieuws en wetenswaardigheden door een Zeeuwse bril. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 voetbal pzc.nl/stortplaatszeeland, Twitter (@stortzeeland), Facebook (Stortplaats.Zeeland). Rolant Quist blogt over zijn persoonlijke ergernis - en van velen met hem: afval dat op straat en in het milieu gedumpt wordt. pzc.nl/blof, Twitter (@rozendaal), Facebook (Ernstjan.Rozendaal). Ernst Jan Rozendaal blogde tijdens het schrijven van de biografie van de Zeeuwse band Blof. Nu incidenteel updates. pzc.nl/zeelandgeboekt, Facebook (Jan van Damme en Zeeland Geboekt). Jan van Damme besteedt aandacht aan nieuwe boeken en tijdschriften over Zeeland. Ook uitgaven van 'Zeeuwse' auteurs komen aan bod. pzc.nl/zeeuwsekelder. Blog van Martijn de Koning en Raymond de Frel met kleedkamerverhalen, transfer- nieuws en ander nieuws (vaak met een luchtje) uit de laagste regionen van het amateurvoetbal. pzc.nl/kustmarathon, Facebook (PZC Hardloopblog). Koen de Vries en Maurice Steketee bloggen over hardlo pen. In de aanloop naar de Kustmarathon bijna dagelijks. Verder twee, drie keer per week. pzc.nl/kieknoe, Facebook (Piet Kleemans en Kiek Noe). Piet Kleemans publiceert wekelijks klassenfoto's en probeert de namen en de verhalen van de kinderen die er op staan te achterhalen. pzc.nl/monnikenwerk. Willem Staat blogt over kerken, geloofsgemeenschappen en levensbeschouwelijke stro mingen in Zeeland. Dagelijkse updates, beschrijvingen van alle kerken in Zeeland, aandacht voor actualiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29