Presents Het is net rugby op rolschaatsen Rollatorreparatie, een bankje en een barbecue WALCHEREN 25 21 september Bierproeverij De Zilvermeeuw 01 1 8 - 551734 >rdt igi- lat- ten ;ca- ten, en- ne- uc- sse. ens /er- ed- iber i de de Werkstraf geëist voor ongeval De officier van justitie eiste donderdag een voorwaarde lijke celstraf van één maand en honderd uur werkstraf te gen een man (20) uit de ge meente Reimerswaal. Hij veroorzaakte juli 20x2 bij Waarde een ernstig ver keersongeval waarbij hijzelf en een vriend gewond raak ten. Brassband houdt rommelmarkt De Christelijke Brassband Middelburg houdt morgen een rommelmarkt in de Graanbeurs op het Dam plein in Middelburg. De rommelmarkt begint om 09.00 uur en duurt tot onge veer 15.00 uur. Dampoortaquaduct nacht afgesloten Rijkswaterstaat voert ko mende avond en nacht (van vrijdag 21.30 tot zaterdag 6.00 uur) werkzaamheden uit in het Dampoortaqua duct in de N57 bij Middel burg. Het verkeer wordt om geleid. De omleidingsroutes wor den aangegeven met gele borden. De reistijd wordt iets langer. Lezing over bouwen spiegeltelescoop Twee leden van Kijkerbouw volkssterrenwacht Gent ge ven vanavond een lezing over het bouwen van een spiegeltelescoop. Aanslui tend zullen de twee een groepje studenten op weg helpen met het bouwen van een kijker. De lezing is om 20.00 uur aan de Heren gracht 52 in Middelburg. Toe gang is gratis. Kleedjesmarkt in park Toorenvliedt De Academie voor Kwaliteit van Bestaan houdt morgen een kleedjesrommelmarkt in park Toorenvliedt. Zelf meedoen kan: 5,00 euro voor een plaats van twee me ter. Aanmelden kan door een mail te sturen naar: academie@arduin.nl. Meer informatie: 0118-685252. De rommelmarkt begint om 9.00 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. Op het eerste gezicht is rol ler derby net 'rugby op rolschaatsen', maar dan zonder bal. Voor niet-ingewijden zal het het niet direct duidelijk zal zijn wat de bedoeling is van de sport, die bijna alleen door vrou wen wordt gespeeld. Maar eigen lijk zijn de regels tamelijk eenvou dig. Roller derby wordt gespeeld door twee teams, elk bestaand uit vijf meiden: vier blockers en één jam mer. Er wordt gespeeld op een ova len baan van ongeveer twintig bij dertig meter. De jammer heeft maar één opdracht: de blockers van de tegenpartij passeren. Voor elke gepasseerde blocker scoort het team één punt. Zijn alle vier de blockers gepasseerd, dan probeert de jammer zo snel mogelijk de baan rond te schaatsen, de hele kluwen in te halen en hetzelfde trucje nog een keer uit te halen. De opdracht van de blockers is nog simpeler: laat de jammer er niet langs. De handen en ellebogen mogen daarbij niet gebruikt wor den om de jammer de weg te ver sperren, maar de rest van het lijf wel. Bihi-Zenou: „Heupen, billen, als je achteruit schaatst je bor sten... alles mag in de strijd ge gooid worden." Een officiële wed strijd duurt een uur en bestaat uit twee periodes van dertig minu ten. Elke periode wordt nog eens verdeeld in jams van elk twee mi nuten. De opzet van de sport staat garant voor vele onzachte confron taties. Vier scheidsrechters - één voor elke jammer en één voor elke groep blockers - houden de speel sters dan ook nauwlettend in de gaten. En vergis je niet: „TXiurlijk, het is een full contact sport, maar zeker de jammer heeft een heel ar senaal aan trucjes en schijnbewe gingen om zich langs de blockers te werken. Er komt wel degelijk ook heel veel tactiek bij kijken!" In de Stromenwijk in Middelburg wordt een nieuw bankje aan de Piet Heinstraat onthuld, door wet houder Saskia Szarafinski en de voorzitter van het wijkteam. Het bankje, waarop eendjes kunnen worden gevoerd, is het resultaat van samenwerking tussen bewo ners en de gemeente, in de vorm van burgerparticipatie. Organisaties en winkeliers uit de buurt presenteren zich die dag ook aan het publiek, de jeugd brandweer geeft 's middags een demonstratie, er zijn biljarters en koersballers en er is een kleedjes- markt. Verder wordt er gedanst en gezongen door verenigingen en is er een workshop met bloe men. In 't Getij is een lunch.. Een accordeonist belooft de maaltijd op te vrolijken. Ook in Middelburg-Zuid laten lo kale organisaties zien wat ze in huis hebben. Bijvoorbeeld Repair- café: een initiatief waarbij men sen uit de wijk kleine reparaties uitvoeren voor buren uit de wijk. Maar ook Medipoint, die informa tie geeft over hulpmiddelen bij ziektes. Mensen met een defect aan hun rollator of scootmobiel kunnen dat ter plekke laten nakij ken. Er staan driewielfietsen klaar voor wie die eens wil proberen. Kinderen mogen kleedjes neerleg gen en spulletjes verkopen. Meer informatie is te verkrijgen bij de balie van het Wop in 't Palet aan de Johan van Reigersberstraat. Ook in Vlissingen is er feest en wel in de wijk Paauwenburg. In en rond het Majoraat aan de Ho- gendorpweg vindt een manifesta tie plaats van organisaties die in de buurt actief zijn. Omdat de wijkraad wil weten wat bewoners beweegt, is er een 'inspiratie- wand' met briefjes waarop een ie der zijn wensen of klachten kwijt kan. Aan het einde van de buren dag, rond 17.30 uur, is er een grote buurtbarbecue. In (Nieuw) Bonedijke geen barbe cue, maar wel een picknick, vanaf 17.30 uur bij het Hof van Thee Leut. Daar is 's middags ook een workshop bloembakken maken. Het Odensehuis houdt open dag, mede vanwege Alzheimerdag. Ten slotte is er van alles te doen in het gebouw van het Aposto lisch Genootschap, voor bewo ners van de wijk Rosenburg. Na het 'lopend vuurtje' met de we- reldvredesvlam van Cadzand, om 13.50 uur, is er: visagie, schmin ken, een ballonkunstenaar, boter- babbelaars, kaartverkoop, schilde rijen voor de Stichting ALS, spelle tjes en een workshop knippen en plakken. Opbrengst van de buren dag in Rosenburg gaat naar Stich ting ALS, Humanitas, Wereldwijd voor kinderen en Speeltuinvereni ging Lammerenburg. r VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2013 WAARDE MIDDELBURG Voor meer informatie: - www.brassbandmiddelburg.nl MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Helen Bihi-Zenou: „Wat er zo mooi is aan roller derby? De hele hele scene; iedereen is openminded, iedereen is welkom." foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG/VLISSINGEN - In diver se wijken van Middelburg en Vlis- singen gaan bewoners zaterdag de straat op om met elkaar burendag te vieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25