Fruitteler heeft zijn bekomst van hennep ^euwse NazomerSa'e 35-64% k ajjjfljiifciG Palladio Üb Plan voor *wifi-deken' in Goese binnenstad Ponton tussen Oost en West 24 WALCHEREN ROLLER DERBY Walchers team Black Sheep Honey Rollers wil Zeeuwse roller derby scene weer leven inblazen. op bijna alle sIiowcoctim DRAAIBRUG De fruitteler (42) had zijn schuur aan de hennepkweker verhuurd. Hij hoopte op die manier wat extra geld te kunnen verdienen omdat hij financieel bijna aan de grond zat. „Want het ging erg slecht met het fruit" De eerste twee oogsten van die kweker vie len tegen en hij betaalde daarom ook geen huur aan de fruitteler. Om die reden besloot de teler te stoppen met de verhuur van zijn schuur en zelf maar hennep te gaan kweken. „Want hij heeft ten slotte groene vingers", aldus advo cate Virginie Serrarens. Maar zelfs met zijn groene vin gers lukte het niet om een goede oogst binnen te halen. „Het viel al lemaal nogal tegen", zei de man gisteren tegen de Middelburgse rechters. Toen hij geoogst had, ging hij een paar dagen op vakantie. Bij terug komst stond de politie hem op te wachten. Maar toen bleek ook dat tijdens zijn afwezigheid een flink deel van zijn oogst was verdwe nen. Hij kon maar een iemand be- denken die daar verantwoordelijk voor was: de kweker waarmee hij eerst in zee was gegaan en bij wie hij ook de stekjes had besteld. In tegenstelling tot andere betrapte kwekers besloot de fruitteler ope ning van zaken te geven tegen over de politie. Hij deed zelfs aan gifte van diefstal en wees de kwe ker aan als de vermoedelijke da der. Dat alles werd niet op prijs ge steld, zo bleek tijdens de zitting. Want de fruitteler kwam tijdens een braderie op zijn dorp die kwe ker tegen. Hij werd vervolgens uit gemaakt voor verrader en de kwe ker, zo zei de fruitteler, pakte hem bij de keel en gaf hem klap pen. Nadat hij dat had verteld, wil de de officier weten of hij ook aan gifte had gedaan van dat voorval. „Nee, heb ik niet." Hij bekende ook dat hij zijn lesje heeft geleerd. Niet alleen door zijn ervaringen met de hennep kweker. Maar ook door de drie da gen in een politiecel. De hebben een onuitwisbare indruk op hem gemaakt. De officier eiste tegen de man een voorwaardelijke celstraf van één maand en een werkstraf van hon derd uur. Ook liet ze weten dat op een later moment ze hem zijn ille gale winsten gaat ontnemen. De advocate pleitte voor een zo kort mogelijke werkstraf. Uitspraak 3 oktober. MIDDELBURG - Begin deze week waren ze er ineens: de Black Sheep Honey Rollers, een 'roller derby team in the making' vol gens hun eigen Facebook-pagina. Het enige in Zeeland, dat vol en thousiasme onthaald werd. Initia tiefneemster Helen Bihi-Zenou (30): „Binnen een dag hadden we bijna tweehonderd reacties, en twee nieuwe aanmeldingen!" In Nederland is de spon nog jong en klein: in het hele land zijn veer tien clubs actief, en daarvan speelt er nog maar een handjevol in de competitie. Een bond is er niet. En in Zeeland? In de omge ving van Goes was een team, de Delta Roller Girls, maar die trok ken eind vorig jaar de stekker er uit wegens gebrek aan belangstel ling. Dus toen de Middelburgse Bihi-Zenou lucht kreeg van het verschijnsel, zat er eigenlijk maar één ding op: zelf wat opzetten. In mei zijn ze begonnen, met een klein clubje: „We rolschaatsten op parkeerterreinen, en in Dis hoek. Eigenlijk wisten we hele maal niet wat we deden, we schaatsten maar een beetje heen en weer. In de zomer hebben we vervolgens twee keer training ge- had.van iemand van de Rockcity Rollers, die ons heeft laten zien welke technieken je allemaal moet beheersen om aan de com petitie mee te mogen doen: ach teruit schaatsen, pootje-over door de bocht, veilig vallen, dat soort dingen... en het enthousiasme bleef!" De overgang van zomer naar herfst, nu er weinig meer buiten te rolschaatsen valt, was het aangewezen moment om de Black Sheep te proberen van 'een clubje meiden' naar 'een echt team' te tillen. „Wat er zo mooi is aan roller der by? De hele scene; iedereen is openminded, iedereen is welkom. We kregen ook direct hele leuke reacties en support van de andere teams, dat heeft me wel een beet je verbaasd. Het is echt een hecht geheel. Daarom denk ik ook dat het zo mooi zou zijn als we hier een team zouden hebben: het leeft echt, supporters komen vaak van heel ver." En ook het imago van de sport spreekt Bihi-Zenou, van origine vormgeefster, enorm aan. Het is een wereld van strakke posters, tatoeages en haarverf, kit tige outfits en stoere bijnamen. Speelsters rijden rond in strakke hotpants, kleurige shirts en net kousen. De teams heten The Par liament of Pain of de Death Row Honeys, speelsters noemen zich zelf Bloody Mary, Bang Bang La Desh, of Demonica Lewinski. Het is een mengeling van agressie en sexy. Bihi-Zenou, lachend: „Vol gens mij zitten die meiden voor een wedstrijd een half uur in de make-up. Door zo'n alter ego ben je er echt even helemaal uit. En het is ook leuk voor de mannen, natuurlijk. We rijden niet voor niets in van die strakke broekjes rond!" Oh ja, en ze zou het bijna verge ten, maar het is natuurlijk ook nog gewoon een sport. Je blijft er lekker fit van. „Wel een ruwe sport, ja. Je hebt soms blauwe plekken waar je u tegen zegt. Maar hé, sport met ballen is goed voor een mens, en gymnastiek is ook maar saai!" BLACK SHEEP HONEY ROLLERS Tuinbanken, Tuintafels, Parasols, Buitenkeukens Loungemeubelen Diningstoelen Etcetera. buitenmeubelen buitenverlichtin Er zijn nu al acht van dergelijke hotspots in de openbare ruimte van Wifi Zeeland, maar dat moe ten er dus veel meer worden. „Het idee is dat wanneer je een maal op het netwerk zit, je er dan gedurende je hele verblijf in Goes op blijft en niet steeds opnieuw hoeft in te loggen", zegt wethou der Loes Meeuwisse. In het kader van het Nieuwe Winkelen wordt momenteel gewerkt aan een 'digi taal warenhuis', een online plat form waarmee consumenten straks in één klik het hele horeca- en winkelaanbod, alle producten, merken en diensten in de binnen stad kunnen vinden. „De afspraak met de onderne mers is dat wij voor de infrastruc tuur zorgen", zegt Meeuwisse. Een kostenplaatje moet volgens haar nog worden gemaakt en ver volgens moet de raad daar goed keuring aan geven. Op 2 oktober is er weer een bijeenkomst van de zogeheten 'koplopersgroep' bij de Rabobank in Goes. OOST-SOUBURG - De Draaibrug bij Oost-Souburg ligt nog op z'n plaats, maar kan voorlopig niet meer worden gebruikt De brug wordt maandag wegge haald voor een renovatiebeurt. Voetgangers en fietsers kunnen het Kanaal door Walcheren oversteken via een beweegbare pontonbrug die gisteren in gebruik is genomen. Zie video op www.pzc.nl/walcheren. foto Eldridge Pentury door Emile Calon MIDDELBURG - Wel heftig, zo zei of ficier van justitie Esther Bethlehem gisteren toen ze hoorde hoe een Zuid-Bevelandse fruitteler in een café was afgetuigd door een hen nepteler. Sport met ballen is goed voor een mens door Cris Sohier De Honey Rollers willen eerst nog een jaar trainen, daarna willen ze. de toelatingstest afleggen om mee te draaien in de competitie. De club heeft nu vijf vaste leden. Voor een wedstrijd zijn veertien tot vijftien spelers nodig. De club zoekt voor wedstrijden meiden van 18 of ouder die tegen een stootje kunnen. Verder is iedereen die een steen tje bij wil dragen, welkom. De Honey Rollers zoeken ook on derdak op Walcheren: het liefst een betonnen baan van 20 bij 30 meter. Trainingen zijn op dinsdagavond Meer informatie: blacksheep- honeyrollers@hotmail.com of via Facebook door Luc Oggel Schouwersweg 7 Heinkenszand GOES - Bezoekers van de Goese bin nenstad moeten zowel binnen als buiten gebruik kunnen maken van een 'wifi-deken'; een stuk of tach tig punten om online te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24