ZEELAND 1 iLA 2014 Werken Waterdunen officieel uit de startblokken f Nie doet Hans de Doelder almanak ZEEUWSE De Europese Commissie is niet teruggekomen op de eerder door haar afgekeurde maatregelen van Zeeland. (Ver)bouwen Aannemersbedrijf Stichting onthaalt 500 ouderen op een 'aangekleed' uitje k p Gerrie Mühren, de man die Bernabeu stil kreeg dPt1"1KF I 1'N)F H --1 Zeeuwse uitdrukkingen nader verklaard DEN HAAG - Het kabinet gaat er van uit dat Nederland met het on der water zetten van de Hedwige- polder, het Zwin en het nemen van buitendijkse maatregelen vol doet aan Europese Vogel- en Habi tatrichtlijn. Dat zei staatssecreta ris Sharon Dijksma (Natuur, PvdA) donderdag in de Tweede Kamer. Om de natuur in de Westerschel- de te herstellen moet 6oo hectare nieuwe estuariene natuur worden aangelegd. De ontpoldering van de Hedwige en het Zwin is daar van de helft. De provincie neemt de rest voor haar rekening met maatregelen in het middengebied (tussen de oude veren Vlissin- gen-Breskens en Kruinin- gen-Perkpolder). Uit een vertrou welijke brief die de Europese Commissie in november vorig jaar naar het kabinet stuurde, bleek dat Brussel de maatregelen van de provincie onvoldoende vindt. De Tweede Kamer wilde daarom donderdag weten of Zeeland nog meer ontpolderingen boven het hoofd hangt. Maar staatssecretaris Dijksma gaat daar niet van uit. „De Europese Commissie is niet teruggekomen op de maatregelen van de provincie Zeeland. Ze vindt dat de ontpoldering 'een stap in de goede richting kan zijn om te voldoen aan de verplichtin gen aan de Vogel- en Habitat richtlijn. We hebben onze han den vol aan de Hedwigepolder. Dat dossier gaan we eerst afron den. Ik ben niet voor uitlokking en wil geen mensen op ideeen brengen." Inmiddels ligt het rijksinpassings- plan - waarin staat hoe de Hedwi gepolder wordt ingericht - ter in zage. Volgens Dijksma verloopt al les volgens planning. Er wordt ge probeerd om minnelijk gronden te verwerven en er wordt gezocht naar vervangende grond. Wie niet wil verkopen, wordt ontei gend, aldus Dijksma. De SGP vreest dat de Hedwige na ontpoldering zo hoog opslibt dat niet de gewenste natte natuur ont staat. Dijksma: „De Hedwigepol der wordt straks deels dezelfde na tuur als het Land van Saefthinge, maar dat is ook de bedoeling." BRESKENS - Na het ruimen van de twee bommen woensdag staat een officiële start van de werken voor natuur- en recreatiegebied Waterdunen bij Breskens niets meer in de weg. Volgende week woensdag is het zover. De provin cie, waterschap Scheldestromen en aannemers Koninklijke BAM- groep/Van den Biggelaar Grond en waterbouw heffen dan om 13.30 uur het glas bij 't Killetje, waar een getijdenduiker komt om Westerscheldewater in en uit het gebied te laten. Met de realisatie van Waterdunen is bijna tachtig miljoen euro gemoeid, exclusief de investeringen van recreatiebe- drijf Molecaten in bungalows, een hotel en een duincamping. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Alles over O Ga verder op www.pzcwonen.11l Als liefhebster van allerlei soorten muziek zong die Zierikzeese regel matig hardop een paar zinnetjes mee. Ze deed dat op het werk, in de auto en op straat. Ook thuis klonk haar stem op meer plekken dan al leen in de douche. Toen haar zoontje geboren werd, wilde ze hem ook al op jonge leef tijd kennis met laten maken met mu ziek. Naast het voorlezen van de no dige verhaaltjes voor het slapen gaan zong ze af en toe dan ook een leuk wijsje voor hem. Vrolijk brab belde de peuter dan met haar mee. Toen hij eenmaal zijn eerste woord jes sprak kwam aan het zingen abrupt een einde. „Nie doet", riep de peuter zijn moeder toe. PZC VRIJDAG 20 september 2013 FILM BY THE SEA fe l SPORT 1 Geen verdere ontpoldering door Jeffrey Kutterink - A-zC' OOSTBURG - Hans de Doelder heeft gisteravond tijdens de opening van het Eenhoornfestival in Oostburg de Gla zen Eenhoorn gekregen. Burgemeester A. Jetten (links) reikte de prijs uit. De nieuwe prijs wordt voortaan jaar lijks uitgereikt aan een Oostburgenaar die zich verdienste lijk maakt voor het stadje. De Doelder is dirigent van de Harmonie Oostburg. Hij componeerde speciaal voor het Eenhoornfestival een Eenhoornsymfonie, die gisteren ook ten gehore werd gebracht. Het Eenhoornfestival duurt nog tot en met zondag, foto Peter Nicolai f1 E Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21