Van het prille begin tot het 'bittere' einde ÜHfiEL 1# A Dorpsraad Terhole wil dorpshuis in school 'Sassenaren informeren over hulpverlening' 26 ZEEUWS-VLAANDEREN 1 Boorbara snel Kantoorgebouw op terrein oude C1000 in Hulst Als het verkeer straks probleemloos doorstroomt in de Sluiskiltunnel hebben ze hun werk goed gedaan. Er zijn op technisch vlak ook veel overeenkomsten tussen de Wes terscheldetunnel en de Sluiskil tunnel, al heeft de techniek in die ruim tien jaar niet stilgestaan. Belangrijk verschil bij de Sluiskil tunnel is dat de mensen van Croon al vanaf het prille begin heel nauw betrokken zijn bij het project: Croon maakt immers deel uit van de bouwcombinatie. Leenaerts: „In 2010 zijn we begon- nen met het basisontwerp. Dat werken we nu tot in detail uit. Dat heb je het echt over aantallen te gebruiken lampen en dergelij ke. Stapje voor stapje komen we nu terecht in de uitvoeringsfase en het geeft een goed gevoel dat nu in de praktijk wordt uitge voerd, waaraan je al die tijd, voor namelijk achter je bureau hebt ge werkt." Voor Leenaerts en van Ham wor den vooral het tweede, derde en vierde kwartaal van 2014 spannen de tijden. Dan worden de installa ties aangebracht en wordt - tegen het eind van dat jaar - alle appara tuur intensief getest. Die maanden zet Croon zelf een vijftiental specialisten in en gaan ook tientallen mensen van onder aannemers aan de slag. Binnen kort wordt overigens al begonnen met de aanleg van elektriciteitslei dingen voor de verlichting van het kabelkanaal onder het toekom stige wegdek in de noordbuis. Maar ook worden nu voorberei dingen getroffen voor de herin richting van de centrale controle kamer, die nu al is gevestigd op het Tolplein aan de Bevelandse kant van de Westerscheldetunnel. Vanuit die ruimte worden straks én de Westerscheldetunnel én de Sluiskiltunnel 'bediend en be waakt'. In het bedieningsgebouw aan de zuidkant van de Wester scheldetunnel wordt een vergelijk bare ruimte ingericht, die als back up dient voor de hoofdcontroleka mer op het Tolplein. Croon is verantwoordelijk voor al le installaties in en om de tunnel. Voor ventilatoren, die uitlaatgas sen verdrijven, camera's en senso ren, het omroepsysteem en de ma- trixborden, voor de vluchtweg voorzieningen en besturing van uit de controlekamer. Leenaerts samenvattend: „Al die installaties moeten een vlotte en veilige door stroming in de tunnel en op de aansluitende wegen garanderen. Dat vind ik ook het leuke van dit werk; we zijn er vanaf het prille begin tot de oplevering bij betrok ken. Dat totaalplaatje spreekt me aan." De tunnel moet op 30 juni 2015 klaar zijn. En daarna? „Ach, daarna is de Westerscheldetunnel aan een grondige opknapbeurt toe, dus..." Boormachine Boorbara gaat als een speer. De machine begon op donderdag 8 augustus aan het bo ren van de zuidbuis en is nu al over de helft van de 1145 meter. De machine bevond zich gisteren midden onder het Kanaal Gent-Terneuzen. Inmiddels is ge start met de bouw van de eerste dwarsverbinding tussen de noord- en de zuidbuis. In totaal worden in het geboorde deel vier dwarsverbindingen gebouwd. Als alles volgens plan verloopt, zijn de verbindingen in mei 20x4 een feit. „Op zich een prima idee", zegt wethouder Adri Totté, „maar er zitten nogal wat haken en ogen aan. Vooral financieel. Je zult nog al wat aan de school moeten ver bouwen om die geschikt te ma ken als dorpshuis. Bovendien zit er nog een boekwaarde op het ge bouw. Vandaar dat wij voorzich tig zijn met toezeggingen." De school is met ingang van dit schooljaar gesloten vanwege te weinig leerlingen en ligt wat bui ten de kern. Totté: „Je zou je ook kunnen afVragen of je het dorps- hart, wat een dorpshuis toch is, naar buiten de kern moet verplaat sen. Maar dat is puur een persoon lijke gedachte." Onderzocht moet ook worden of de locatie van het huidige dorps huis groot genoeg is voor woning bouw. „En zijn er dan mensen die het plan willen ontwikkelen?" Op dit moment staan er al ruim tien huizen te koop in Terhole. De ge meente gaat in elk geval de school laten taxeren. Volgens Totté zijn er al geïnteresseerde kopers voor de school. „We gaan het gebouw via een bestemmingsplanwijzi ging een ruimere bestemming ge ven, zodat het gemakkelijker ver koopbaar wordt." Accountantskantoor WEA Zee land heeft het gebouw van de voormalige C1000 gekocht en gaat er een nieuw kantoorpand bou wen. De voormalige Ciooo-loca- tie staat al jaren te verpauperen. „We zijn blij dat er iets gaat gebeu ren", zegt wethouder Diana van Damme-Fassaert. „Dat mensen in deze moeilijke tijd toch willen in vesteren. Het is een opknapper voor de hele buurt." WEA is op dit moment gevestigd in de bin nenstad. Eind deze maand begint de sloop. Het streven is het nieu we kantoor voor de bouwvakva kantie 2014 in gebruik te nemen. De aanpak van calamiteiten is vastgelegd in het Regionaal Crisis plan, dat de vroegere gemeentelij ke rampenplannen heeft vervan gen. In met name Sas van Gent is dagelijks het gevaar van een cala miteit aanwezig, oordeelt Ten Hoor. Dat leidt tot onrust onder de Sasse bevolking en die kan, meent het raadslid, misschien gro tendeels worden weggenomen door goede informatie over de hulpverlening. Bovendien zou af en toe een (grensoverschrijden de) oefening in het kader van dat plan ook geen kwaad kunnen. Ten Hoor heeft zich de afgelopen maanden verdiept in de grens overschrijdende hulpverlening bij calamiteiten. Naast de professione le hulpverleners speelt het Rode Kruis daarbij zowel in Vlaande ren als in Nederland een belangrij ke rol. De EHBO van (bijvoor beeld) Sas van Gent mag niet grensoverschrijdend worden inge zet en komt alleen in actie als de Geneeskundige Hulpverleningsor ganisatie in de Regio (Ghor), die de hulpverlening coördineert, daarom vraagt. De onduidelijk heid daarover is nu weggenom door Wout Bareman De westelijke uitgang van de noordbuis De ingang van de noordbuis in de Koegorspolder SLUISKIL - De projectleiders Rens van Ham en Rob Leenaerts van Croon Elektrotechniek weten waar over ze praten als het over tunnels gaat. Ze deden veel ervaring op bij de bouw en het onderhoud van de Westerscheldetunnel. I Plaatsing van één van de elementen in de zuidbuis Boorbara bevindt zich nu halverwege het kanaal, foto's Peter Nicolai I Projectleider Rob Leenaerts van Croon Elektrotechniek door Eugène Verstraeten TERHOLE - De gemeente Hulst on derzoekt het idee van de dorps raad Terhole om de leegstaande ba sisschool te verbouwen tot dorps huis en op de locatie van het huidi ge dorpshuis woningbouw te reali seren. HULST - De Absdaalseweg, een van de belangrijke toegangswegen naar de Hulster binnenstad, krijgt een oppepper. door Wout Bareman SAS VAN CENT - De gemeente Ter- neuzen moet de bevolking van Sas van Gent informeren over de hulp verlening bij calamiteiten. Het PvdA-raadslid Wim ten Hoor vindt dat nodig na de treinramp in Wet- teren én gezien het vervoer van ge vaarlijke stoffen over water, weg en spoor in de Kanaalzone.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70